Kłamstwo wyszło na jaw dzięki monitoringowi

Region, Na sygnale, Wiadomości, 14.11.2017 10:00, red
Monitoring niezbitym dowodem winy kierowcy, który mając cofnięte uprawnienia jechał samochodem.
Kłamstwo wyszło na jaw dzięki monitoringowi
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 34 – letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o kierowanie pojazdem, pomimo tego że, uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte. W tym przypadku przestępstwo wyszło na jaw, dzięki dociekliwości policjantów oraz niezbitemu dowodowi, którym okazało się nagranie z miejskiego monitoringu.

- Do zdarzenia doszło pod koniec października br. w Kętach, kiedy nocny patrol na jednym z osiedli, zauważył mężczyznę znajdującego się za kierownicą samochodu marki BMW. Policjanci podeszli do pojazdu, a następnie wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 34 – letni mieszkaniec Kęt. Z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna od sierpnia br. posiada cofnięte uprawnienia do kierowania, z uwagi na przekroczoną liczbę punktów karnych, nałożonych za liczne wykroczenia drogowe. W trakcie czynności mężczyzna zapewnił jednak, że to nie on przyjechał samochodem, a jego kolega, na którego właśnie czeka. Policjanci chcąc zweryfikować podawane informacje, sprawdzili nagranie monitoringu miejskiego, z którego wynikało, że pojazdem przyjechał 34 - latek - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.


Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy