reklama

Urzędy ograniczają działalność, do niektórych nie da się wejść [AKTUALIZACJA]

Polityka, Wiadomości, 29.03.2021 15:00,
Od poniedziałku (29.03) większość urzędów gmin w regionie znacznie ogranicza działalność.
Urzędy ograniczają działalność, do niektórych nie da się wejść [AKTUALIZACJA]
Wójt Wieprza Małgorzata Chrapek zdecydowała w ogóle o zamknięciu urzędu dla bezpośredniej obsługi mieszkańców (komunikat poniżej).

Mimo to, jak informuje nas w poniedziałek po południu wójt Małgorzata Chrapek, w poniedziałek urzędnicy obsłużyli ok. 100 osób. Wielu mieszkańców przyszło do urzędu nie wiedząc o ograniczeniach - nie byli jednak odsyłani, mogli załatwić sprawę. Wójt informuje jednak, że od wtorku wizyta w urzędzie będzie możliwa tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Na wtorek zapisało się ok. 45 osób.

Komunikat UG Wieprz

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy Wieprz.

informujemy, że od dnia 29 marca (poniedziałek) 2021r. do odwołania wstrzymuje się bezpośrednią obsługę klientów przez pracowników Urzędu Gminy w Wieprzu, Gminnego Zakładu Wodociągów oraz Gminnego Zakładu Gospodarki Ściekowej.

Oznacza to realizację zadań w szczególnym trybie. Kontakt z Urzędem Gminy oraz Zakładami będzie odbywał się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, korespondencji tradycyjnej. Ponadto można przekazywać korespondencje wrzucając ją do skrzynki znajdującej się przy wejściu do Urzędu.

Do Państwa dyspozycji podajemy nr do kontaktu: tel. 33/875-51-18, fax 33/875-50-60, tel. 33/875-50-61 Gminny Zakład Wodociągów

Kontakt osobisty z pracownikami Urzędu oraz Zakładów będzie możliwy w szczególnie uzasadnionych przypadkach i wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym (zgłoszenie zgonu, odbiór nowego dowodu osobistego tylko w przypadku upływu terminu ważności starego dowodu osobistego).

Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia. O wszelkich zmianach będziecie Państwo informowani za pośrednictwem strony internetowej www.wieprz.pl.

Wójt Gminy Wieprz

/-/Małgorzata Chrapek


W Andrychowie Urząd Miejski mieszkańców przyjmuje do godz. 14:00, ale urzędnicy pracują w normalnych godzinach. Do 1 kwietnia nieczynny jest Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miejskiego w Andrychowie.

Osobista wizyta w magistracie jest możliwa, ale wcześniejszym kontakcie telefonicznym:

– przyjmowanie umówionych petentów w Urzędzie Miejskim: – od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 14.00

Kasa – czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 – 14.00

– wejście do Urzędu Miejskiego – tylko przez budynek Rynek 16,

– przyjmowanie interesantów możliwe jest tylko w sprawach niezbędnych wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym daty i godziny, w związku z ograniczeniem liczby interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu (wykaz telefonów dostępny jest na stronie internetowej www.andrychow.eu oraz na drzwiach wejściowych do Urzędu),

– petenci wcześniej nieumówieni – nie zostaną przyjęci,

– osobiste złożenie dokumentów możliwe jest na Dzienniku Podawczym, budynek ul. Rynek 16, w godzinach przyjęć, tj. od poniedziałku do piątku od 7.30 do 14.00

- czytamy w komunikacie andrychowskiego magistratu,


Ograniczenia wprowadziły również władze Kęt:

W związku z pandemią koronawirusa oraz w trosce o zdrowie i życie mieszkańców, od 30 marca do 9 kwietnia wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Kęty.

Choć magistrat pozostaje otwarty, ze względów bezpieczeństwa wprowadzamy znaczące ograniczenia:

1. Urząd Gminy Kęty nie zostaje całkowicie zamknięty dla bezpośredniej obsługi stron, jednakże mieszkańców obsługuje się na miejscu (wejście od ulicy Św. Jana Kantego) wyłącznie w sprawach pilnych i uzasadnionych w zakresie:

  • spraw dotyczących USC,
  • ewidencji ludności i dowodów osobistych,
  • płatności w kasie Urzędu.

2. W trakcie wizyty w Urzędzie klienci są zobowiązani do przestrzegania nakazu zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, zgodnie z obowiązującymi przepisami, do dezynfekcji rąk po wejściu do budynku Urzędu, bezdotykowego zmierzenia temperatury ciała przez pracownika oraz zachowania odległości co najmniej 1,5 m od innych osób.

3. Godziny obsługi Urzędu zostają zmienione:
  • wtorek: 7.30-15.30,
  • środa-czwartek: 8.00-14.00,
  • piątek: 8.00-12.00.

- informuje UG Kęty.


Zamknięty dla bezpośredniej obsługi mieszkańców jest również Urząd Miejski w Zatorze:

Komunikat władz Zatora:
W związku z wprowadzeniem na terenie całej Polski nowych obostrzeń związanych z wzrostem zachorowań na COVID-19 informujemy, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników, że w dniach od 24 marca do 9 kwietnia br.
zawieszeniu ulega bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Zatorze:

Nie można dokonywać płatności w kasie, składać dokumentów w biurze podawczym i bezpośrednio ich odbierać od pracowników.

Obsługa interesantów zostaje ograniczona i będzie się odbywała wyłącznie w Biurze Obsługi Klienta, po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu tematu sprawy i ustaleniu, czy wizyta jest niezbędna.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Zatorze przyjmowani będą wyłącznie interesanci w sprawie sporządzania aktów stanu cywilnego lub wydania dowodu osobistego – po telefonicznym uzgodnieniu z USC.

W sprawach pilnych możliwe są: korespondencja pocztowa, kontakt telefoniczny, korzystanie z ePUAP, korespondencja mailowa, korzystanie z formularzy urzędowych, złożenie korespondencji w skrzynce kontaktowej umieszonej w wejściu głównym Urzędu Miejskiego w Zatorze.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mgr Ahrańczyk, 29.03.2021 10:05

Kto nie musi niech nie pracuje. Ja niestety muszę ale w związku z trudną sytuacją na rynku podejmuję decyzję o zapłacie tylko połowy podatku.

Burakz wiejskiej , 29.03.2021 09:43

a pensje też sobie ograniczają skoro mniej pracują lub w ogóle ? połowę urzędasów na bruk , fajnie brać ludzkie pieniądze i leżeć pępkiem do nieba