Jest problem z Drogowcem. Prom nadal nieczynny [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 02.11.2016 12:00, (red)
Remont miał trwać do połowy września, a prawdopodobnie potrwa... do przyszłego roku.
Jest problem z Drogowcem. Prom nadal nieczynny [AKTUALIZACJA]

Od sierpnia kierowcy chcący jechać do Alwernii czy Okleśnej muszą pokonać nieco więcej kilometrów, korzystając z drogi przez Łączany, bądź przeprawy promowej w Czernichowie.

 

Pierwotnie remont miał zakończyć się w połowie września, ale przeprawa ciągle jest nieczynna. Okazało się, że prom znajduje się w dużo gorszym stanie niż wydawało się na początku. Potrzebny jest kompleksowy remont. Może to kosztować nawet 150 tys. zł.

 

W informacji płynących ze Starostwa Powiatowego w Wadowicach, które jest właścicielem promu, wynika że remont przeciągnie się do przyszłego roku.

 

- Podczas jednego z ostatnich posiedzeń Zarząd Powiatu w Wadowicach zdecydował, że Starostwo pokryje w całości koszty remontu promu „Drogowiec” kursującego na rzece Wisła w ciągu drogi powiatowej na 1774K Spytkowice – Poręba Żegoty w ramach budżetu na 2017 rok. W ciągu najbliższych dni zostanie ogłoszony przetarg na te prace - poinformowały władze powiatu wadowickiego w komunikacie.

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy