Tak w Andrychowie obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [AKTUALIZACJA, VIDEO]

, Wiadomości, 01.03.2016 17:00, DK
W kilku odsłonach - w niedzielę i we wtorek - w Andrychowie odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Zobaczcie zdjęcia i video.
Tak w Andrychowie obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [AKTUALIZACJA, VIDEO]

 

Od 2011 roku Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest świętem państwowym obchodzonym 1 marca. W ten sposób oddawany jest hołd tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i nadal walczyli o wolną i demokratyczną Polskę. W powojennej konspiracji niepodległościowej działało bezpośrednio do 200 tysięcy ludzi, a w oddziałach partyzanckich blisko 20 tysięcy.


Święto upamiętniła młodzież z Zespołuy Szkół ZDZ Andrychów. Młodzi złożyli kwiaty i zapalili znicze przed tablicą upamiętniajacą nadanie tej szkole im. Armii Krajowej oraz pod murem muralem „Żołnierzy Wykletych”.
Krótka uroczystość odbyła się również przed tzw. tablicą smoleńską – tutaj kwiaty złożyli przedstawiciele „Klubu Gazety Polskiej”.
We wtorek święto upamiętniła młodzież z Zespołu Szkół ZDZ Andrychów. Młodzi złożyli kwiaty i zapalili znicze przed tablicą upamiętniajacą nadanie tej szkole im. Armii Krajowej oraz przed muralem „Żołnierzy Wyklętych” w Parku Miejskim.

We wtorek krótka uroczystość odbyła się również przed znajdującą się na terenie parafii św. Macieja tablicą dedykowaną Żołnierzom Wyklętym – tutaj kwiaty złożyli przedstawiciele „Klubu Gazety Polskiej”.

 

Większe uroczystości odbyły się już w niedzielę (28.02) wieczorem. Był to andrychowski marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ogromna frekwencja przerosła zapewne oczekiwania samych organizatorów, czyli "Młodzież Wszechpolską" oraz grupę "Andrychowscy Patrioci".

 

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18:00 mszą św. w kościele parafialnym św. Macieja w Andrychowie. Po mszy wszyscy chętni do udziału w marszu pamięci, zebrali się przed kościołem aby stworzyć kolumnę. Marsz pamięci przeszedł rynkiem w kierunku ul. 1 Maja, następnie ul. Legionów aby udać się pod andrychowski mural  i złożyć wieńce, zapalić znicze, oraz posłuchać przemówień i wspólnie zaśpiewać hymn Polski.

 

Zobaczcie nagranie z niedzielnych obchodów.

 

 

Główny organizator marszu, czyli prezes "Młodzieży Wszechpolskiej" Łukasz Kasprzak, powiedział podczas obchodów 74. rocznicy powstania Armii Krajowej , że liczy na dużo większą frekwencję podczas marszu i faktycznie, w wydarzeniu wzięło udział około 350 osób.

 

 

 

AKTUALIZACJA: 2016-03-01

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 10.03.2016 18:51

Trzeba bronić kraju przed nacjonalistami

Maksymilian, 09.03.2016 19:59

Cześć i chwała walczącym z czerwonym rynsztokiem.

tomacik, 09.03.2016 16:50

maks zaczyna się straszliwie zapominać i już chyba trzeci raz pisze to samo. A desperacka to niestety jest twoja walka ze swoim wiekiem. Dziadek daj sobie już spokój i czytaj czytaj i czytaj ale nie tylko brewiarz ale i książki historyczne a nie histeryczne

Maksymilian, 07.03.2016 11:15

Cześć i chwała walczącym desperacka o wolną Polskę.

cozabanda, 06.03.2016 23:06

Komentarz usunięty przez autora.

mark7, 06.03.2016 19:43

Pozwolę sobie mieć inne zdanie na temat Żołnierzy Wyklętych. By właściwie ocenić zasługi w walce z rosyjską dominacją ,polskiego powojennego podziemia , potrzeba dużo stracić czasu i przekopać się przez setki publikacji.Jak wszystkim wiadomo statutowym obowiązkiem IPN-u jest archiwizowanie i udostępnianie dokumentów ważnych historycznie. Obowiązkiem jest również pociąganie do odpowiedzialności karnej osób ,które dopuściły się przestępstw i zbrodni. W historii powojennego zbrojnego oporu są zdarzenia które należy nazwać zbrodnią. Mam na myśli działania ówczesnej bezpieki ,jak i działań niektórych oddziałów partyzantki powojennej. Jakimś dziwnym trafem słyszę tylko o zbrodniach ubecji. Takowe były i są historycznie udokumentowane. Co natomiast stoi na przeszkodzie bym ,ja obywatel mógł oddać cześć właściwemu bojownikowi o moją sprawę. Dlaczego informacje o zbrodniach w szczególności na Żydach ,dokonanych przez oddziały NSZ nie docierają do społeczeństwa ? Dlaczego oglądam w telewizji uroczystości upamiętniające konkretnego dowódcę ,który w świetle faktów historycznych był mordercą niewinnych ludzi. Nie uważam ,by osoby organizujące tą farsę o tym nie wiedziały. Wiele epitetów i gorzkich słów pada w kontekście tego tematu. Ludzie , którzy mieli czas i ochotę bliżej zapoznać się z tym tematem ,są obrzucani błotem i pomyjami przez tych co tylko wierzą. Wierzyć należy tylko Boga , w innych przypadkach potrzeba zwykłej ludzkiej rzetelności. Czasy internetu i ogólnie dostępnej informacji nie pozwalają na tworzenie z nie tak odległej historii mitów i wynaturzeń. Oddawanie honoru ludziom nikczemnym pociąga za sobą budowanie w społeczeństwie wartości ,które to społeczeństwo niszczą. W mojej rodzinie znamy temat aż za dobrze. Wiemy co to długoletnie wyroki. Wiemy co to znaczy być więźniem górnikiem itd. Zdaję sobie sprawę ,że opisane przypadki były w tamtych latach marginalne. Nie znaczy to ,że należy o nich zapominać. Należy o nich mówić ,by po pierwsze móc współczuć ofiarom , a po drugie ,oddać hołd tym prawdziwym i bezinteresownym bohaterom..

bolsen01, 03.03.2016 20:12

masz na myśli tą elitę szkoloną w prlu i zsrr??

petarda, 03.03.2016 18:19

Ok, rozumiem bulwersacje moimi wpisami o swiecie zolnierzy wykletych ale skoro to byli zolnierze wykleci to jak nazwac tych cytuje . ??????????????????????????????? . (...) Fala odejść z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych(...). . Tez beda za 60 lat zolnierzami wykletymi ??????

Maksymilian, 03.03.2016 09:23

Ostatni przedstawiciele z czerwonego rynsztoka pełni nienawiści do prawdziwych patriotów którzy desperacko stanęli do walki o wolną Polskę.Dla mnie to spadkobiercy tych co ich mordowali,choć niewykluczone że oprawcy jeszcze żyją. Cześć i chwała bohaterom.

cozabanda, 02.03.2016 21:43

Komentarz usunięty przez autora.

AntyPIS, 02.03.2016 21:41

Widzę, że niektórzy powinny poznać podstawy tak więc oto pierwsza lekcja: . "Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne – antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce." . Reasumując nie dziwię się, że żakolandia omija takie święta z daleka, źle by się czuli pośród normalnych i uczciwych ludzi chcących uczcić pamięć bohaterów :)

cozabanda, 02.03.2016 21:38

Komentarz usunięty przez autora.

