Jakimi kierowcami są kobiety? Policja ma dobre informacje. 8 marca specjalna akcja

Region, Wadowice, Andrychów, Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty, Zator, MAGAZYN, Wiadomości, 07.03.2018 15:55, red
Z okazji dnia Kobiet policja organizuje specjalną akcję „Bezpieczna Kobieta w ruchu drogowym”. O co chodzi? Będą mandaty za wykroczenia?
Jakimi kierowcami są kobiety? Policja ma dobre informacje. 8 marca specjalna akcja

8 marca małopolska policja organizuje akcję z okazji „Dnia Kobiet”. Jak czytamy w komunikacie, policjanci ruchu drogowego kontrolując kobiety prowadzące pojazd, będą edukować je w kwestii prawidłowych zachowań na drodze. Ponadto w tym dniu płeć piękna, otrzyma od policji upominek.

To taka profilaktyka, bo wcale nie jest źle. Kobiety są dobrymi kierowcami.

Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2017 roku kobiety w Małopolsce spowodowały znacznie mniej wypadków niż mężczyźni. Z ogólnej liczby wypadków spowodowanych przez kierujących jakie miały miejsce w ubiegłym roku, tj. 3078 z winy pań doszło do 177 natomiast z winy panów zaistniało 2246.

Z danych tych wynika, że w 73 % to właśnie mężczyźni przyczynili się do tych zdarzeń drogowych. Jeśli chodzi o wypadki śmiertelne, to w roku 2017 z winy kobiet na drodze śmierć poniosło 16 osób podczas gdy z winy mężczyzn zginęły 104 osoby.

Znacznie mniej kobiet prowadzi także pojazdy pod wpływem alkoholu. Z danych wynika, że w ciągu roku panie na podwójnym gazie spowodowały 14 wypadków - bez ofiar śmiertelnych, zaś panowie spowodowali ich 130, w których 13 osób poniosło śmierć.

- Często zarzuca się kobietom, że nie przestrzegają zasad ruchu drogowego, jednak statystyki pokazują, że to panowie popełniają więcej wykroczeń, jeżdżą znacznie szybciej oraz częściej nie ustępują pierwszeństwa zwłaszcza na przejściu dla pieszych. Można zatem powiedzieć, że kobiety jeżdżą wolniej i bezpieczniej, powodują mniej wypadków i rzadziej wsiadają za kierownicę po alkoholu. Wszystkim kobietom życzymy bezpieczeństwa w ruchu drogowym - informują policjanci.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy