Magistrat unieważnił przetarg na budowę skateparku i ogłosił nowy

Region, Kalwaria Zebrzydowska, Sport, Wiadomości, 13.05.2018 10:30, PG

Czy w końcu uda się spełnić marzenie kalwaryjskiej młodzieży? O skatepark wspólnie walczą od lat.

Magistrat unieważnił przetarg na budowę skateparku i ogłosił nowy

Młodzież w Kalwarii Zebrzydowskiej walczy o skatepark już od 2015 roku.

Od początku sprawą zajęli się Piotr Błachut i Krzysztof Oleksy. Najpierw wystosowali pismo do burmistrza i rady miejskiej a także zebrali 350 podpisów. Na początku burmistrz Agustyn Ormanty bardzo popierał tę pomysł i obiecał pomoc w realizacji, jednak radni dopiero w grudniu 2017 roku postanowili przeznaczyć pieniądze na jego budowę.

W ubiegłym miesiącu ogłoszono tak bardzo wyczekiwany przetarg na budowę obiektu małej architektury (skatepark) w miejscowości Kalwaria Zebrzydowska. Zaplanowano, że zwycięska firma ma wykonać inwestycje do połowy września tego roku.

Do przetargu zgłosiło się dwóch wykonawców – firma TECHRAMPS Piotr Nowak z Krakowa i ALTRAMPS Tomasz Brzozowski z Trzebini.

Jednak magistrat unieważnił przetarg, tłumacząc się że ceny ofert przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Urząd nie podał kwoty jaką zamierza przeznaczyć na finansowanie tego przedsięwzięcia w przetargu ale początkowo była mowa o około 250 tys. zł.

Pierwsza firma zaproponowała prawie 870 tys. zł a druga 660 tys. zł, więc dużo więcej.

Czy determinacja inicjatorów tej akcji się opłaci? Czy młodzież w końcu będzie mogła, nie przeszkadzając innym, spędzać czas na deskorolce, hulajnodze czy rolkach? Podobne skateparki działają już od lat w Andrychowie i w Kętach.

Jak na razie ogłoszono drugi przetarg a o jego wynikach dowiemy się pod koniec maja. Będziemy informować.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›