reklama
reklama

Auta poleasingowe w Warszawie i okolicy – którą ofertę warto wybrać?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 11.06.2024 10:25,
Coraz więcej firm na terenie Polski zajmuje się sprzedażą samochodów poleasingowych. Jaką ofertę warto wybrać, poszukując pojazdu poleasingowego w Warszawie i okolicach?
Auta poleasingowe w Warszawie i okolicy – którą ofertę warto wybrać?

Auta poleasingowe – czyli jakie?

Samochodami poleasingowymi nazywa się auta wykorzystywane wcześniej w ramach leasingu dla firm lub osób prywatnych. Gdy okres trwania umowy leasingowej dobiega końca, leasingobiorca może przedłużyć kontrakt, wykupić samochód lub oddać go z powrotem w ręce leasingodawcy. Auta, które wracają do firmy leasingowej, bardzo często trafiają właśnie na sprzedaż jako samochody poleasingowe.

Firmy wchodzące w skład Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów sprzedają obecnie ok. 40 tysięcy tego typu samochodów w ciągu roku. Zazwyczaj charakteryzują się one bardzo dobrym stanem technicznym i wizualnym – mimo że nie należą do nowych modeli z salonu. Podczas trwania umowy leasingowej są one bowiem regularnie serwisowane i poddawane przeglądom – a w razie jakichkolwiek nieprawidłowości, również naprawiane.

Co więcej, leasingobiorcy często używają samochodów sporadycznie – np. w celu dojazdu do klienta. Dzięki temu są to auta o bardzo dobrych parametrach oraz niskim przebiegu. Najczęściej są one też objęte gwarancją producenta lub polisą ubezpieczeniową od kosztów napraw – tak jak ma to miejsce w przypadku modeli firmy Automarket.

Warto wiedzieć!

Auta poleasingowe dostępne są zarówno do kupna, jak i do wynajmu długoterminowego bądź ponownego leasingu.

Czym warto się kierować, poszukując auta poleasingowego w Warszawie i okolicach?

Wybór aut po umowach leasingu w Warszawie jest obecnie naprawdę szeroki. Wśród dostępnych na sprzedaż modeli znajdują się zarówno mniejsze samochody osobowe, jak i auta dostawcze czy SUV-y. Chcąc wybrać ten, który posłuży nam przez kolejne lata, warto sugerować się przede wszystkim jego stanem – nie tylko wizualnym, ale przede wszystkim technicznym – oraz historią ewentualnych zdarzeń drogowych i napraw.

Najlepiej porównać między sobą oferty co najmniej dwóch lub trzech firm. Różnice w kwestii warunków czy dostępności samochodów mogą być bowiem znaczące. Szczególnie warto przyjrzeć się ofercie firmy Automarket. Obejmuje ona kilkaset aut poleasingowych w Warszawie na sprzedaż, do leasingu lub wynajmu – to pojazdy dostępne od ręki w stolicy oraz jej okolicach. Odpowiedni samochód znajdą tutaj zarówno biznesmeni poszukujący modelu premium, jak i rodziny, którym potrzebne jest większe auto.

W ofercie nie zabrakło również pojazdów dostawczych, poszukiwanych przez wielu przedsiębiorców. W razie potrzeby kupujący mogą skorzystać z darmowego zwrotu auta w ciągu 5 dni lub do 300 kilometrów po zakupie – bez ponoszenia konsekwencji czy dodatkowych kosztów. Wybierając konkretną ofertę auta po leasingu, warto zatem zwracać uwagę na tego typu aspekty – każda firma zapewnia kupującym nieco inne warunki.

Gdzie kupić auto poleasingowe w Warszawie i okolicznych miejscowościach?

Poszukując samochodu poleasingowego w stolicy i jej okolicach, najlepiej skupić się na:

  • stronach internetowych firm leasingowych, które zajmują się sprzedażą aut poleasingowych;
  • internetowych portalach ogłoszeniowych;
  • komisach samochodowych;
  • stacjonarnych placówkach firm, które oferują pojazdy poleasingowe na sprzedaż.

Przykładowo, klienci znanej firmy Automarket mogą zapoznać się z ofertą za pośrednictwem strony internetowej lub odwiedzić jeden z punktów obsługi. W trakcie poszukiwań auta w okolicach Warszawy można więc udać się do placówki Automarket na warszawskiej Woli. Podczas wizyty doświadczeni eksperci pomagają w doborze właściwej oferty i służą dobrą radą dotyczącą poszczególnych modeli aut.

Jak wynika z raportu Barometru AAA AUTO, w poprzednim roku w komisach, u dilerów samochodowych i na stronach internetowych pojawiły się 2 036 602 używane auta na sprzedaż – czyli aż o 297 314 więcej niż w roku 2022. Ten wynik pokazuje, jak wiele osób uważa auta poleasingowe za korzystny wybór. Na terenie samej Warszawy i okolic dostępne są tysiące ciekawych modeli, które czekają na nowych właścicieli. Wystarczy więc porównać ze sobą kilka ofert, sprawdzić konkretne warunki sprzedaży i wybrać wymarzony model, który będzie towarzyszył nam przez kolejne lata jazdy.


- artykuł sponsorowany -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy