Są pieniądze na najbardziej zaniedbane osiedle w Andrychowie

Region, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 05.07.2018 11:30, red
Do remontu jeszcze daleka droga....
Są pieniądze na najbardziej zaniedbane osiedle w Andrychowie
Chodzi o osiedle przy ulicy Olszyny w Andrychowie. To tutaj znajdują się jedne z najstarszych bloków w mieście. „Na przyszły rok andrychowskie władze zapowiadają rozpoczęcie remontu na mocno zaniedbanym andrychowskim osiedlu” - to fragment naszego tekstu z... 2016 roku. Tak przekazywały wówczas władze Andrychowa.

Minęły od tej pory już ponad 2 lata, a remontu jak nie było tak nie ma. Mieszkańcy już powoli tracą nadzieję, że ich osiedle zostanie kiedykolwiek wyremontowane, bo jak widać składane przez władze miasta obietnice nie są realizowane.

Dobra wiadomość jest taka, że szanse na remont ciągle są. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zdecydowali o przekazaniu 47 tys. zł na projekt zadania pn. „Rozbudowa ul. Olszyny, ul. Daszyńskiego, i ul. Pachla”.

Dodajmy, że w ostatnich latach duże prace modernizacyjne przeprowadzono już m.in. na osiedlu Metalowców i Włókniarzy w Andrychowie. Wydano na to grube miliony złotych. Może więc teraz pora na remont osiedla Olszyny?

Rewitalizacja osiedla Olszyny ma obejmować wymianę nawierzchni na uliczkach, przebudowę jezdni, remont chodników, wykonanie nowych parkingów, ścieżki rowerowej.

Z Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Andrychów dowiadujemy się, że w 2019 roku na remont osiedla Olszyny w budżecie gminy ma być 1,1 mln. To już jest konkretna kwota, co może oznaczać, że remont ruszy w przyszłym roku.


foto: materiały UM Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 11.07.2018 16:33

Czy ten prywatny sklep z piwem na Olszynach prowadzony jest niczym hinduskie święte krowy bez żadnej kontroli i nadzoru? Przy wejściu ekspedientki i klienci palą dzień w dzień papierosy a w ogrodzie za sklepem masa pijących piwo przeklina aż słychać za pobliską rzeką. Sklep powinien być czynny do wieczora a jest prawie do północy i schodzą sie tu klienci z całego miasta zwłaszcza małoletni.

nietakszybko, 08.07.2018 18:39

I ten sam burmistrz jak już sobie poustala propagandę wyborczą z klakierami którzy zamiast robotą zamują się siedzeniem w necie razem z nimi po "robocie" a między wycieczkami wraca do swojego domu poza gminą. Bo w tak zadłużonej przez niego i z takimi cenami śmieci to oni moga co najwyżej dla niepoznaki przed wyborami wynająć mieszkanie a nie porzucić swoje willowe domy gdzieś tam

nietakszybko, 08.07.2018 18:36

Taka uwaga. komu potrzebny burmistrz który zarabia grubą kasę a ma pseudo "wycieczkowicz", po którym ludzie nie spodziwają sie niczego niż tego że jeśli by wygrał to znowu zaciagnie wiele milionów kredytu i znowu podniesie ceny śmieci bo jak mówi taki jeden idzikowiski od niego jest jeszcze Porąbka gdzie jest drożej i trzeba do niej wyrównać. Burmistrz wycieczkowcz który myśli że jak po wielu latach "wycieczek" przed wyborami przypomni sobie o wyborcach i na 2 miesiące przed wyborami zacznie teraz remontować to ludzie kupią jego kiełbasę wyborczą.

Izik, 08.07.2018 15:53

Trollu to że przetarg nie wyszedł nie oznacza że zadanie wycofano z budżetu. Powiem więcej na ostatniej sesji dołożono na realizację Korcza pieniędzy. Zdziwisz się już niedługo. Ale pomarudzic ci zawsze wolno. Tym bardziej jak poprawia to twe samopoczucie.

troll, 08.07.2018 09:00

Ja ci powiem jakie- w Inwałdzie!!!! Os Korcza , rozbudowa remizy. To, że ogłoszony był przetarg, na który nikt się nie zgłosił, to nie znaczy, że trzeba ,,umyć ręce" i obiecywać dalej, coraz to innym. Ale zawsze można napisać, że radni i sołtys słabi, no i pis przeszkadza.Twoja strategia, żeby rozkopać miasto przed wyborami ruszyła. Powodzenia. A Mieszkańcom Olszyn i wiosek pozostaje tylko mieć nadzieję NADZIEJĘ (na lepsze czasy).

Izik, 06.07.2018 12:36

@do dobrze poinformowanej Anett. Przypomnij proszę jakie to inwestycje ostatnio wycięto na wioskach które latami obiecywano. ???

maniek, 06.07.2018 08:41

przepraszam. w przypadku Olszyn "dzieje się" - jest kolejna obiecanka - po zrobimy w 2016, zrobimy w 2017, zrobimy w 2018, teraz jest - zrobimy w 2019. O ile radni od Żaka nie zrzucą jak innych inwestycji bo basen kryty kosztuje nie 20 milionów ale ponad 30 milionów, bo to, bo tamto.

maniek, 06.07.2018 08:38

od lat ekipa Żaka obiecywała ludziom remont Olszyn plus Pachla i Daszyńskiego. Te dwie ostatnie ulice to fajne miejsca z zacnymi ludźmi ale są dużo mniejsze te ulice niż Olszyny. Nawet jeśli w ramach tzw. paniki przedwyborczej zostaną Pachla i Daszyńskiego W KOŃCU wyremontowane, to biorąc pod uwagę marny los Olszyn (NIC OD KILKU LAT POZA OBIECANKAMI), to mniej więcej tak jakby ktoś obiecał remont całego domu a wyremontował "łaskawie" łazienkę i jeszcze wypinał pierś po medal. To zwykła bezczelność co robią klakierzy zakolandii.

krisu78, 06.07.2018 07:24

idzik ja nie jestem sceptyczny. Ja i wszyscy którzy cię poznali wiedzą że potrafisz kłamać i nie zwykłeś za to przepraszać (czarno na białym to jest). co najwyżej powiesz że to było marzenie jakiego nie da się na razie zrealizować. Zgadzam się też z tym co pisze pani poniżej. Na serio myslicie że ludzie dadzą się złapać na "ochłap wyborczy" na kilka miesięcy przed wyborami po 8 latach rządów Żaka?

Anett, 06.07.2018 07:18

ten pan poniżej mówił o Olszynach. Na kiełbasę wyborczą - zrobimy coś za marne pieniądze żeby ludzie myśleli że będzie ciąg dalszy - to się już nie damy nabrać!!! A potem - sorry nie ma kasy bo trzeba basen kryty budować? Jak było z inwestycjami na wioskach. W jeden dzień radni od Żaka wycięli to co było lata obiecywane.

Izik, 06.07.2018 06:21

Panowie sceptycy....poczekajcie trochę....maksymalnie 2 tygodnie....i zobaczymy....czy przebudowa ul.Pachla i Daszyńskiego rozpocznie się w lipcu tego roku. Cierpliwości. Dobrego dnia i więcej wiary.

krisu78, 06.07.2018 06:00

"idzik" mówi że jest zapis że remont Olszyn w 2019 roku. Ci ludzie gadki że za rok to słuchają od ekipy Żaka od kilku lat!!!! Przypomnę też że w tym roku w budżecie były zaplanowane remonty dróg i inne rzeczy jakie wyleciały na życzenie Żaka w jeden dzień. Bo trzeba było kasy na basen kryty. Tyle warte jest zapisywanie czegoś na papierze za Żaka. Jeśli rzeczy z tego roku mogą wylecieć, to sami pomyślcie co z tymi które jak dumnie pisze idzik są zapisane na 2019 rok. Ile idzikowi zajmie powiedzenie: ojej to były plany, marzenie, szansa ale Olszyny muszą znów poczekać bo to bo tamto.

krisu78, 06.07.2018 05:54

tylko przypomnę że "idzik"twierdził publicznie że na basen kryty Żak pozyska 30 procent dofinansowania z zewnątrz. Basen kryty kosztuje koło 30 mlionów, dofinsowania jest 3,5 miliona. Nawet dziecko wie że słowa idzika nijak się mają do rzeczywistości. Oczywiście jak kłamstwo idzika wyszło na jaw NIE doczekaliśmy się przeprosin. Po prostu idzik zaczął wycofywać się: to były plany, marzenie, szansa itd.

slifterus, 05.07.2018 21:49

@Izik to jest kolejne przekazanie kasy na projekt który był gotowy, tak czy nie? Były rozsyłane informacje i prośba o podpisanie potrzebnych dokumentów na remont? Tak czy nie? Nawet mapki były do wglądu i urząd prosił o ewentualne sugestie itp itd. Mediacje były początkiem tego roku albo końcem tamtego, ale dokładnie nie pamiętam dat. Skończyły się fiaskiem jak już pisałem. Czy były następne tego już nie wiem....ale..... Jeżeli to jest kolejna próba stworzenia projektu tzn. że coś jest nie tak i zadanie będzie podzielone na etapy z pominięciem pewnie Pachla i ew. Daszyńskiego bo to sąsiadujące uliczki. Przypuszczam że remont będzie w 2019 i zacznie się od Olszyn....a potem może reszta...

`, 05.07.2018 18:54

"brawo dla pana burmistrza że tak zmienia Andrychów" .......... BRAWO !!! Teraz jak się stoi w korku to Andrychów wygląda całkowicie inaczej niż jeszcze kilka lat temu :-) Prawda ?

Jepetto, 05.07.2018 16:45

Zawsze rok wyborczy jest takim dziwnym rokiem i obiecanego dużo się mieści ;)

szpp, 05.07.2018 15:43

czyli tak jak pisze w tekście, a po za tym to budżet gminy na 2019 rok już jest uchwalony?

Izik, 05.07.2018 15:24

A remont Olszyn.....objęty drugim etapem rozpocznie się w kwietniu-maju 2019 r....i na to też są pieniądze w budżecie gminy

szpp, 05.07.2018 15:18

no tak a olszyny poczekają na później

Izik, 05.07.2018 14:21

@formica. Przetarg na roboty ogłoszono w czerwcu. W czerwcu na sesji radni dołożyli przecież kasy na to zadanie. Urząd wybiera wykonawcę robot. Sądzę że do 2 tygodni podpisze umowę i rozpoczęcie przebudowy stanie się faktem. Nie medialnym a dokonanym.

formica, 05.07.2018 13:28

@Izik - "Remont rozpocznie się w lipcu tego roku" - czy to oznacza, że rozpoczną się fizycznie prace remontowe? z artykułu redakcji wynika, że to dopiero projekt, podaj więcej szczegółów bo mieszkańcy są zdezorientowani. Jeśli to projekt, to nie chce sądzę, żeby już w lipcu weszła firma remontowa.

Izik, 05.07.2018 13:06

@taranczako.....jeżeli rozpoczynają od Pachla i Daszyńskiego w pierwszym etapie....znaczy że udały się właśnie mediacje w urzędzie.

taranczako, 05.07.2018 12:54

Przeszkoda w jakimś wycinku nie oznacza blokady całości remontu bo jest coś takiego jak podział inwestycji na mniejsze zadania, przecież niedawno na Włókniarzy zostawiono "na potem" 150 m odcinek ... slifterus, 05.07.2018 12:38 Prawda jest taka że mieszkańcy jednej ze wspólnot na ul.Pachla blokują remont. Taka Ci to prawda. Nie pomogły mediacje w urzędzie. Oni nie chcą i koniec kropka....

Izik, 05.07.2018 12:53

Właśnie Pachla i Daszynskiego

Izik, 05.07.2018 12:52

Remont rozpocznie się w lipcu tego roku

abcabc, 05.07.2018 11:42

brawo dla pana burmistrza że tak zmienia Andrychów i już w przyszłym roku rozpocznie się remont osiedla na Olszynach

slifterus, 05.07.2018 11:38

Prawda jest taka że mieszkańcy jednej ze wspólnot na ul.Pachla blokują remont. Taka Ci to prawda. Nie pomogły mediacje w urzędzie. Oni nie chcą i koniec kropka....

Izik, 05.07.2018 11:12

Szanowna Redakcjo.....tekst nie jest zgodny z prawdą. Niestety nie pierwszy raz.