Andrychów dostał najwięcej, ale skorzystają baseny w... Kętach lub w Wadowicach

, Wiadomości, 29.02.2016 18:10, (red)
65 tysięcy złotych dotacji dla Andrychowa na naukę pływania dzieci. Na pewno jednak nie na andrychowskim basenie.
Andrychów dostał najwięcej, ale skorzystają baseny w... Kętach lub w Wadowicach

Urządz Marszałkowski w Krakowie upublikował listę gmin, które dostaną dotacje na realizację programu „Już pływam”, czyli na naukę pływania dla młodzieży szkolnej. W gronie kilkudziesięciu gmin najwięcej – 65,7 tys. zł - dostał Andrychów.


Przyznana z Krakowa dotacja stanowi 30% kosztów całego programu. Resztę dopłaca gmina.

 

Co jednak ciekawe, kurs pływacki zrealizowany zostanie nie na basenie w Andrychowie, a na którymś z krytych basenów – w Kętach lub w Wadowicach. Wszystko zależy od tego, który basen przedstawi lepsze warunki cenowe.

 

W Andrychowie na nowym, ale odkrytym basenie kursu nie można zrealizować, ponieważ szkolenie musi zostać przeprowadzone w trakcie roku szkolnego. Nie ma gwarancji, że np. w maju lub w czerwcu będzie wystarczająco dużo pogodnych dni, aby kurs pływacki przeprowadzić w Andrychowie. Pieniądze, które pozyskał Andrychów trafią więc do Wadowic lub Kęt. Skorzystają jednak dzieci z gminy Andrychów.

 

Tyle dostały gminy z regionu na program „Już pływam”:

Andrychów 65,7 tys. zł

Brzeźnica 15,2 tys.

Budzów 8,1 tys.

Bystra-Sidzina 10 tys.

Jordanjów 6,5 tys.

Kalwaria 17,8 tys.

Mucharz 6,4 tys.

Spytkowice 14,8 tys.

Stryszawa 19,8 tys.

Stryszów 9 tys.

Tomice 11,3 tys.

Zator 19,5 tys.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

petarda, 01.03.2016 18:58

Slyszalem ze bedzie w tym hotelu przy basenie osrodek dla uchodzcow wiec jak zadasza to bedzie tez publiczna laznia za darmo, jak widac oszczednosci bo 2 w 1

dr_house, 01.03.2016 17:11

@qupa bo jaśnie nam panujący JP odpicował nam za kredyt odkrytą pływalnię.

AntyPIS, 01.03.2016 10:35

Spokojnie qupo- tomasz żak obiecał krytą żakopływalnie z żakowskim centrum kultury więc z pewnością podczas kampanii wyborczej o tym usłyszymy jaki sukces nasz czeka w nadchodzących latach :) Lepiej! będzie jak ze strefą gospodarczą. Poczuł żak stresik, że może przegrać to następnego dnia: "wielki sukces strefy- strefa stoi już za oknem", a do dzisiaj wciąż ściernisko :) zaczynam lubić naszego celebrytę. Może powinien zmienić profesję i bajki opowiadać na rynku bo jest w tym dobry :)

qupa, 01.03.2016 09:58

Wadowice, Kęty, Żywiec, Sucha Beskidzka, Skawina czy nawet "półwioska" o śmiesznej nazwie Kozy mają kryte baseny... Dlaczego nie ma takowego obiektu w Andrychowie...??

petarda, 29.02.2016 20:15

W mucharzu jest mega wielki BASEN a dostal prawie najmniej :D hahahahhahahahahahaha

igor11, 29.02.2016 19:16

65 tysięcy to tyle ile pewna pani musi oddać - fajny zbieg okoliczności... . . zresztą taką kasę TW Bolek wygrywał w totka raz w tygodniu...ile to maluchów nauczyłoby się pływać ;-)))