Mieszkaniec Śląska uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

, Na sygnale, Wiadomości, 02.01.2019 11:40, red
Rajd nietrzeźwego ulicami został zauważony, a następnie szybko przerwany dzięki reakcji innego kierowcy.
Mieszkaniec Śląska uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy
W sylwestrowy wieczór policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 33– letniego mieszkańca Porąbki, który wsiadł za kierownicę nie mając uprawnień do kierowania, ale za to mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek [31.12.]. Tuż po godzinie 17.00 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach otrzymali zgłoszenie od jednego kierowców o jadącym slalomem samochodzie marki Seat, za którego kierownicą najprawdopodobniej znajduje się nietrzeźwy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że seat kieruje się w stronę Osiedla Sikorskiego w Kętach.


Policjanci natychmiast pojechali we wskazany rejon, gdzie zastali pana Łukasza 26 – letniego mieszkańca Śląska oraz jego znajomą, którzy swoim samochodem blokowali wyjazd z parkingu. W ten sposób uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy seata. Funkcjonariusze zachowując względy bezpieczeństwa podeszli do pojazdu, a następnie dokonali zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, którym okazał się 33 – letni mieszkaniec Porąbki pow. bielski. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 2,83 promila alkoholu. Z policyjnej bazy danych wynikało również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi.

- Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję, należą się panu Łukaszowi oraz jego znajomej, którzy dostrzegli pijanego kierowcę i uniemożliwili dalszą jazdę . W ten sposób wyeliminowali zagrożenie które stwarzał dla innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 06.01.2019 08:36

Bardzo czesto recydywa wraca na drogi