Pięcioosobowa rodzina zatruła się czadem

Region, Wadowice, Na sygnale, Wiadomości, 07.03.2018 07:00, red
Do zdarzenia doszło przed północą.
Pięcioosobowa rodzina zatruła się czadem
We wtorek (6.03) pół godziny przed północą strażacy interweniowali w jednym z mieszkań na osiedlu Wadowity w Wadowicach. Do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem trafiło aż 5 osób, w tym dwoje dzieci.

- Wszystko przez niesprawny piecyk do podgrzewania wody, który znajdował się w łazience. To z niego ulatniał się tlenek węgla - informują nas strażacy.

Na miejscu interweniowali strażacy oraz zespoły ratownictwa medycznego. Szczęście w nieszczęściu, że mimo mocnej pory objawy zatrucia zostały zauważone i rodzina wezwała pomoc.

Strażacy przypominają: tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i zasygnalizuje, że dzieje się coś niedobrego. Dlatego też aby zadbać o bezpieczeństwo domowników takie urządzenia należy zamontować w pomieszczeniach, gdzie jest otwarte spalanie, a więc np. w łazience, w kuchni oraz pomieszczeniach ogrzewanych piecami.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy