Banery reklamowe znikną z andrychowskich ulic? Nieprędko…

, Polityka, Wiadomości, 07.07.2018 08:00, PG
Po Wadowicach, również Andrychów przymierza się do uporządkowania reklam, szyldów i banerów w całej gminie.
Banery reklamowe znikną z andrychowskich ulic? Nieprędko…

Lokalne władze uważają, że reklamy te bardzo szpecą miasto dlatego postanowiły przeprowadzić konsultacje społeczne w tej sprawie a później przygotować projekt uchwały, która określałaby zasady i warunki rozmieszczania reklam na obiektach małej architektury, tablicach reklamowych oraz ogrodzeniach.

Na terenie gminy mają powstać specjalne strefy, a w każdej z nich będą obowiązywały inne zasady lokalizacji, wielkości i usytuowania reklam. Zmiany będą dotyczyć też szyldów i wystaw sklepowych.

Przewidziane są także kary za niedostosowanie się do reguł reklamowych, ale zgodnie z ustawą krajobrazową dopiero dwa lata od wejścia w życie nowego prawa.

Kiedy jednak to prawo wejdzie w życie?

Jak przekazuje nam dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska na pewno nie w tym roku. Procedura uzgadniania szczegółów uchwały może potrwać nawet jeszcze rok.

Obecnie trwa rozpatrywanie uwag, które wnieśli mieszkańcy podczas konsultacji społecznych.

- Były konsultacje, są wniesione uwagi, które cały czas są rozpatrywane. Następnie te wniesione uwagi zostaną wysłane do wszystkich instytucji, które przewiduje ustawa czyli np. RDOŚ czy konserwator zabytków. Gdy zostaną one pozytywnie zatwierdzone wtedy będą kolejne konsultację, a potem uchwała trafi na sesję Rady Miejskiej.- mówi nam Agnieszka Gierszewska.

Pod podjęciu uchwały i tak wprowadzony zostanie dwuletni okres przejściowy. Reasumując, najwcześniej za trzy lata możemy spodziewać się całkowitego uporządkowania reklam w Andrychowie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 09.07.2018 04:46

wszystko robią w kierunku aby powstające nowe centrum handlowe nie miało konkurencji w mieście

smieciarz, 07.07.2018 10:40

A reklama dżwignią handlu jest.