500 zł dla wszystkich nowo narodzonych mieszkańców gminy Andrychów

Region, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 01.12.2017 17:00, PG

Radni uchwalili ekstra „becikowe”..

500 zł dla wszystkich nowo narodzonych mieszkańców gminy Andrychów

Radni Rady Miejskiej w Andrychowie postanowili poprawić sytuację rodzin, w których urodziło się dziecko i wyszli z inicjatywą udzielania jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka osobom zamieszkałym na terenie gminy Andrychów.

Mieszkańcy gminy będą otrzymywać, jak do tej pory, jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia bliźniaków lub więcej dzieci podczas jednego porodu w wysokości 2000 zł na każde dziecko. Teraz dodatkowo z tytułu urodzenia jednego dziecka będzie można otrzymać 500 zł.

Pieniądze te przysługują niezależnie od dochodów rodzica.

Taki wniosek złożyło 13 radnych: Maria Radoń, Zbigniew Rzadek, Tadeusz Sarlej, Paweł Łysoń, Stanisław Prus, Adam Kowalczyk, Władysław Żydek, Wojciech Polak, Marek Nowak, Dorota Magiera, Ewa Wątroba, Danuta Trojak, Roman Babski.


Radny opozycyjny Wiesław Mikołajek (PiS) stwierdził, że jak najbardziej popiera ten wniosek, ale chciałby wykreślenia podpunktu w uchwale, który mówi o tym, że gdy w momencie składania wniosku o zapomogę dziecko nie żyje, to taka zapomoga nie przysługuje.

I tak się stało. Przegłosowano wykreślenie tego podpunktu, a potem zaakceptowano całą uchwałę.

Wniosek w sprawie wypłaty świadczenia będzie można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej od 1 stycznia 2018 roku.


ZOBACZ TAKŻE: Dyrektor Centrum Kultury w Andrychowie złożyła rezygnację [AKTUALIZACJA]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

igor102, 02.12.2017 18:18

biedni ci radni ...rzucili jednorazowy ochłap by przykryć smród po kobiecie którą zatrudnili razem ze swoim chlebodawcą....tyle to kobitka wydawała na waciki...bez chodzenia do OPS-u.....

Starybrat, 02.12.2017 09:54

Typowa kiełbasa wyborcza...

xpek, 01.12.2017 17:50

Pisowcy szału dostaną że im burmistrz pomysł podbiera