Bezpłatny bus - głupi pomysł [SONDA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.03.2016 14:40, PG
Od 1 marca prywatne busy nie wjeżdżają już do centrum Wadowic, władze miejskie wprowadziły tzw. darmowego busa.
Bezpłatny bus - głupi pomysł [SONDA]

Od 1 marca wprowadzony został zakaz wjazdu przewoźników - busów i autobusów - do centrum Wadowic. Popularne busy nie mogą zabierać pasażerów z popularnych przystanków na placu Kościuszki czy przy ulicy Szpitalnej. Mają zatrzymywać się na położonym kilka km od centrum dworcu aubobusowym i na przystankach poza centrum.

 

Bezpłatny (dla pasażerów) autobus kursuje od rana do nocy na trasie Dworzec Autobusowy w Wadowicach - plac Kościuszki. Zmiany zostały wprowadzone przez Radę Miejską na wniosek burmistrza Mateusza Klinowskiego.

 

W okresie od marca do końca sierpnia darmowy bus będzie kosztował wadowickich podatników 131 tys. zł.

 

Zobaczcie naszą krótką sondę - co mieszkańcy sądzą na temat tych zmian.

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

krakowianka, 04.03.2016 20:23

Dziwne! Dlaczego znikają stąd komentarze? Czyżby MN już zwolniło panią przeprowadzającą wywiady? Panią, która ze względu na totalny brak elokwencji, nie nadaję się do tego ?

remek, 03.03.2016 09:05

@walet - z jednej strony tak, ale z drugiej - teraz ludzie składali się w podatkach na praktycznie nieużywany dworzec i przystanki w centrum, które wyglądały jak wyglądały. Teraz względnie niewielkim kosztem dodatkowym dworzec jest używany, przyjezdni mogą łatwiej się połapać. Wg mnie zmiana bardzo rozsądna.

walet, 02.03.2016 19:59

Tylko dlaczego, za tego niby darmowego busa płacą osoby nigdy tym busem nie jeżdżące. A może warto, iść za ciosem i zrobić całkowity zakaż zatrzymywania się busów w Wadowicach?

Sprawiedliwosc, 02.03.2016 17:39

Brawo władze Wadowic . Wy pseudo przewoźnicy macie okazję zobaczyć jak wygląda buss , to autobus , a nie blaszanka wyciętymi szybami !

jusia88, 02.03.2016 14:52

dobry pomysł od tego jest dworzec autobusowy a młodzież ma mało ruchu wiec spacer z rynku na dworzec dobrze im zrobi a busem z tego co widzę jest większy wiec cała reszta sie zmieści i nie bedzie tam wiekszego scisku niz na niejednym kursie :):)