Pijana nauczycielka w szkole w Andrychowie. Miała prawie 2 promile

Region, Andrychów, Na sygnale, Wiadomości, 28.11.2017 14:00, GM
Przykry incydent w andrychowskiej szkole. Jedna z nauczycielek w trakcie godzin pracy miała prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Pijana nauczycielka w szkole w Andrychowie. Miała prawie 2 promile
We wtorek (28.11) od jednego z mieszkańców otrzymaliśmy informację o interwencji policji w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie.

Interwencję potwierdza nam Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.


- Dyrekcja szkoły zgłosiła, że jedna z nauczycielek może znajdować się pod wpływem alkoholu. Patrol, który przyjechał na miejsce, przeprowadził badanie stanu trzeźwości nauczycielki, które wykazało prawie 2 promile alkoholu. Lekcja została przerwana. Panią nauczycielkę zastąpił inny nauczyciel. Komisariat Policji będzie prowadził czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie – informuje nas Agnieszka Petek, rzecznik wadowickiej policji.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się ze Szkołą Podstawową nr 4 w Andrychowie. Dyrektor Dorota Zawada potwierdza, że policja przyjechała do szkoły na jej wezwanie. Nauczycielka po tym, jak okazało się, że jest pijana została natychmiast odsunięta od nauczania. Dla dyrektor szkoły to trudna sytuacja. W rozmowie z mamNewsa.pl zapowiedziała, że ewentualne decyzje w sprawie odpowiedzialności nauczyciela będą podejmowane zgodnie z przepisami w najbliższych dniach.

- Wszyscy musimy ochłonąć po tym co się stało. To dla nas trudna sytuacja. W tej chwili najważniejsze jest to, że reakcja była szybka. Dla mnie najważniejsze były dzieci i ich bezpieczeństwo – mówi nam pani dyrektor.

- To nie są łatwe decyzje – odpowiada na pytanie jakie konsekwencje poniesie nauczycielka. Szefowa SP4 nie chciała nam także powiedzieć, jakiego przedmiotu uczy nauczycielka.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 30.11.2017 10:00

Dobrze że media nie przemilczały i nagłaśniają ten skandal z panią P Duży artykuł znalazłem na http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/pijana-nauczycielka-z-andrychowa-prowadzila-lekcje-nikt-nie-reagowal,12723338/

zandrychowa, 30.11.2017 10:00

Dobrze że media nie przeliczały i nagłaśniają ten skandal z panią P Duży artykuł znalazłem na http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/pijana-nauczycielka-z-andrychowa-prowadzila-lekcje-nikt-nie-reagowal,12723338/

xpek, 29.11.2017 17:59

skoro podobne sytuacje miały ponoć miejsce już wcześniej to dlaczego dyrekcja nie reagowała

masz coś do mn, 29.11.2017 17:39

Ludzie to iż pewna nauczycielka z sp4 była pod wpływem alkocholu nie oznacza że szkoły są przepełnione i że, ma na to wpływ reforma szkolnictwa. Jak ktoś ma problem z alkocholem powinno mu się pomóc i nie zwalać wszystko na szkołę. Takie wydarzenia chcą wykorzystać tylko inne szkoły do popsucia opinii czwórce a i tak każdy wie że sp4 jest najlepiej przygotowną szkołą,ma bardzo dobrą Panią Dyrektor, i ma najlepszy poziom w rejonie.

cymycy, 29.11.2017 12:45

Jeżeli to jest ta sama pani, która leczyła się już z uzależnienia to współczuję, to wielka jej życiowa porażka i tragedia. [email protected]

martin79, 29.11.2017 09:09

Nie wiem jaka była przyczyna zachowania tej Pani, ja bym jej nie sądził za szybko. Kto z nas jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem:)

kalafior, 29.11.2017 08:34

@szpp Przepełnione szkoły to były za PO,teraz masz 4 podstawówki do wyboru i koloru.W dwóch są takie "pustki" więc nie rozumiem po co trzymasz dziecko w przepełnionej szkole? " skutki reformy edukacji PIS w takiej sytuacji można nawet próbować rozładować emocje w alkoholu"-szkoda komentowac tego zdania bo chyba mamy do czynienia z osobą bez rozumu.

szpp, 29.11.2017 06:56

chaos w szkołach,indoktrynacja, siłą narzucane programy nauczania, walka o etaty a w wielu szkołach zwolnienia,przepęłnione szkoły, dwuzmianowość - skutki reformy edukacji PIS w takiej sytuacji można nawet próbować rozładować emocje w alkoholu

cath, 28.11.2017 23:21

@miastoandrychow Byś sie zdziwił ale pracuje więcej.Mam porównanie do drugiej połówki wiec nie pisz głupot.A urlop dla poratowania zdrowia chyba tez gdzieś zgubiłeś.

Z_Andrychowa, 28.11.2017 22:55

@miastoandrychow, Ty to serio piszesz? Rozumiem do pewnego stopnia idącą solidarność zawodową, być może koleżeństwo. Jednak TA konkretna sytuacja nie powinna być przyczynkiem do dyskusji na temat obciążenia (lub braku tegoż) nauczycieli pracą, stresem ... Nie ma i być nie może usprawiedliwienia dla osób sprawujących pieczę nad dziećmi, a znajdującymi się pod wpływem alkoholu. Postępowanie nauczycielki jest absolutnie naganne i powinny zostać wobec niej wyciągnięte konsekwencje prawne. Powyższe tyczy się również dyrekcji, która dawała przyzwolenie na nieetyczne postępowanie swojego pracownika, czym narażała zdrowie i życie dzieci na niebezpieczeństwo. To właśnie dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo dzieci i za to, co na terenie podległej mu placówki ma miejsce.

Z_Andrychowa, 28.11.2017 22:54

@miastoandrychow, Ty to serio piszesz? Rozumiem do pewnego stopnia idącą solidarność zawodową, być może koleżeństwo. Jednak TA konkretna sytuacja nie powinna być przyczynkiem do dyskusji na temat obciążenia (lub braku tegoż) nauczycieli pracą, stresem ... Nie ma i być nie może usprawiedliwienia dla osób sprawujących pieczę nad dziećmi, a znajdującymi się pod wpływem alkoholu. Postępowanie nauczycielki jest absolutnie naganne i powinny zostać wobec niej wyciągnięte konsekwencje prawne. Powyższe tyczy się również dyrekcji, która dawała przyzwolenie na nieetyczne postępowanie swojego pracownika, czym narażała zdrowie i życie dzieci na niebezpieczeństwo. To właśnie dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo dzieci i za to, co na terenie podległej mu placówki ma miejsce.

stan, 28.11.2017 22:33

miało być - Dorota Zawada

stan, 28.11.2017 22:11

Pomijając wszystkie negatywne aspekty zaistniałego w Szkole nr 4 incydentu jaki miał miejsce w dniu dzisiejszym, Dorota Zawiła wykazała , że absolutnie jest niezdolna racjonalnie kierować powierzonym jej zespołem ludzkim zaś powierzenie Jej, w 2014 roku na stanowisko dyrektora szkoły ( też w atmosferze skandalu) było wielkim nieporozumieniem. Prostactwo i prymitywizm w reakcji na powstały problem aż razi ! , jednocześnie przynosi szkodę całemu andrychowskiemu środowisku szkolnemu.

miastoandrychow, 28.11.2017 21:54

Dwa miesiące wakacji, nie masz kolego o tym pojęcia. Jak już to 8 tygodni, z tego 2 tygodnie zabiera dyrektor, egzaminy poprawkowe, przygotowanie do nowego roku, w sumie 6 tygodni a ty w pracy masz 5,2 tygodnia i dodatkowo za święta w dni wolne, dodatkowe dni do wybrania, nauczyciel tego nie ma. W pracy z 8 godzin jak przepracujesz, a nie przesiedzisz, to góra 6 godzin realnej pracy. W sumie @cath masz więcej wolnego niż nauczyciel !.

cath, 28.11.2017 21:45

Pudlem

cath, 28.11.2017 21:45

@nostradamus Chyba ci sie strona szkoły z pudłem pomyliła.Ciekawe czy jest związek dzisiejszego zdarzenia z przegranym procesem....Alkoholizm to choroba tocząca polityków ,prawników,lekarzy,nauczy[email protected] dorzuć dwa miesiące wakacji,ferie,przerwy świąteczne.Wyobraz sobie ze ja tez biorę robotę do domu a pracuje ponad 40 h tygodniowo...

miastoandrychow, 28.11.2017 21:31

Przy takich uczniach, jakich mamy obecnie nie bronie jej, ale nie ma się co dziwić, że nauczyciele nie wytrzymują takiego obciążenia. Ale, to tak jest jak uczniowie mają więcej praw niż nauczyciele. Dajcie nauczycielowi upomnienie i dajcie tej Pani spokój !. Do tego jeszcze dochodzi nagonka na nauczycieli jak to mają dobrze, ale jak przez sobotę i niedziele ślęczą na poprawianiem zadań i nad wszechobecną biurokracją, to tego nikt nie widzi, do tego dochodzą, wycieczki, zebrania dyskoteki, plany nauczania itp. Najlepiej żeby pracowali 24 godziny na dobę, a ci co nie mają pojęcia o pracy nauczyciela będą im wytykać pensum.

Nostradamus, 28.11.2017 20:23

Na stronie internetowej SP 4 nie ma żadnej wzmianki o tym zajściu. Ale tam to jak za komuny , tylko dobre informacje.

Andriu, 28.11.2017 20:06

Art. 70. § 1. kodeksu wykroczeń stanowi Kto, będąc niezdolny do czynności, której nieumiejętne wykonanie może wywołać niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, taką czynność przedsiębierze albo kto porucza ją osobie do jej wykonania niezdolnej lub wbrew obowiązkowi nadzoru dopuszcza do wykonania takiej czynności przez osobę niezdolną,podlega karze aresztu albo grzywny. § 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe. § 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2, można orzec podanie orzeczenia do publicznej wiadomości w szczególny sposób. ponadto rodzice dzieci które wówczas znajdowały sie pod opieką tej pani powinni złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 160 §1 kk czyli o zagrożenie dla zdrowia i życia dla dzieci wywalić panią na zbity pysk, ciekawe czy dzieci wam nie sygnalizowały że z tą panią sie coś dzieje.

rafi, 28.11.2017 18:49

Dyscyplinarne zwolnienie to nie podlega zadnej dyskusji,malo tego nalezy ujawnic dane osobowe tego pracownika do publicznej wiadomosci.

Keson, 28.11.2017 18:39

no to typujemy ktora to? Zawada Dorota wychowanie fizyczne Dyrektor Szkoły Młodzik Małgorzata edukacja wczesnoszkolna z- ca dyrektora szkoły Zdzienicka Bożena matematyka z- ca dyrektora szkoły Adamus Artur wychowanie fizyczne Andrejko Jarosław matematyka Babińska Alicja edukacja wczesnoszkolna wychowawca 1d Babiński Rafał wychowanie fizyczne Babska Renata język polski Babski Roman język polski Biczak Joanna pedagogika specjalna wychowawca 5f Bury Ewa wychowanie fizyczne Bury Maria edukacja wczesnoszkolna wychowawca 2b Bylica Krystyna język polski wychowawca 4d Cieluch Marcin wychowanie fizyczne wychowawca 7c Dudka Monika historia wychowawca 5d Fąferko Anna nauczyciel bibliotekarz Fornalik Ireneusz fizyka Fus Lucyna matematyka, informatyka Gałosz Ewa wychowanie fizyczne Gieruszczak Anna język niemiecki Górska Alicja wychowanie fizyczne wychowawca 4c Harańczyk Dorota edukacja wczesnoszkolna wychowawca 1c Kadamus Rafał przyroda, geografia wychowawca 6d Kajzar Jerzy religia Kalinowska-Murzyn Magdalena matematyka wychowawca 5b Kardaś Dorota nauczyciel wspomagający 3b Kobielus Bożena edukacja wczesnoszkolna wychowawca 3i Kołodziejczyk Ewa wychowawca świetlicy Kowina Aleksandra muzyka wychowawca 7d Książek Sylwia nauczyciel bibliotekarz Kubica Monika język angielski Kubień Marta edukacja wczesnoszkolna wychowawca 1a Kun Zofia przyroda, chemia Kurek Ewa język polski Kuśnierz Lilianna przyroda, biologia, doradztwo zawodowe wychowawca 6b Kwarciak Elżbieta edukacja wczesnoszkolna Ligęza Monika nauczyciel wspomagający Madeja Maria religia Majka Tomasz wychowanie fizyczne Makowiecka Marta nauczyciel wspomagający 3c Markowska Marta język angielski Matusiak Krystyna edukacja wczesnoszkolna informatyka wychowawca 3g Maszczyńska Róża pedagog Mizera Małgorzata edukacja wczesnoszkolna wychowawca 3h Mrajca Dominika nauczyciel wspomagający 2a Nadajczyk-Górczak Agnieszka język angielski wychowawca 4e Nowak - Kowalska Monika edukacja wczesnoszkolna wychowawca 3d Paleczna Angelika wychowawca świetlicy Pawlikowska Katarzyna wychowanie do życia w rodzinie Penkala Katarzyna edukacja wczesnoszkolna Polak Grażyna edukacja wczesnoszkolna wychowawca 1b Prus Renata edukacja wczesnoszkolna wychowawca 3e Puto Agnieszka wychowawca świetlicy, Rokowska Teresa edukacja wczesnoszkolna wychowawca 2a Romańska Izabella nauczyciel wspomagający Rychter Joanna matematyka, informatyka wychowawca 4g Sala Sławomir historia wychowawca 4b Sasak Ewa nauczyciel wspomagający wychowawca 7a Seredyńska – Polak Beata logopeda Siwek Lidia plastyka, historia s. Skrzypczyk Iwona religia Smaza Iwona edukacja wczesnoszkolna wychowawca 3b Sobita Krzysztof informatyka, matematyka Sordyl Beata przyroda wychowawca 4f Stenger Stanisława matematyka wychowawca 6a Stokłosa Anna Pedagogika specjalna wychowawca 4h Suchanek Tomasz nauczyciel wspomagający wychowawca 5a Szczepański Piotr język polski Szemla Ewa technika, informatyka Tomiczek Agnieszka język angielski Trzepaczka Mateusz religia Helena Bogacz logopeda ks. Wawak Paweł religia Wetula Dominika nauczyciel wspomagający wychowawca 4a Węglarz Anna edukacja wczesnoszkolna wychowawca 3c Wojewodzic Agata wychowanie fizyczne wychowawca 5c Woźniak Agata edukacja wczesnoszkolna wychowawca 3a Wójcik Kinga język angielski wychowawca 7e Zaremba Kinga język angielski wychowawca 7b Zarębska Anna edukacja wczesnoszkolna wychowawca 3f Ziółkowska Izabella psycholog

marcin1970, 28.11.2017 17:49

Nie wolno pić w pracy. To koniec kariery. Ale takim samym skandalem jest jak podpity kierowca wjeżdża w drzewo i na bezczelnego zwala na rowerzystę jaki jechał przed nim. Wiesz szpp o kim mowa? Podpowiem ci – pijesz z nim także w godzinach jego pracy tylko że wy sądzicie że nikt o tym nie wie

kawu, 28.11.2017 16:50

starymoher: 1.Zgodnie z art. 17 ust. 3 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 lipca 2011 r., kontrolę trzeźwości pracownika przeprowadza uprawniony organ powołany do ochrony porządku publicznego (w praktyce jest to policja). Badanie może zostać przeprowadzone na żądanie kierownika zakładu pracy, osoby przez niego upoważnionej, a także na żądanie samego pracownika 2,są takie osoby które piją x dni pod rząd że te 2 promile to wcale nie ambitny wynik

starymoher, 28.11.2017 16:43

Dwa pytania. Na jakiej podstawie prawnej pani kazano dmuchac? Jak to możliwe żeby nie zauwazono stanu pani profesor wcześniej? 2 promile to ambitny wynik.Żeby nie było pani profesor powinna być wywalona na zbity pysk.

szpp, 28.11.2017 15:32

bardzo nie ładnie w takiej sytuacji nauczyciel powinien darować sobie przyjście do pracy