Uruchomione zostaną syreny alarmowe, a w szkołach próbne ewakuacje

Region, Kęty, Zator, Wiadomości, 14.11.2017 08:22, red
Uruchomione zostaną syreny alarmowe, a w szkołach próbne ewakuacje

Jak informują urzędnicy, we wtorek (14.11) w godzinach od 10:00 do 20:00 na terenie powiatu oświęcimskiego zostanie przeprowadzony trening systemu wykrywania i alarmowania.

O godzinie 10:00 zostaną włączone syreny alarmowe.

Sprawdzenie systemu zostanie przeprowadzone poprzez wyemitowanie sygnału za pomocą syren alarmowych „Ogłoszenie alarmu” – ćwiczebny (sygnał akustyczny, modulowany dźwięk syreny trwający trzy minuty) oraz po upływie jednej godziny od zakończenia sygnału „Odwołanie alarmu” ćwiczebny (sygnał akustyczny, ciągły dźwięk syreny trwający trzy minuty.) Będą to alarmy ćwiczebne. Prosimy nie podejmować żadnych działań na te sygnały – informują urzędnicy.

To nie wszystko. W ramach treningu systemu wykrywania i alarmowania dyrektorzy szkół przeprowadzą szkolenie i ewakuację z budynków szkolnych oraz dokładnie zapoznają uczniów z obowiązującymi sygnałami alarmowymi.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy