reklama

Policjanci z grupy Speed wypatrzyli pijanego kierowcę

, Na sygnale, Wiadomości, 27.01.2023 12:38,
64 – letni mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,3 promila alkoholu.
Policjanci z grupy Speed wypatrzyli pijanego kierowcę

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj (26.01) w Przeciszowie na ulicy Szkolnej. Policyjne sygnały usłyszał kierowca samochodu marki Fiat, który nie trzymał prostego toru jazdy, a także nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 64 – letni mieszkaniec gminy wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,3 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji w Zatorze.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Natomiast za popełnione wykroczenie na kierującego nałożono mandat karny.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy