Dodatkowy odbiór śmieci tak, ale… za konkretną cenę

Region, Andrychów, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 02.12.2017 12:20, PG
Zobaczcie katalog dodatkowych usług w zakresie odbierania odpadów oraz ich ceny.
Dodatkowy odbiór śmieci tak, ale… za konkretną cenę

Podczas czwartkowej (30.11.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radni uchwalili różne rodzaje dodatkowych usług, jakie mieszkaniec gminy może, ale nie musi wykupić sobie w zakresie odbierania odpadów komunalnych.

W tym roku wprowadzono limity odbieranych odpadów, dlatego też zaistniała taka potrzeba stworzenia dodatkowych usług za konkretną opłatę.

Zobaczcie katalog usług dodatkowych oraz ich ceny:

Od 1 lipca tego roku (po podwyżce) opłata śmieciowa w gminie Andrychów wynosi 10 zł od osoby miesięcznie w przypadku segregacji śmieci oraz 18 zł od osoby miesięcznie, jeśli ktoś nie segreguje.

Ponad rok temu wprowadzono też zmiany w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi. O to najważniejsze z nich:

- Odpady zmieszane (niesegregowane) i popiół winny być gromadzone przez właścicieli nieruchomości w celu odbioru WYŁĄCZNIE w odpowiednich pojemnikach lub kontenerach. Odpady te gromadzone w workach NIE BĘDĄ odbierane. Wymóg ten nie dotyczy zmieszanych odpadów z nieruchomości trudnocdostępnych umieszczonych w specjalnym wykazie dostępnym na stronie internetowej Zakładu Gospodark Komunalnej w Andrychowie.

- Odpady segregowane tj. papier, plastik, szkło, metale i biodegradowalne w tym zielone, winny być gromadzone w celu odbioru WYŁĄCZNIE w workach posiadających nadrukowany napis „Gmina Andrychów”, dostarczanych na wymianę przez firmę odbierającą lub w pojemnikach.

- Pojemniki, kontenery oraz worki winny być w sposób trwały oznakowane numerem ewidencyjnym z deklaracji śmieciowej, przypisanym danej nieruchomości przez Urząd Miejski w Andrychowie.

- Odbiór poszczególnych rodzajów odpadów segregowanych z terenów miejskich odbywać się będzie 1 (jeden) raz w miesiącu zgodnie z załączonym harmonogramem. Odbiór odpadów zmieszanych oraz odpadów biodegradowalych i zielonych w okresie od 1 kwietnia do 31 października będzie realizowany 2 razy w miesiącu, w pozostałych miesiącach odpady niesegregowane odbierane będą 1 raz w miesiącu.


Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że:

- niewłaściwa segregacja odpadów lub jej brak spowodują naliczenie wyższej miesięcznej opłaty od osoby za zagospodarowanie odpadami komunalnymi tj. wg stawki przewidzianej dla odpadów niesegregowanych;

- pojemniki, kontenery oraz dodatkowe worki można nabyć w siedzibie ZGK ul.Batorego 24;

- trzeba zgniatać butelki i inne pojemniki plastikowe przed włożeniem ich do worka.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 10.12.2017 05:59

To wszystko wina braku latarni

specnarz, 04.12.2017 06:19

Jak masz 1m3 odpadów budowlanych to płacisz za podstawienie i odbiór kontenera (chyba na dobę) 130 lub 140zł plus opłata zależna od wagi oddanych odpadów (230zł za tonę powyżej ustalonego limitu). Niestety nie doszukałem się jaki jest limit ale chyba kilkaset kg na osobę / rok.

Ca-ro, 03.12.2017 12:32

Chyba kogoś porąbało jak mam 1m3 odpadów budowlanych to mam płacić za 4

igor102, 02.12.2017 17:56

zatrudniając Anetę W. towarzysz Zdzisław wiedział że jej "działalność" przyniesie straty liczone w setkach tysięcy złotych...gdzieś te straty trzeba odrobić - padło na producentów śmieci...pilnować będzie były komandos;-)))

oshin22, 02.12.2017 16:44

Widać nowy Prezes nowe nomen omen - prządki ale naleciałości rodem z minionej epoki. Będą znowu powstawały dzikie wysypiska i cały zamysł ustawy szlag trafi. Miało być tak pięknie a wyszło jak to u nas...

Starybrat, 02.12.2017 13:40

Chyba niektórzy zapomnieli, że ustawa śmieciowa nakłada na nich obowiązek odbioru każdej ilości śmieci...

Mieszkaniec2, 02.12.2017 12:24

To są jakieś żarty po prostu płacimy za śmieci jak za zloto teraz jescze takie ceny dodatkowych usług poważnie ? Jescze smieci musi byc tyle co w koszu , ani jednego worka nie mozna dolozyc. A Panowie co jeżdżą po śmieci z łaską daja worki na wymiane albo rzucaja byle gdzie ... klasa za taka cene to powinni wnosić jeszcze te smietniki . Brawo mamy niemoralne rzady w tym smiesznym miasteczku