Maksymilian, 02.03.2016 21:31

cozabanda;poproś najbliższych by zaprowadzili cię do lekarza.

bolsen01, 02.03.2016 21:15

Żołnierz na wojnie nie jest mordercą. Niestety taka właśnie jest wojna. Rafał Gan-Ganowicz zapytany jak to jest zabić człowieka, odpowiedział: Nie wiem, zabijałem tylko komunistów.

cozabanda, 02.03.2016 20:08

Komentarz usunięty przez autora.

dr_house, 02.03.2016 19:03

@igor11 rozumiem, że to kolejna z twoich prowokacyjnych wypowiedzi ale niestety jak to mówią " Krowa, która dużo muczy mało mleka daje" więc się uspokój bo wszyscy wiedzą, że mają do czynienia z potencjalnym pacjentem szpitala na Dąbrowskiego.

igor11, 02.03.2016 17:31

ludzie którzy płodzą takich idiotów jak barte,asquity,mały,zandrychowa czy inne pożal się Boże doktorki powinni wpłacać do budżetu po pińćset !!! . . i to za każdą sztukę prymitywa ...

Maksymilian, 02.03.2016 13:11

barte;prymitywne rozumowanie.

bolsen01, 02.03.2016 11:14

Co poniektórym coś się chyba pomyliło. Andrychowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowali młodzi ludzie z pozarządowych organizacji. Zapewniam że mają w głębokim poszanowaniu wszystkie partie polityczne. Na Marsz przyjść mógł każdy. A że z przedstawicieli władz, zaszczycili nas swoją obecnością, tylko ludzie z PIS i Ruchu Kukiz'15, to tylko świadczy że są im bliskie nasze narodowe święta. Ja tam nie jestem jakimś fanatycznym zwolennikiem PISu, ale wystarczyło włączyć 1 marca tv. Na każdym TVP logo wyklętych i ramówka o prawidłowej tematyce. A więc dajcie sobie spokój. Nie ma tu miejsca na przepychanki zwolenników opozycji. Z szacunku dla wszystkich tych, którzy oddali swe życie, walcząc o wolną i niepodległą Polskę. WIECZNA CHWAŁA BOHATEROM

barte, 02.03.2016 10:25

Maksymilianie powiem ci szczerze odleciałeś - dziadku nie będziesz mieszkańcom Andrychowa mówił co mają robić i gdzie mają wyjeżdżać

barte, 02.03.2016 10:24

Dobry humor na początek dnia: O czym jest oscarowy "Spotlight"? Według Teleexpressu o pedofilii... w Bostonie natemat.pl/173095,o-czym-jest-oscarowy-spotlight-wedlug-teleexpressu-o-pedofilii-w-bostonie

Maksymilian, 02.03.2016 10:22

Cześć i chwała walczącym o wolną Polskę.Tym co "uważają że PiS zawłaszcza im Polskę" proponuję wyjazd na wschód.Wielu wstanie wojennym otrzymało bilet w jedną stronę,tego nie pamiętacie.Nareszcie nastaje normalność.Tak trzymać.

kalafior, 02.03.2016 10:03

@ ktosik78 Idiota tego nie zrozumie albo nie chce zrozumiec.

ktosik78, 02.03.2016 09:59

większość osób chyba nie rozumie ,że to kwota mająca działać mobilizującą dla małżeństw aby nie zatrzymywać się na jednym dziecku. Jak ta kwota miała by działać na kogoś kto chce mieć tylko jedno dziecko ?- odpowiedź "nijak"

infocar, 02.03.2016 09:56

Niestety za rok będzie na każde.

kalafior, 02.03.2016 09:53

" Ten skrót wpisywał się idealnie w narrację Platformy Obywatelskiej, która ogłosiła program za finansowo nierealny."-Jak to nieralny przecież PO chciała dac od pierwszego dziecka 500 zł.Teraz tacy hojni teraz ,szkoda ze przez 8 lat nie dawali.Ta partia jest żałosna że nawet taki burak jak Petru ma lepsze sondaże.

ktosik78, 02.03.2016 09:45

Asquit temat już był wyjaśniany ale Ci powtórzę "Proponujemy, żeby na każde drugie i kolejne dziecko rodzice otrzymywali 500 zł miesięcznie, a na dziecko w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze dziecko — powiedziała Beata Szydło 2 września 2015, prezentując program „Rodzina 500+”. O tym, że media doskonale zrozumiały przekaz Prawa i Sprawiedliwości świadczą takie nagłówki: Wyborcza - " PIS przedstawił projekt 500 zł na drugie dziecko.Koszty 22mld" Onet - "Szydło. Projekt 500 zł na drugie dziecko zrealizujemy jako pierwszy" Już następnego dnia media zaczęły skracać ten przekaz, mówiąc o „500 zł na każde dziecko”. Ten skrót wpisywał się idealnie w narrację Platformy Obywatelskiej, która ogłosiła program za finansowo nierealny.

kalafior, 02.03.2016 09:40

@asquit Pewnie ze masz 1 dziecko i nie dostaniesz 500 zł ale tak przeżywac to juz przesada.

asquit, 02.03.2016 09:17

Beata Szydło w kampnia: 500 złotych na KAŻDE dziecko jak jest - 3 miliony oszukanych takich przykładów są dziesiątki

Radio.Ma.Ryja, 02.03.2016 09:11

Zajmujecie się [ciach!].....a tymczasem krwawy krasnal z Żoliborza rozwala nam Państwo.

ktosik78, 02.03.2016 09:01

"zandychowa" - jak wszyscy wiedzą ,że Pis oszukał Polaków jak ja ani nie wiem ani się oszukany nie czuję. Wytłumacz mi to.

maly, 02.03.2016 09:00

tym, większe uznanie dla marszów organizowanych w ostatnich miesiącach przez KOD.tam nikt nikomu nic nie sponsoruje. ludzie przyjeżdżają za własne pieniądze i bezinteresownie w jednym celu-aby zaprotestować przeciwko łamaniu prawa przez rząd i przeciwko zawłaszczaniu państwa przez PIS,przeciwko dzieleniu Polaków

infocar, 02.03.2016 08:32

Powiedz maly, że jeszcze was siłą do tych autobusów zaciągali. Dobra organizacja marszu/uroczystości/imprezy to powód do dumy, a nie wstydu.

maly, 02.03.2016 08:08

ja byłem 2 lata temu na jakim marszu organizowanym przez PIS w Warszawie.organizatorzy zapewniali transport i nawet jedzenie niczym nie musieliśmy się przejmować. dostaliśmy nawet flagi i gotowe transparenty.setki osób dowożone były do wawy autobusami

zandrychowa, 02.03.2016 07:48

Tak myślałem że w odpowiedzi ktoś obrzuci mnie oszczerstwami i pomówieniami Ale co się dziwić.Fanatycy PISu już tak mają. Do nich nie trafiają racjonalne argumenty Wszędzie za to widzą spisek Nie zgadzasz się z ideologią PISu - pewnie pracujesz dla PO,pewnie jestem antypolakiem i tego typu idiotyzmy. Tylko tak potraficie odpierać zarzuty

Zibi33, 02.03.2016 07:41

Pozatym ten artykuł jest o żołnierzach "wyklętych" a raczej o tym że młodzi ludzie wbrew temu plugastwu co władza ludowa o nich mówiła chce pamiętać i czcić swoich bohaterów. Teraz ci przypomniałem jaka władza w Polsce lekceważyła obywateli. Nie wiem czy w ogóle wiesz o co chodzi bo widać masz geny spaprane

Zibi33, 02.03.2016 07:37

zandrychowa powtarzasz się jak zdarta płyta. Weź coś na uspokojenie i zajmij się swoją uczciwą robotą jak oczywiście taką masz no chyba że takie biadolenie jest częścią twoich obowiązków służbowych. Jak to często na tym forum pisali tobie podobni psy szczekają karawana jedzie dalej ha ha ha

zandrychowa, 02.03.2016 07:26

A prezydent PISu DUda "nie będę notariuszem rządu" - obiecywał w kampani wyborczej A co robi ??? Podpisuje im jak leci,nawet jeśli te ich ustawy łamią konstytucję' Kolejne oszustwo z kampanio wyborczej Szkoda też że przez PIS rujnowana jest reputacja Polski na całym świecie

zandrychowa, 02.03.2016 07:18

Nie pamiętam jeszcze władzy w tym kraju która tak lekceważyłaby obywateli udając jednocześnie że tego nie robi.Nie dziwię się że regularnie odbywają się anty rządowe protesty niezadowolonych ludzi. Są to szczere protesty i marsze. Nie tak jak marsze PIS, kiedy partia wynajmuje autokary które dowożą ludzi na siłę do Warszawy żeby było widać jak rzekomo duży jest zwolenników/. Na marsze które ostatnio odbywają się Warszawie i innych miastach kraju ludzie dojeżdżają na własny koszt bo widzą że partia nacjonalistów w rządzie zawłaszcza wszystko w kraju. Przypuszczam że PIS nie dotrwa 4 latach w rządzie

zandrychowa, 02.03.2016 07:15

Wszyscy wiedzą że PIS oszukał w czasie kampani Polaków. Przede wszystkim nie obiecywał im zawłaszczania kraju i pogardy dla tych którzy ich nie popierają Wyborcza ale Platforma jest bardziej cywilizowana od tych co rządzą obecnie

ktosik78, 01.03.2016 23:33

A w czym Pis oszukał ? ps. mistrzem kłamstwa jest PO ,że przypomnę panią premier Kłamacz-Kopacz

AntyPIS, 01.03.2016 22:51

Spokojnie Prawo i Sprawiedliwość to jedyna na najbliższe 3-4 kadencje partia, która wyprowadzi nasz kraj z tego bałaganu. Z tego co się orientuję porządek zawita również do Andrychowa, dzięki działaniom pewnego Pana. Dlatego w naszym interesie aby Ziobro w piątek został generalnym. Jestem bardzo ciekawy jak daleko sięgają możliwości pijawek naszego Andrychowa i do czego będą zdolni by utrzymać się przy stołkach :)

dr_house, 01.03.2016 22:38

@aleocochodzi i będzie tak samo jak z doktorem G :)

zandrychowa, 01.03.2016 22:31

I jestem pewien PIS zostanie odsunięty od władzy nie po 8 latach ale znacznie wcześniej

zandrychowa, 01.03.2016 22:31

Wszyscy wiedzą że PIS oszukał w czasie kampani Polaków. Przede wszystkim nie obiecywał im zawłaszczania kraju i pogardy dla tych którzy ich nie popierają Wyborcza ale Platforma jest bardziej cywilizowana od tych co rządzą obecnie

kaczor, 01.03.2016 22:26

jak przez osiem lat rządziła PO był raj. Właśnie dlatego Polacy w demokratycznych wyborach odsunęli ją od władzy.....

zandrychowa, 01.03.2016 22:21

Państwo PISu jest cokolwiek dziwne i przygnębiające.Co kilka dni jakaś uroczystość,jakieś rocznica,jakieś przemówienia i udawanie patriotów że pamięta się o przodkach, a z drugiej strony publiczne gnojenie milionów Polaków którzy nie popierają PISu i nie godzą się na zawłaszczanie państwa przez PIS i jawne publiczne łamanie prawa przez tych którzy to prawo stanowią Wszystko to bardzo fałszywe i zakłamane ale całe szczęście coraz więcej ludzi to widzi Ludzie dostaną to 500 i będą się odsuwać od tej zakłamane władzy

aleocochodzi, 01.03.2016 22:16

Co do przejmowania młodych to oni wiedzą jak to się robi. Najlepszy przykład to Jurek Owsik.

aleocochodzi, 01.03.2016 22:09

Od piątku szeryf Ziobro będzie prokuratorem generalnym to skończy się wypisywanie głupich komentarzy przez ruskich troli typu kriis78, doktorek, petarda, szpp, asquit i inne. Marsz nacjonalistów 11 listopada - krisiu za dużo tefałenu albo permanentne połączenie jelita grubego z mózgiem.

dr_house, 01.03.2016 20:51

@igor11 za Jaruzelskiego niebyło "Teleranka" a za Kurskiego będzie jupii.

ktosik78, 01.03.2016 20:39

Petarda a podaj mi jakieś święto na ,które chodziłoby znacznie więcej osób . To jest nowe święto i uważam ,że taka liczba uczestników jest zadowalająca. Popierają to święto nie tylko jego uczestnicy bo ja nie bylem a jestem jak najbardziej jego zwolennikiem.

petarda, 01.03.2016 20:32

no i wystarczy poprosic :)

szeleszczyciel, 01.03.2016 20:21

.

petarda, 01.03.2016 20:08

Jak nie ilosc to WLADZA. Skoro dla powiedzmy w naszej gminie 400 osob gdzie mieszka 40000 ustala sie swieto na ktore przychodzi powiedzmy 400 osob to jak to mozna nazwac ???? 10% ogolu mieszkancow jest w niebowzietych a 90 % ma to w ..... Sorry ale za mna to nie przemawia.

igor11, 01.03.2016 20:06

w magistracie nikt go nie obchodzi .....to prawda . . byliby wszyscy gdyby to był marsz w obronie zdrajcy i donosiciela SB niejakiego Bolka ;-)))

ktosik78, 01.03.2016 20:00

petarda nie ilość decyduje o wadze i jakości

petarda, 01.03.2016 19:40

Czar prysl 40000 ludnosci i tylko frekwencja 350, jakie tam swieto jak nikt go nie obchodzi???

igor11, 01.03.2016 19:38

Wspaniała sprawa !!! Szkoda tylko że burmistrz nie uświetnił swoją osobą tej uroczystości ;-))) pewnie jak zwykle nie miał czasu... . . na komunistyczny sabat 1 maja z czarownicą Senyszyn czas znalazł... . . nasuwa się nieodparte wrażenie że uroczystości patriotycznych i kościoła to ten nasz burmistrz boi się niczym diabeł święconej wody...widać ma powody

Maksymilian, 29.02.2016 21:32

KOMENTOWANIE NIEKTÓRYCH WPISÓW JEST PONIŻEJ MOJEJ GODNOŚCI.

petarda, 29.02.2016 20:48

nie znam tego swieta ?!?!?!?!?!?

igor11, 29.02.2016 18:27

Pamięć o żołnierzach wyklętych to wrzód na duuupie komuchów i esbeków... fajnie że tylu ludzi zjawiło się na tej uroczystości... . . komuchom,esbekom i niekaranym złodziejom WON !!!

szpp, 29.02.2016 18:10

kibol w sutannie - totalny odlot youtube.com/watch?v=4im29VpVYs8

cozabanda, 29.02.2016 17:26

Komentarz usunięty przez autora.

Wszechpolak, 29.02.2016 15:48

@kriisu78 byłem na Marszu Niepodległości 11 listopada i nic takiego nie słyszałem ;) Jakie czczenie morderców? Kto czci morderców?

asquit, 29.02.2016 13:33

odezwał się prawy i sprawiedliwy, poczytaj co twoi koledzy wypisują

Maksymilian, 29.02.2016 12:46

Odezwał się jeden z czerwonego rynsztoka który z braku argumentów ubliża. Musisz przyjąć do wiadomości że ujawnienie prawdy to jest normalność. ADMINISTRATOR POWINIEN POZBAWIĆ CIĘ MOŻLIWOŚCI KOMENTOWANIA. APELUJĘ JUŻ DRUGI RAZ. REGULAMIN OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH KOMENTUJĄCYCH,A W TYM PRZYPADKU ROBICIE WYJĄTEK.

kriisu78, 29.02.2016 11:47

@aleocochodzi - a to znasz: raz szpicem , raz obcasem, ciemną faszystowską masę? Nie? To niedługo zaczniesz słyszeć, bo już tak krzyczano na marszu nacjonalistów 11 listopada @maksymilian - zmień pampersa bo ci wilgoć na mózg padła. Poza tym ortografia żałosna, ale jaka wiedza - taki poziom. @wszechpolak - a kiedy "noc długich noży"? Nie wmówisz mi, że patriotyzmem jest czczenie morderców - jakichkolwiek! @Leon - przeginasz. Nie tędy droga i nie takimi metodami się przekonuje ludzi.

kalafior, 29.02.2016 11:15

@leon Lecz sie człowieczku!Chyba czasy ci sie pomyliły.

Maksymilian, 29.02.2016 10:11

Gratuluję organizatorom.

Maksymilian, 29.02.2016 10:08

Czerwona chołota ma nadzieję że będzie dalej bezkarna,nie łudźcie się.

obserwator2012, 29.02.2016 08:58

Jak najbardziej lustracja ,mimo,że minęło tyle lat, to chciałbym wiedzieć, który ormowiec zaszczuł mojego tatę za to,ze chodził do kościoła i ile za to dostał kasy

mareczek, 29.02.2016 07:42

ja myslę że "Bolka" to nie musicie sobie darować. Chodzi o to żebyście darowali sobie "Zdziska" i wtedy zalkolandia nie będą was atakować Z tym przejęciem to domyślam się chodzi o to. Możecie sobie miec poglądy jakie chcecie bylebyście w Andrychowie zagłosowali na pana nazywanego czasem "Zdziskiem". Jak trzeba będzie obiecają co chcecie, zapłacą ile chcecie za to rozwojenie jaźni:) Po wszystkim obietnic nie spełnią i będą się z was śmiać że kupić was to jak kupić bułkę ale cel osiągną. Już tak zrobili z inną grupą.

Wszechpolak, 29.02.2016 00:57

Nie wiem kim jest bolsen, ale po części zgadzam się z nim. Lustracja nie została w naszym kraju odpowiednio przeprowadzona. O tym kto będzie grał pierwsze skrzypce jeszcze się przekonamy, pewnie ten komu będzie się chciało takie obchody urządzić i szybciej zarejestrować marsz w urzędzie. To, że nie było władz Andrychowa jest prawdą i to tyle. Bolków sobie nie darujemy, ale czekamy na resztę papierów, które pewnie będą wypłynąć wraz ze śmiercią reszty przedstawicieli komuszych elit. Szkoda, że nie odpowiadasz na moje pytania, a tylko bezmyślnie klepiesz w klawiaturę.

leon, 29.02.2016 00:48

"Zbudujemy ten kraj na nowo, kamień po kamieniu, rozliczymy każdego od Bolka po Zdziska " to twój kolega bolsen pisał. Ale ok. Pamiętajcie tylko kto w tym mieście rządzi i będzie rządził. Darujcie sobie Bolków, Zdzisków i pamiętajcie na kogo głosować a wtedy będzie zgoda. I żadnych okrzyków gdzie jest władza, hańba i takie tam. Zebyście potem nie musieli przepraszać jak chłopaki z klubu którzy wiedzą już z kimś grać i na kogo głosować. Pobuntowali się ale zmądrzeli. Żegnam. Jak nie pojąłeś to przynajmniej zapamiętaj moje słowa o tym kto będzie grał pierwsze skrzypce na takich marszach za dwa góra trzy lata.

Wszechpolak, 29.02.2016 00:35

Przejąć nas czyli co? Co to znaczy przejąć nas? Młodzież Wszechpolską w Andrychowie? Ludzi, których łączy często długoletnia przyjaźń, poglądy i którzy nie są nastawieni na jakikolwiek zysk? Jakim sposobem?

