reklama

Co robić kiedy boli kręgosłup?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 06.02.2023 11:10,
Co robić kiedy boli kręgosłup?

Czy na co dzień odczuwasz ból, zwiększone napięcie mięśniowe lub sztywność w obrębie kręgosłupa?

Czy budzisz się rano z bólem kręgosłupa ? Masz pracę siedzącą ?

Ból kręgosłupa dotyka coraz większej ilość osób, zarówno osoby starsze jak i młodsze.

Może on wynikać m.in. z nieprawidłowej postawy ciała, urazów, przeciążeń, a także wielu schorzeń np. dyskopatii, choroby zwyrodnieniowej. Dodatkowo czynniki sprzyjające występowaniu dolegliwości bólowych to: długotrwała pozycja siedząca, praca zdalna, pęd życia, stres, nieprawidłowa ergonomia w życiu codziennym.


Co w takim razie robić kiedy boli kręgosłup?

Rehabu proponuje 5 sposobów, jak sobie radzić w walce z bólem kręgosłupa.


5 SPOSOBÓW NA BÓL KRĘGOSŁUPA

1. Zacznij się ruszać - jak brzmi znane powiedzenie „ruch to zdrowie". W ciągu dnia staraj się być aktywny fizycznie: ogranicz jeżdżenie autem- zacznij spacerować, jeździć na rowerze.

2.Ogranicz spędzanie czasu w pozycji siedzącej- w pracy znajdź czas na krótkie ćwiczenia np. rozciągające. W czasie wolnym zamiast oglądać film czy serial, poświęć ten czas aktywność ruchową, którą lubisz.

3. W ciągu dnia staraj się utrzymywać prawidłową postawę ciała, ciężkie przedmioty podnoś na zgiętych kolanach, dostosuj używany sprzęt np. monitor, krzesło do swojej wysokości tak, aby nie przeciążać kręgosłupa.

4. Staraj się wysypiać i spać minimum 7-8 godzin dzienniei codziennie chodzić spać o regularnej porze.

5. Zdrowo się odżywiaj - w profilaktyce przeciwbólowej ważna jest zbilansowana dieta. Pamiętaj również, aby pić przynajmniej 1,5 litra wody w ciągu dnia. W przypadku nadwagi postaraj się zrzucić zbędne kilogramy.

6. Udaj się do fizjoterapeuty- kiedy ból kręgosłupa nie przechodzi. Lepiej nie czekać, aż dolegliwości bólowe się nasilą. Już przy pierwszych objawach bólowych warto udać się do specjalisty, który zdiagnozuje problem i dobierze odpowiednią terapię i ćwiczenia.


Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty w Rehabu i co stosujemy na ból kręgosłupa?

Na pierwszej wizycie pacjent zostaje przebadany i zdiagnozowany przez fizjoterapeutę. Na tej podstawie dostosowuje indywidualnie do każdego pacjenta terapię oraz zabiegi.

Co stosujemy w walce z bólem kręgosłupa?

  • Terapię manualną

  • Masaż leczniczy

  • Treningi medyczne

  • Zabiegi z fizykoterapii

  • Suche igłowanie

  • Zabieg falą uderzeniową


Zapisz się na wizytę i zacznij żyć bez bólu!


Centrum Fizjoterapii Rehabu

Rejestracja: 696 323 727

Tomice, ul. Wojska Polskiego 72

www.rehabu.pl

https://www.facebook.com/Rehabu.Bubak.Wojciech

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy