Radny zdecydował. Już nie chce być w komitecie burmistrza

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 29.11.2017 09:15, red
Na rok przed wyborami samorządowymi w Andrychowie już pierwsze przetasowania przedwyborcze.
Radny zdecydował. Już nie chce być w komitecie burmistrza
Zbigniew Rzadek, sołtys Inwałdu i zarazem radny wybrany z listy „Nasza Gmina Andrychów” burmistrza Tomasza Żaka, zakomunikował właśnie, że postanowił wystąpić z szeregów komitetu burmistrza. Powodów nie podaje, ale nieoficjalnie dowiadujemy się, że chodzi m.in. o małą ilość inwestycji gminnych w Inwałdzie, a także nieustanne zamieszanie wokół kontrowersyjnej dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku.

Nieoficjalnie wiadomo, że sołtys w listopadzie 2018 roku będzie ubiegał się o mandat radnego z konkurencyjnego komitetu. Jakiego? Tego nie wiadomo. Z pewnością listy kandydatów na radnych wystawi PiS, którego andrychowscy członkowie już zdecydowali, że kandydatem na burmistrza będzie Krzysztof Kubień.

Z informacji, które posiadamy wynika, że osobny komitet wyborczy powstanie wokół radnego Macieja Kobielusa, który też przez wiele lat należał do komitetu burmistrza, ale w połowie tej kadencji zmienił zdanie i jest odtąd ostrym krytykiem burmistrza. Ma powstać też komitet "Teraz Andrychów" wokół radnego powiatowego Zbigniewa Małeckiego, niegdyś członka PiS.

Tak czy inaczej, to spore osłabienie komitetu "Nasza Gmina Andrychów". Jak tak dalej pójdzie i radni nadal wypisywać się z tego komitetu, to przed końcem kadencji burmistrz może stracić większościowe poparcie w Radzie Miejskiej. Rada Miejska liczy 21 radnych. Na starcie kadencji komitet "Nasza Gmina Andrychów" liczył 14 radnych, ale już co najmniej dwóch oficjalnie zapowiedziało, że do nowych wyborów z burmistrzem już nie pójdą.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

TEPI, 03.12.2017 11:15

abcabc, Twój "burmiś" powinien pracować w masarni, bo te wszystkie inwestycję, to pieprzona kiełbasa wyborcza. Zerowa transparentność, cwaniactwo i szybkie próby odwdzięczenia się firmie "ZiNK" za pomoc w kampanii, które na dzień dobry śmierdziały, że o CKiW nie wspomnę. Brzuch urósł, chałupę ponoć wybudował, no teraz to już jest chyba tym spełnionym burmistrzem, szkoda tylko, że bawią się za nasze, a bydło leci na te jego czcze gadanie i najpiękniejszy i najbardziej seksi uśmiech w gminie, o ile nie w powiecie.

Maksymilian, 30.11.2017 17:05

Służenie złu jest złem.Odwagą trzeba było wykazywać się w głosowaniach.Świadome tolerowanie niegospodarności dla mnie to dyskwalifikacja radnego.

marcin1970, 29.11.2017 19:12

To się nam żakolandia zdenerwowała i tradycyjnie pluje… Dużo za to dostają klakierzy? Lepiej późno niż wcale panie radny. Brawo za odwagę bo to odwaga odejść od „towarzystwa” podwyżek cen śmieci, niespełnionych obietnic i zadłużenia większego niż za poprzednika.

asquit, 29.11.2017 18:39

patrzcie ludzie jak pisowcy zapalali nagle miłością do radnych wybranych z komitetu burmistrza Żaka. hahahaha Zibi pisiorze 4 lata temu pisałeś to samo....

Starybrat, 29.11.2017 18:20

Z tonącego okrętu...

Zibi33, 29.11.2017 18:14

rafi, xpek słuchajcie durnie to czy Rzadka wybiorą mieszkańcy Inwałdu to się zobaczy , w każdym razie ma na to spore szanse lepiej się przyznać do błędu późno niż w cale , błędem tego faceta było że w ogóle chciał współpracować z takim gościem jak Żak i jego szemrana ferajna. Jesteście na wylocie z gminy i wy o tym dobrze wiecie. Nie wieszajcie psów po gościu bo jakoś 3 lata był cacy bo podnosił łapkę jak szemrany "burmiś" chciał o wtedy był cacy. Pakujcie się już za rok was nie będzie a wtedy przyjdzie czas na przejrzenie dokumentacji i zrobienie właściwego otwarcia , sądzę że do niektórych z Was zapuka prokurator.

rafi, 29.11.2017 18:05

[email protected] nie wypowiadaj sie w imieniu mieszkancow Inwaldu bo nie masz do tego prawa,mieszkancy Inwaldu ocenia Rzadka za swoja nieskutecznosc i dzialanie a zwlaszcza za glosowania ktore doskonale pamietamy a bylo ich sporo zwlaszcza te za podwyzka cen smieci pierwszy podnosil łape do gory by dobić mieszkancow podwyzkami,a teraz sie obudzil a co robil nierob przez trzy lata,masz honor oddaj kase do kasy Miasta za swoje nierobstwo.

xpek, 29.11.2017 17:58

kogo to obchodzi jakiś radny który jest nieskuteczny i nie potrafi działać tak żeby w jego okręgu wybiorczym gmina wykonywała dużo inwestycji.taki radny nie nadaje się na radnego

troll, 29.11.2017 17:33

@rafi, mieszkańcy myślą inaczej. Sołtys to chłop z jajami, wiele nam pomógł. Idiotów jest dwóch: burmistrz bo wypuścił takiego radnego ze swojej drużyny, no i Ty- ale to już poważny przypadek :)

tomasznasz, 29.11.2017 16:36

Lepiej późno niż wcale. Co miał wciąż przyklaskiwać następnym i następnym podwyżkom cen śmieci, nastepnym i nastepnym kredytom? Udawać że nie słyszał jak basen kryty miał być w 2018 roku i za cudze pieniądze a będzie za andrychowskich podatników i wcale nie zdążą w 2018? Itd itd itd. Jak sie jeszcze okaże że tej wielkiej doatcji na autobusy i inne rzeczy nie będzie to obok kredytów pewno będą ścinać z innych rzeczy żeby to sfinansować te plany. Z Inwałdu być może też. Wcale ale to wcale się nie dziwię że tak postąpił radny. A że klakierzy nie dadzą mu żyć. Jak jest silny to wytrzyma.

rafi, 29.11.2017 15:58

Rzadek robisz idiote z siebie 3lata wchodziles w dupe burmistrzowi a teraz sie osmieszyles,co wywalczyles dla Inwaldu,przypomniec twoje glosowania???a Kobielusie nie idz droga Kubienia on tez krytykowal i jak skonczyl,wyborcy i to ci z pisu nawet dali mu czerwona kartke i to dwa razy raz na radnego a drugi raz na burmistrza,wiec daj spokoj przedstaw swoje dokonania co zrobiles co wywalczyles dla swoich wyborcow,krytykowac kazdy umie a gdzie dokonania,zajmij sie swoim zawodem a nie pchaj sie do polityki,chodzisz po osiedlu i co z tego gdzie Twoje dokonania,drogi chodniki parkingi jakos teraz myslicie ze na rok przed wyborami ludzie zapomna wasze anty dzialania,bo zmieniacie nazwe swojego komitetu na co,komitet krytykujacy czy komitet nic nie robiacy,a Kubien sie osmiesza trzeci raz przegra i wreszcie da sobie spokoj z polityka jak dal sobie spokoj katolicki pan nauczyciel Pietras.

kalafior, 29.11.2017 14:15

Troszkę za pózno,przyklaskiwanie było przez 3 lata a teraz na rok przed wyborami ?Nasi radni zapomnieli że nie są tam dla burmistrza ale dla mieszkanców gminy Andrychów.

specnarz, 29.11.2017 10:59

Brawo Panie Zbyszku.Inwałd faktycznie jest zaniedbywany w inwestycjach. Mam wrażenie że będąc radnym trzeba postępować w myśl zasady "albo jesteś z nami albo przeciwko nam". W ogóle ten cały pomysł z komitetami wyborczymi to wielkie zło. Powinniśmy wybierać ludzi nie uwikłanych w układy aby podejmowali decyzje zgodnie z własną wiedzą i sumieniem a tymczasem mamy jednego władcę. To taka partiokracja w małym wydaniu i słusznie walczy z nią Paweł Kukiz. W nowych wyborach samorządowych znowu będzie kicha bo zlikwidowali jednomandatowe okręgi wyborcze i pewne rejony nie będą miały swoich przedstawicieli.

madzia, 29.11.2017 10:39

Radny postąpił zgodnie z sumieniem i od razu krytyka. Co lepiej by bylo gdyby był zwykłą maszynka do głosowania czego chce burmistrz? Kolejna podwyżka cen śmieci, kolejne kredyty, z drugiej strony kolejne obietnice jakie nie są spełniane. Nic z tego. Pokazał charakter. Spadnie na niego atak i krytyka klakierow ale mieszkańcy nie opuszczą go i docenią.

abcabc, 29.11.2017 09:59

należy zadać pytanie co ci radni robili dla mieszkańców gminy Andrychów przez ostatnie lata,bo lista dokonań burmistrza i radnych z nim dobrze współpracujących jest imponująca