Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Centrum Kultury?

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 28.11.2017 08:00, PG / red

Znowu robi się nerwowo wokół Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Centrum Kultury?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że aby zamknąć tegoroczny budżet dyrekcja Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie potrzebuje dodatkowo aż - UWAGA - 660 tys. zł.

To nie dziwi. Imprezy organizowane przez CKiW są kosztowne, a frekwencja na nich nie do końca zadowalająca, czego przykładem jest choćby niedzielny koncert i "okrojenie" tegorocznej edycji Fabryki Muzyki Niezwykłej (dawny Piostur). Ponadto dyrektor CKiW Aneta Wądrzyk musi wypłacić odszkodowania byłym pracownikom z powodu ich niesłusznego zwolnienia. Zobacz tutaj: Podatnicy płacą za niesłuszne zwolnienia. Radna chce odwołania dyrektorki

Czy pod koniec roku wystarczy pieniędzy na wypłaty obecnym pracownikom? Czy radni przyznają kolejną już dotację lub pożyczkę dla CKiW?

Przypomnijmy, że podczas wrześniowej sesji dyrekcja CKiW otrzymała z budżetu gminy, decyzją radnych, 162 tys. zł pożyczki oraz dotację w kwocie 65 tys. zł na pokrycie kosztów utrzymania Zamku Bobrowskich.

Jak się dowiadujemy, w związku z całą sprawą całkiem prawdopodobne jest, że już wkrótce Aneta Wądrzyk przestanie być dyrektorem Centrum Kultury. Informację taką przekazał nam jeden z radnych. - W gminie dużo się dzieje, inwestycja idzie za inwestycję, a zła atmosfera wokół CKiW to wszystko psuje - mówi nam radny, a z jego informacji wynika, że szefowa CKiW ma sama zrezygnować.

O komentarz do obu spraw zapytaliśmy burmistrza Tomasza Żaka.

Jak twierdzi, żadnej rezygnacji jeszcze nie widział, bo w poniedziałek był przez pół dnia w Krakowie, gdzie w imieniu gminy podpisywał umowę z pocztą.

- To nie są jeszcze tematy do dyskusji . W odpowiednim czasie się dowiecie - odpowiedział burmistrz na pytanie o możliwe zmiany na stanowisku dyrektora CKiW.

Burmistrz powiedział nam także, że informacje o sytuacji finansowej Centrum Kultury, propozycji dotacji dla CKiW, przedstawi radnym podczas najbliższej, czwartkowej sesji Rady Miejskiej. - To nie są rzeczy zawinione przez CKiW, bo również ustawa o podatku VAT spowodowała pewne problemy. Mieli otrzymać ponad 150 tysięcy złotych z Vatu, a teraz się okazało, że nie otrzymają. Chciałbym na spokojnie pewne rzeczy przekazać najpierw radnym - mówi burmistrz.


W nieoficjalnych rozmowach radni z komitetu burmistrza Tomasza Żaka mówią nam, że zmiany na stanowisku dyrektora CKiW są konieczne, ponieważ wokół instytucji ewidentnie jest zły klimat, a biorąc pod uwagę, że CKiW po raz kolejny występuje o ekstra pieniądze z budżetu gminy, pojawiają się pytania czy instytucja jest dobrze zarządzana.


Do tematu powrócimy...


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

waldi1, 09.01.2018 19:15

Była Dyrektorka musiała się dzielić z pieniędzmi,inaczej tak długo nie trzymała by się na stołku.

waldi1, 09.01.2018 19:13

Szok jak to czytam.

TEPI, 30.11.2017 10:03

A ciebie kto opuścił, że się na mnie mścisz - podejrzewam, że rozum? Złodziej zawsze będzie złodziejem, a nie piszę o tym pierwszy raz, więc odbij ode mnie, bo mam wrażenie, że skończyła ci się włóczka i na siłę szukasz zajęcia.

xpek, 29.11.2017 22:37

co dziewczyne ci zwolniła i się mścisz hehe

TEPI, 29.11.2017 20:11

Hej xpek, czy jak ci tam du.ku - jeżeli do mnie piszesz, to wiedz, że z chamami i przestępcami trzeba po chamsku. Ty możesz się z nimi pieścić, a nawet pie.....ć, ale mnie nie pouczaj, proszę cię.

budyn77, 29.11.2017 20:07

Pani Aneta prawdopodobnie awansuje na II zastępce burmistrza...

marcin1970, 29.11.2017 19:15

Komentarz KOBIETY która przez lata tworzyła andrychowską kulturę. Całość na facebooku. Z dedykacją dla Żaka, jego radnych i pani dyrektor Anety. Zgadzacie się? "Generalnie każdy radny od lat wiedział kim jest Ta Pani. Jakie sprawy się za nią ciągną . Więc każdy, który podnosił rękę za, jest winien zaistniałej sytuacji. Wybory się zbliżają i nagle pojawia sie strach o reelekcje i zaczynają dostrzegać, jakie pieniądze pozwolili zgodnie zdefraudować w ramach nieudolnie zorganizowanych imprez masowych, pochłaniających znacznie więcej, niż wynosił budżet firmy. Każdy z mieszkańców gminy za to zapłacił. (Może dlatego śmieci są tak drogie .... ) Za zabawę ponad przyzwoitość. Za VIP owskie miejsca.. za kolacje i prestiż... tylko czyj . …… Lata pracy, by zniszczyć istniejace dobro, to właśnie lata pracy Pani dyrektor. Za ogólnym przyzwoleniem radnych i burmistrza . ……..Jest jeszcze tyle innych sprawek, o których można pisać... o pracownikach .. O dzieciach.. instruktorach... Ale radni wszystko wiedzą i burmistrz również………. BRAWO WY"

xpek, 29.11.2017 17:56

to to jednak jesteś prostak,nawet kulturalnie nie potrafisz się wypowiedzieć

TEPI, 29.11.2017 16:54

Tak to jest, gdy niekarana złodziejka ma usta pełne pracy... Ciekawe, czy mam rację? Ktoś tam coś wspomniał o niewypłaconym Vacie w wysokości 150 tys. - przecież i tak zabrakłoby do domknięcia ... jakichś 510 tys., ubecki ćwoku. Najgorsze jest to, że ta niekarana ...a nie poniesie żadnych konsekwencji, w obliczu których setny by się karcił :(

martinez, 28.11.2017 22:25

co do sprawy. Komentarz na mamnewsa na facebooku. Do zastanowienia. "Żeby zmienić dyrektora CKiW to nie sztuka. Sztuką jest odzyskać źle gospodarowane przez nią pieniądze. To jej nie pierwsze złe zarządzanie. Czy jej przełożony Pan burmistrz był ślepy????? A może to jakiś dziwny układ????? Taką sprawa powinien zająć się wojewoda Małopolski. Lub jeszcze ktoś wyżej a najlepiej prokurator."

martinez, 28.11.2017 22:24

Na początek to od anonomowego radnego który wyraźnie wstydzi sie tego co gada: "W gminie dużo się dzieje, inwestycja idzie za inwestycję" Hmm, Strefa – w 2013 na wniosek żaka radni klepnęli kupno od prywatnego działek za ponad 8 milionów - i na razie nic nie działa tam. Basen kryty – poza kasą od ministra z pisu ani widu ani słuchu skąd reszta. Autobusy – zamówione a wbrew temu co gada propaganda pieniądze niepewne. Niech ten radny przespanie pie… propagandowe gadki. Coś tam robią ale to tak samo jest wszędzie. Niech może ten anonimowy radny przestanie non stop imprezować z resztą zakolandii, wyjedzie poza gminę to przekona się że gdzie indziej robią jeszcze więcej ale bez propagandy. I nie zaciągają na to tak wielkich kredytów jak za Żaka.

O.N.A, 28.11.2017 21:38

kompromitacja! nie tylko w wydaniu Wądrzykowej - ona już niżej upaść nie może! ale w wydaniu burmistrza! Tutaj ewidentnie na jaw wyszła niegospodarność - na SETKI TYSIĘCY ZŁOTYCH! Są durne koncerty za 1,5 mln złotych, a zajęć dla dzieci i młodzieży albo brak, albo są takie że szkoda mówić. Proponuję wywalenie na blond pysk szanownej pani i prokuraturę za niegospodarność dla obojga. dziękuję i pozdrawiam!

nietakszybko, 28.11.2017 21:28

Jeśli Żak w końcu posłuchał radnego Kobielusa i radnej Studniarz to dobrze. Ale i tak nie wywinie się z odpowiedzialności za wszystko to co "jego dyrektor" robiła, ludzie mówili a on jej bronił i prosił o jeszcze więcej kasy dla ckiw. Racja też że teraz czas żeby Żak POSŁUCHAŁ CO DO NIEGO MÓWILI w przypadku nocnej opieki zdrowotnej radny Kobielus, Studnarz i kilku innych którzy mają swoje zdanie. Natychmiast Żak powinien ją na nowo zapewnić, podziękować tym radnym za motywację i przeprosić za to co się dzieje gdy u nas jej nie ma a u innych jakoś może być.

nietakszybko, 28.11.2017 21:24

MRadny Maciej Kobielus dosadnie i celnie Dosyć już kompromitacji andrychowskiego samorządu wokół osoby dyrektorki Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej zwrócę się do Rady, by wymogła na władzach Andrychowa zakończenie tej kilkuletniej farsy. Gdyby władze Andrychowa z Tomaszem Żakiem na czele szanowały etykę samorządu, to moim zdaniem już kilka lat temu nie powołano by na dyrektora osoby, na której ciążyło ponad 100 zarzutów prokuratorskich dotyczących przywłaszczeń pieniędzy z kasy instytucji publicznej i fałszerstw dokumentów.

Maksymilian, 28.11.2017 20:29

To szambo to zgotowali ci co głosowali na obecnego burmistrza.Ryba psuje się od głowy. Jak się wybiera człowieka który widnieje w IPN jakoTW to z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć że taka osoba nie zamierza osiągnąć awansu społecznego tylko swoją pracą.

tomasz2, 28.11.2017 20:12

Swoją drogą jeśli Żak tak słucha pani Studniarz i pana Kobielusa to fakt - niech ich posłucha i szybko opieka nocna wróci do Andrychowa jak chcą tego oni i mieszkańcy.

tomasz2, 28.11.2017 20:10

Najważniejszą osobą nieprzyspawaną do stołka jest sam Żak o czym nawet zdaniem swoich kolegów boleśnie przekona się za niecało rok :) To że w obliczu tzw. taczek wyborczych ta pani odejdzie to mało ważne. Żak nie powinien jej zatrudniać i to bez konkursu. Poniesie odpowiedzialność za to co się tam działo bo dyrektorzy "znikają" a np. dokumenty już nie.

kaczor, 28.11.2017 20:01

Na czele z panem burmistrzem :) To że dopiero teraz zdecydował się zwolnić tę panią to dziwne. Ale widać apele np. pani Studniarz czy pana Kobielusa podziałały. Tylko liczyć że wola tych radnych zostanie także spełniona w kwestii przywrócenia nocnej opieki zdrowotnej.

abcabc, 28.11.2017 19:17

widzę że przeciwny pana burmistrza znowu mają jakiś problem. nie potrafią zrozumieć że w samorządzie kierowanym przez pana burmistrza nikt nie jest na zawsze przyspawany do stołka

marcin1970, 28.11.2017 17:55

Czy ta informacja ma przykryć fakt że z tego co powiedziano NIE ma w kasie gminy kasy ani na budowę słynnego krytego basenu ani wbrew temu co rozpowiada propaganda NIE ma 16 baniek dotacji na zakup autobusów i innych rzeczy na jakie już ogłoszono przetargi bez gwarancji że dotacja będzie? Inaczej mówić czy ma przykryć KOLEJNE WIELKIE KREDYTY jakie będą zaciągać za Żaka? Bo Żak tak długo trzymał tę kobiete na stołku że trudno uwierzyc że nagle ot tak przejrzał na oczy.

madzia, 28.11.2017 11:19

To prawda. Tyle lat pan burmistrz tolerowal to co sie tam dzialo. Jesli naciski pani Studniarz, pana Kobielusa czy tego pana Gorki jaki jest szefem związków w koncu wymoga zmiane to brawa dla tych państwa tak opluwanych przez zakolandie. Ale burmistrza nic nie zwolni z odpowiedzialnosci za to co sie tam dzialo. Tu nie wystarczy ze burmistrz czy radni powiedza "sorki"

specnarz, 28.11.2017 11:06

Osoba z udowodnionymi później zarzutami została bez konkursu zatrudniona przez burmistrza na stanowisko dyrektorskie w tak ważnej instytucji? Pani dyrektor zwolniła bezpodstawnie kilka osób, ponieważ były innego zdania? Burmistrz i radni wiedząc o wszystkim nic nie zrobili poza przyznaniem dodatkowych funduszy? Czy to wszystko prawda?

kalafior, 28.11.2017 10:46

To tylko wina burmistrza że obsadził zle stanowisko dyrektora CKiW i popierał wszystko co ta osoba robiła .Czy to słuszne aby teraz podatnicy za to płacili?

kalafior, 28.11.2017 10:42

To tylko wina burmistrza że obsadził zle stanowisko dyrektora CKiW i popierał wszystko co ta osoba robiła .Czy to słuszne aby teraz podatnicy za to płacili?

energiczna, 28.11.2017 08:53

A mówili nie zadzierać nosa z mediami