reklama

Kolejna podwyżka cen prądu? To nie musi być Twój problem!

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 04.02.2021 00:00,
Na tym świecie pewne są tylko śmierć, podatki i… podwyżki rachunków. To z przykrych informacji. Z pozytywnych – podwyżka za prąd i ogrzewanie nie musi nas dotyczyć i to bez konieczności przeprowadzki do raju.
Kolejna podwyżka cen prądu? To nie musi być Twój problem!

Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularnym, a przy tym najskuteczniejszym sposobem na ograniczenie wydatków związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego.

W listopadzie 2020 r. gospodarstwo domowe za prąd płaciło o 7,7 proc. więcej niż w tym samym miesiącu[1] w roku poprzednim. A będzie płacić jeszcze więcej – nawet o 12-13 proc. - w związku z podniesieniem stawek za samą energię elektryczną oraz wprowadzeniem dodatkowych opłat[2]. Dodatkowo nie będzie rekompensat za podwyżkę cen prądu w 2020 r. Innymi słowy rachunki za prąd dla przeciętnego gospodarstwa domowego wzrosną o 150 zł rocznie.

Pożegnaj się z rachunkami za prąd i ogrzewanie

Z dużym prawdopodobieństwem, z paneli słonecznych i pomp ciepła korzysta nie tylko wiele zakładów pracy w okolicy, ale również Twój sąsiad… czy najbliższa sygnalizacja świetlna. Nie bez powodu. Sceptyk przyczyny tak dynamicznego rozwoju odnawialnych źródeł energii szukać będzie w tak zwanej “eko-propagandzie”, optymista - w zdecydowanie większej świadomości środowiskowej. Odpowiedź jest jednak zdecydowanie prostsza: ekonomia. Ciężko po prostu znaleźć pewniejszą i bardziej opłacalną inwestycję niż odnawialne źródła energii wobec rosnących kosztów prądu i ogrzewania. Zwłaszcza teraz, gdy państwo, w swej niezmierzonej hojności, w znacznym stopniu współfinansuje Twoje odnawialne źródło energii.

Według zapowiedzi rządu w 2021 r. będą kontynuowane programy: “Czyste powietrze” i "Mój Prąd". Z dopłaty do instalacji fotowoltaicznej będzie mogło skorzystać prawdopodobnie nawet milion gospodarstw domowych (nie jest jeszcze znana jej wysokość, ale w zeszłym roku wynosiła ona nawet 5000 zł). Program ma obejmować również dotację na instalacje pomp ciepła, dofinansowanie na budowę domowych stacji ładowania samochodów elektrycznych i wsparcie dla osób, decydujących się na stworzenie własnych magazynów energii.


Fotowoltaika – energia elektryczna za darmo


Darmowa energia elektryczna, ogrzewanie czy ciepła woda to wciąż dla wielu utopia… lub kiepskie hasło reklamowe. Rzeczywistość jednak nie odbiega za bardzo od zapowiedzi. Profesjonalnie i fachowo przygotowana instalacja paneli słonecznych może zapewnić nam bezobsługowe i bezawaryjne źródło energii nie na rok czy nawet pięć... ale na całe dziesięciolecia. Z dużym prawdopodobieństwem, z inwestycji jaką teraz podejmiesz, będą korzystać nie tylko Twoje dzieci… ale również wnuki. Warto pamiętać, że żywotność profesjonalnie przygotowanej instalacji paneli słonecznych szacowana jest na wiele dziesięcioleci, same panele natomiast są całkowicie bezobsługowe, a w trakcie użytkowania nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji.

Jak to wygląda w praktyce? Z “wyprodukowanej” przez Twoje panele słoneczne energii korzystasz na bieżąco, jej nadwyżki natomiast trafiają do ogólnej sieci energetycznej. Dzięki temu możesz z nich skorzystać w mniej słoneczne lub zimowe dni. Proste prawda?


Pompy ciepła i panele słoneczne – koszty utrzymania mniejsze o 80%


Coraz popularniejsze w Polsce stają się również tak zwane pompy ciepła. Te niezwykle wydajne urządzenia “pobierają” energię cieplną z wody, powietrza lub gruntu i przekazują ją do instalacji grzewczej Twojego gospodarstwa domowego. Swoją popularność zawdzięczają głównie trwałości, bezawaryjności i bezobsługowości. Choć ich głównym zastosowaniem pozostaje podgrzewanie wody użytkowej, równie dobrze sprawdzają się w ogrzewaniu całych budynków.

Pompy ciepła zasilane są energią elektryczną, jednak łącząc je z panelami słonecznymi w łatwy sposób możemy stworzyć, samowystarczalny, bezemisyjny i bezobsługowy system, który na całe dziesięciolecia zmniejszy koszty utrzymania naszego gospodarstwa domowego o nawet 80% procent.

Korzystaj z pomocy profesjonalistów

Inwestycja w odnawialne źródła energii to wciąż duży wydatek. Jednocześnie na efektywność Twoich paneli słonecznych czy pompy ciepła wpływa wiele czynników. Inwestując swoje ciężko zarobione pieniądze w produkt, który z założenia ma działać bezawaryjnie przez wiele dziesięcioleci, warto skorzystać z usług profesjonalistów. TS Energy to jeden z liderów na rynku odnawialnych źródeł energii w południowej Polsce, z siedzibą w Wadowicach. Oferuje nie tylko kompleksową usługę projektu całego systemu, instalację odnawialnych źródeł energii czy podłączenia do sieci, ale również zapewnia szeroki wybór komponentów najlepszych międzynarodowych firm. Jako że potrzeby każdego z nas są inne, TS Energy zapewnia darmową ekspertyzę, która pozwoli Ci dobrać system idealnie skrojony do Twoich potrzeb.

Przekonaj się, ile i Ty możesz zaoszczędzić dzięki odnawialnej energii:

zadzwoń pod numer 880 420 378 lub wejdź na stronę www.tsenergy.com.pl

[1] Zgodnie z analizą danych Głównego Urzędu Statystycznego opracowaną przez HRE Investments.

[2] Koszt samej energii elektrycznej wzrośnie od 3,5 do 3,6 proc., zależnie od dostawcy. Łącznie jednak podwyżka może sięgnąć nawet 12-13 proc. Wynika to z faktu, że na rachunkach pojawi się nowa opłata - tzw. opłaca mocowa, której wysokość zależeć będzie od rocznego zużycia prądu, a także opłata OZE - w 2021 r. 2,2 zł za każdą MWh.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy