Zamieszanie na Bielskiej. Policja nie pozwoliła przejść staruszkom na drugą stronę ulicy [AKTUALIZACJA]

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 08.03.2018 10:15, PG
Rzecznik policji dementuje informacje radnego.
Zamieszanie na Bielskiej. Policja nie pozwoliła przejść staruszkom na drugą stronę ulicy [AKTUALIZACJA]

Jak zrelacjonował podczas sesji Rady Miejskiej wiceprzewodniczący Władysław Żydek w jedną z ostatnich niedziel lutego, obok kościoła w Roczynach k. Andrychowa miała miejsce nieprzyjemna sytuacja.

Patrol policji nie pozwolił przejść mieszkańcom na drugą stronę ulicy, gdzie umiejscowiony jest przystanek. W tym czasie autobus odjechał…

W tym miejscu nie ma przejścia dla pieszych. Policjanci pouczyli mieszkańców (w tym starsze osoby), że muszą podejść na pasy, które znajdują się koło szkoły (200 m dalej!) i tamtędy, po nieodśnieżonym poboczu dojść na przystanek.

- To jest poprawa bezpieczeństwa przez stróżów prawa? To jakaś paranoja! – grzmiał podczas sesji wiceprzewodniczący Żydek.

Zobaczcie emocjonalne przemówienie radnego-sołtysa.

Zgodnie z Kodeksem Drogowym przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. Dlatego też mieszkańców dziwi i oburza zachowanie policjantów.

Jeśli chodzi o ul. Bielską w Roczynach to mieszkańcy od lat nie mogą się doprosić wykonania kontynuacji chodnika, od istniejącego do granicy z Czańcem. Pomimo próśb, petycji i apeli mieszkańców sprawa do tej pory nie jest załatwiona.

Dodatkowo Rada Sołecka wiele razy zwracała się do powiatu żeby utworzyć przejścia dla pieszych. Ruch samochodowy na tej ulicy jest spory. Jednak według przedstawicieli powiatu miejsce to nie spełnia warunków bezpieczeństwa, m.in. nie ma chodników a pobocza są wąskie. Istniejący kawałek chodnika wykonała gmina i jak poinformował wiceburmistrz Mirosław Wasztyl w tym roku nie ma możliwości realizacji dalszej części ale gmina będzie rozmawiać w tej sprawie z powiatem, tak by rozpocząć w 2018 roku chociaż prace projektowe.

- Po co ten powiat jest? Na drogi nie mają a 6 mln zł na budowę nowej siedziby starostwa mają?- bulwersował się Władysław Żydek.

Nie od dziś wiadomo, że stosunki na linii gmina Andrychów a Starostwo Powiatowe w Wadowicach są napięte. Czy jednak relacje polityczne są ważniejsze od bezpieczeństwa mieszkańców?


AKTUALIZACJA 08.02.2018

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach Agnieszka Petek przysłała do redakcji mamNewsa.pl informację dementującą wystąpienie radnego.

W nawiązaniu do artykułu, który pojawił się na Państwa portalu, dotyczącego wypowiedzi Pana Władysława Żydek podczas sesji Rady Miasta odnośnie zachowania policjantów pełniących służbę w Roczynach na ul. Bielskiej, informuję, że sprawa ta została sprawdzona przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach. Ustalono, iż sytuacja opisana przez Pana Radnego Władysława Żydek nie pokrywa się z prawdą.

Faktycznie, 21 lutego 2018 roku w Roczynach na ul. Bielskiej, około godz. 14:25 kobieta chcąca przejść przez jezdnię rozmawiała z pełniącym tam służbę funkcjonariuszem WRD KPP w Wadowicach, lecz nie nakazywał on jej w żaden sposób „maszerować na przejście dla pieszych”. Policjant nie mówił również nic o karaniu mandatem karnym. Sprawa przedstawiona przez Pana Żydek jest całkowicie nieprawdziwa.

Przebieg rozmowy zarejestrowany został wideorejestratorem znajdującym się na wyposażeniu radiowozu.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

igor102, 09.03.2018 12:24

a mogli staruszków zastrzelić...ech, biedne żakoludy ;-)))

kalafior, 09.03.2018 11:28

Policja powinna temu bajopisarzowi wlepic jakaś karę za fałszowanie sytuacji i pomówieniu policji.

`, 09.03.2018 10:39

Prawda jest taka że Policja pod Rządami Polaków zyskuje na wiarygodności...................... "Kaczyński przypomina niewygodne dla PO dane – „W latach 2012 – 2015 na komisariatach policji zginęło 42 osoby”............................

madzia, 09.03.2018 09:46

O kurcze, tzw. zakolandia idzie na kolejną wojnę? Tym razem z policja? Czyli zgadza się że w tym towarzystwie to już katastrofa.

szpp, 09.03.2018 08:50

taaaaa zaufanie do policji rośnie w szczególności w momencie jak na komisariatach giną ludzie choćby sprawa stachowiaka z wrocławia

`, 09.03.2018 08:00

Prawda jest taka że Policja pod Rządami Polaków zyskuje na wiarygodności jak nigdy dotąd przykład powyżej "Przebieg rozmowy zarejestrowany został wideorejestratorem znajdującym się na wyposażeniu radiowozu."...........................Niestety przez ........... i innych ..............policjanci muszą ochraniać legalne zgłoszoną manifestacje, bo ktoś nie potrafi zrozumieć że inny człowiek może mieć inne poglądy niż on. To jest żałosne jak mała grupka .......... wyje, gwiżdże i wydziera japy itd. bo inni ludzie chcą się pomodlić.

barte, 09.03.2018 06:33

Prawda jest taka że policja pod tym rządem straciła na wiarygodności i to baaaaardzo dużo.Za często są na usługach władzy kiedy w tysiącach nie wiedzieć po co zabezpieczają męczennice smoleńskie,aresztują ludzi którzy mają inne zdanie niż kaczyński czy wreszcie przebierają się za anioły. To jest żałosne

123, 08.03.2018 22:10

Hmm czyżby sprawa jest całkowicie nieprawdziwa? Ciekawostka! Będąc świadkiem zdarzenia, osoby po zakończonej rozmowie z policjantami, nie przeszły na drugą stronę ulicy na przystanek, tylko nadrobily ~400m aby się do niego udać.... Spaceru to raczej nie zalecali!

igor102, 08.03.2018 20:25

nigdy nie byłem fanem Kobielusa robiącego od zawsze za poczet sztandarowy u Zdziska ...jeśli nawet on postanowił wydobyć się z szamba to znaczy że tam naprawdę śmierdzi...a jak bardzo śmierdzi o tym drogie bezmózgi nie dowiecie się tego z waszego niezależnego ;-))) lokalnego portaliku tylko z komunikatu CBA lub CBŚ....

`, 08.03.2018 19:50

"Policjant nie mówił również nic o karaniu mandatem karnym"......Widać to zdanie jest za trudne do zrozumienia dla niektórych...................... Dobrze że skończyły się czasy gdy kasa płynęła szerokim strumieniem z fotoradarów wiadomo do czyich kieszeni.

Zibi33, 08.03.2018 19:44

szpp serio ? To pewien radny z Roczyn zapisał się do PISu ? He he no no to widać faktycznie obrotny jak go przyjęli

`, 08.03.2018 19:39

"a skoro o pisie mowa" ???????????????????????? ""Ustalono, iż sytuacja opisana przez Pana Radnego Władysława Żydek nie pokrywa się z prawdą."......."Sprawa przedstawiona przez Pana Żydek jest całkowicie nieprawdziwa."................. Był jakiś transfer ???

janjan, 08.03.2018 19:34

Dziwnie że ostatnio policjanci są tak bardzo aktywni. czyżby zaczynało brakować na 500+?

szpp, 08.03.2018 18:46

co ty byś zrobił pajacu bez mamnewsa. a skoro o pisie mowa to przynajmniej andrychowianie widzą kto reprezentuje? a na pewno popiera PIS w mieście i jaki rynsztokowy poziom reprezentuje

igor102, 08.03.2018 18:27

Hej MN...nie szło wrobić PIS-u w ten "topniejący" samochód na Słowackiego ....dlatego wyłączyliście komentarze ? ;-)))

martinez, 08.03.2018 18:26

Ojoj, cos strasznie uciekają klakierzy od tego komunikatu. "W nawiązaniu do artykułu, który pojawił się na Państwa portalu, dotyczącego wypowiedzi Pana Władysława Żydek podczas sesji Rady Miasta odnośnie zachowania policjantów pełniących służbę w Roczynach na ul. Bielskiej, informuję, że sprawa ta została sprawdzona przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach. Ustalono, iż sytuacja opisana przez Pana Radnego Władysława Żydek nie pokrywa się z prawdą. " Najlepszą obrona jest atak? :) To dawaj o 500 plus i inne tematy :) Zabolało zakolandię co powiedziała policja?

martinez, 08.03.2018 18:25

Ojoj, cos strasznie uciekają klakierzy do tego komunikatu. "W nawiązaniu do artykułu, który pojawił się na Państwa portalu, dotyczącego wypowiedzi Pana Władysława Żydek podczas sesji Rady Miasta odnośnie zachowania policjantów pełniących służbę w Roczynach na ul. Bielskiej, informuję, że sprawa ta została sprawdzona przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach. Ustalono, iż sytuacja opisana przez Pana Radnego Władysława Żydek nie pokrywa się z prawdą. " Najlepszą obrona jest atak? :) To dawaj o 500 plus i inne tematy :) Zabolało zakolandię co powiedziała policja?

igor102, 08.03.2018 18:20

za PO - ZSL to było życie...kasę z mandatów odbierała mafia...teraz rodziny...się porobiło ...nie ?

janjan, 08.03.2018 17:59

A myślicie że z czego jest 500+ ??? Z nakładania mandatów między innymi. Dlatego policja się dwoi i troi aby ściągnąć od kierowców jak najwięcej kasy. Ostatnio są wyjątkowo aktywni

xpek, 08.03.2018 17:40

jako mieszkaniec Andrychowa chciałem podziękować panu Franciszkowi Penkala za 30 m chodnika przy ul. Wolfa., w końcu się panu coś udało na koniec kadencji zrobić dla naszego miasta. przydałoby się jeszcze aby pan podziałał żeby wymalowali linie / tak jak w czańcu / na całej tej drodze, ale nie wiem czy za dużo nie wymagam biorąc pod uwagę pana dotychczasowe osiągnięcia

igor102, 08.03.2018 17:31

jak nic się nie udaje to produkuje się FAKE NEWSY - wszystkie niemieckie gazety i portale dla Polaków,żydowska gazeta dla Polaków oraz oczywiście tvn opanowali to do perfekcji ;-))) od lat zdziskowe towarzystwo i zaprzyjaźniony portalik ;-) próbują to robić w Andrychowie...prymitywna propagando - KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI !!! na tym koniu nigdzie nie dojedziecie ...

roczynianin, 08.03.2018 16:44

"abcabc coś ci nie wyszła ta autopromocja , tak radny sołtys z Roczyn słynie z prawdomówności kiedyś tam miał w związku z tym epizod z wyrokiem sądowym.: Było tak, oj było......

roczynianin, 08.03.2018 16:43

"W nawiązaniu do artykułu, który pojawił się na Państwa portalu, dotyczącego wypowiedzi Pana Władysława Żydek podczas sesji Rady Miasta odnośnie zachowania policjantów pełniących służbę w Roczynach na ul. Bielskiej, informuję, że sprawa ta została sprawdzona przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach. Ustalono, iż sytuacja opisana przez Pana Radnego Władysława Żydek nie pokrywa się z prawdą." Czy ktoś zdziwiony takim obrotem sprawy? Co na to koledzy p. Władka: Romek i Tomek? Czy abcabc przestanie kłamać wobec takiego oświadczenia?

Zibi33, 08.03.2018 15:48

abcabc coś ci nie wyszła ta autopromocja , tak radny sołtys z Roczyn słynie z prawdomówności kiedyś tam miał w związku z tym epizod z wyrokiem sądowym. Nie ładnie się bawicie nie ładnie , kłamstwo ma krótkie nóżki, Kolejny taki paszkwil gdzie próbujecie wmawiać ludziom jacy to nie jesteście wspaniali jak to super nie pracujecie a jacy to ci pisowcy w powiecie są źli , jak to wykorzystują policję żeby gnębić mieszkańców , tylko że tu nie wyszło bo policja obnażyła te kłamstwa rejestrując interwencję. Nie wiem czy radny był światkiem tego zdarzenia czy ktoś mu je relacjonował , czy wprowadził go w błąd czy po prostu wymyślał żeby coś ugrać politycznie w każdym razie to nie ładnie takie działania się obrzydliwe nie wiem jak w Roczynach ludzie to odbierają ale wstyd że ktoś taki ich reprezentuje.

Zibi33, 08.03.2018 15:47

abcabc coś ci nie wyszła ta autopromocja , tak radny sołtys z Roczyn słynie z prawdomówności kiedyś tam miał w związku z tym epizod z wyrokiem sądowym. Nie ładnie się bawicie nie ładnie , kłamstwo ma krótkie nóżki, Kolejny taki paszkwil gdzie próbujecie wmawiać ludziom jacy to nie jesteście wspaniali jak to super nie pracujecie a jacy to ci pisowcy w powiecie są źli , jak to wykorzystują policję żeby gnębić mieszkańców , tylko że tu nie wyszło bo policja obnażyła te kłamstwa rejestrując interwencję. Nie wiem czy radny był światkiem tego zdarzenia czy ktoś mu je relacjonował , czy wprowadził go w błąd czy po prostu wymyślał żeby coś ugrać politycznie w każdym razie to nie ładnie takie działania się obrzydliwe nie wiem jak w Roczynach ludzie to odbierają ale wstyd że ktoś taki ich reprezentuje.

`, 08.03.2018 14:29

"Ustalono, iż sytuacja opisana przez Pana Radnego Władysława Żydek nie pokrywa się z prawdą.".................."takich radnych nam potrzeba a nie polityków z pisu"........... :-) Dziwne ???

barte, 08.03.2018 14:15

Dziwne że od granicy Roczyny/Czaniec po śląskiej stronie droga jest lukx, są przejęcia i pasy pomalowane, a po małopolskiej stronie w Roczynach co podlega pod starostwo w Wadowicach droga jest w opłakanym stanie. Widać że w władze powiatu wadowickiego nie potrafią rządzić

`, 08.03.2018 10:57

"przecież to oczywiste że ABECADŁO będzie bronić swojego stanowiska"............Pomimo że........ "Przebieg rozmowy zarejestrowany został wideorejestratorem znajdującym się na wyposażeniu radiowozu.".............Bo przecież ......... "takich radnych nam potrzeba a nie polityków z pisu"........... :-)

BRUNECIK, 08.03.2018 10:41

abcabc! Czy Ty czasem nie jesteś osobą która naglosnila tą sprawę???

abcabc, 08.03.2018 10:27

przecież to oczywiste że policja będzie bronić swojego stanowiska tak samo jak radny broni interesu mieszkańców.nie ulega jednak wątpliwości że władze powiatu z Prawa i Sprawiedliwości odpowiadają za fatalny stan ulicy Bielskiej w Roczynach

`, 08.03.2018 10:24

"Przebieg rozmowy zarejestrowany został wideorejestratorem znajdującym się na wyposażeniu radiowozu." Ojej i co teraz ???????????? "Ustalono, iż sytuacja opisana przez Pana Radnego Władysława Żydek nie pokrywa się z prawdą."....."Sprawa przedstawiona przez Pana Żydek jest całkowicie nieprawdziwa."......................... I teraz zagadka :-) kto i z jakiego obozu politycznego napisał to zdanie "takich radnych nam potrzeba a nie polityków z pisu"...........

szpp, 08.03.2018 06:05

nie tylko droga w powiatowa w Roczynach jest w zgliszczach bo w innych miejscowościach też. widocznie dla władz powiatowych ważniejsza jest budowa nowej siedziby za 6 mln niż remonty dróg

stan, 07.03.2018 20:41

@ igor; - Irek a kto ciebie zmajstrował półgłówku i czym ?

`, 07.03.2018 20:13

"pan sołtys władysław żydek jak zwykle potrafi walczyć w interesie mieszkańców" ?????? Że tak zapytam z jakim efektem ?????? Pytam "populistów którzy tylko potrafią krytykować" "polityków z pisu"........

tomekx, 07.03.2018 20:07

A ostatnio powiat się chwalił że wybudowali 50 metrów chodnika na wolfa.Wstyd i żenada Kompletnie zmarnowana kadencja radnych powiatowych PIS z gminy Andrychów.Oni mają większość w powiecie a efektów ich działalności dla gminy kompletnie nie widać.Przy najbliższych wyborach mieszkańcy na pewno ich surowo rozliczą. Zapamiętajcie te nazwiska: Penkala,Kubik i Małecki

tomekx, 07.03.2018 20:03

A gdzie są radni powiatowi Penkala czy Kubik -czy oni w ogóle robią coś dla gminy Andrychów ?

igor102, 07.03.2018 20:00

zły PIS + dobry Zdzisek ...niezależny portal ;-))) kto wam pisze tak bardzo prymitywne i stronnicze artykuły - szczyl w czerwonych trampkach ??? średnio rozgarnięte dziecko z przedszkola zabiłoby was śmiechem ;-)))

abcabc, 07.03.2018 19:06

pan sołtys władysław żydek jak zwykle potrafi walczyć w interesie mieszkańców.takich radnych nam potrzeba a nie polityków z pisu i innych populistów którzy tylko potrafią krytykować burmistrza a sami niewiele robią