Wszechpolak, 29.02.2016 00:31

1. Co to jest KS? 2. Czy ja cokolwiek napisałem o burmistrzu czy władzy w Andrychowie? 3. Napisaliśmy o jakimś bolku czy zdzisku? Bo nie wydaje mi się. 4. Trzeba szybko powiadomić burmistrza, że powinien na siebie uważać, bo ma w Andrychowie psychofana, który pod każdym tematem nie związanym z jakąkolwiek władzą czy polityką pisze o nim. Leon zacząłeś już do pana Żaka pisać listy miłosne?

leon, 29.02.2016 00:15

Wyjaśnie raz i mam nadzieję że dotrze. Chcecie Władz gminy na takich marszach to będzie mieć ale na innych zasadach. Nawet więcej - porządni ludzie czyli ekipa z Panem Burmistrzem na czele pokaże Wam jak się robi takie marsze. Tylko przestańcie pleść głupoty o komuchach, Bolku i Zdzisku. Takie głupoty nie służą nikomu. Jak będziecie tak dalej robić to marsze będziecie oglądać na zdjęciach na mamnewsa. Reszta waszych kolegów będzie tam gdzie porządni ludzie. Więc dostosujcie się, zrozumcie kto tu rządzi przez najbliższe 12 albo 16 lat tak jak w mig zrozumieli Wasi koledzi z KS i już złego słowa na Pana Burmistrza nie powiedzą. A tacy byli hardzi. Przejąć Was to jak skoczyć do Józka po bułkę rano. 5 minut i po sprawie. Mądry człowiek jak Pan Burmistrz wie jak to zrobić. Więc darujcie sobie od razu niestosowne uwagi, bo będziecie musieli przepraszać i przejdźcie na dobrą stronę jak zrobili to inni. Ostatni raz dobrze radzę.

Wszechpolak, 28.02.2016 23:56

@leon popyskujcie? Staramy się tu prowadzić a miarę kulturalną dyskusję, choć w starciu ze zwykła ludzką głupotą nie pomoże nawet wyjątkowa erudycja. nie wiem do czego mamy się dostosować, bo tego nie określiłeś. Chętnie zobaczymy tłumy na "porządnych marszach organizowanych przez porządnych ludzi". Obawiam się jednak, że mamy nieco odmienną definicję "porządnych ludzi".

Zibi33, 28.02.2016 23:43

Leon a kto to wg ciebie porządny donosiciel i bolszewik ha ha weź nie śmiesz ludzi w Polsce czerwona zaraza wymiera pogódź się z tym idzie normalność.

leon, 28.02.2016 23:43

Popyskujcie sobie chłopcy "wszechcośtam". Za góra dwa lata albo dostosujecie się albo.... na mamnewsa bedziecie oglądać jak wyglądają porządne marsze organizowane przez porządną ekipę ludzi. Pan Burmistrz wam pokaże jak to się robi!!!!!!

Wszechpolak, 28.02.2016 23:33

Niestety, niektórzy tutaj nie wiedzą co to dyskusja i w odpowiedzi na argumenty nie potrafią odpowiedzieć niczym innym niż obelgą. Przykre.

mark7, 28.02.2016 23:31

ohne komentar!!!

bolsen01, 28.02.2016 23:30

@mark jako postronny obserwator stwierdzam że to ty się przypier..liłeś a nie wszechpolak

mark7, 28.02.2016 23:28

Wszechpolaku szanowny ! Nerwowo reagujesz na moje opinie. Wiedz ,że Twój ruch ,dzieli tylko krok od opisanego , zanalizowanego i boleśnie doświadczonego przez świat faszyzmu. By być pewnym ,że rozumiesz moje intencje powiem: odp...l się. Pozdrawiam !

leon, 28.02.2016 23:08

bolsen nie denerwuj się. nikt tej siły nie chce zatrzymywać. Najnormalniej porządni ludzie ją przejmą:) Już powoli to się dzieje. Wasi koledzy z KS też byli hardzi i co?:) Teraz złego słówka nie pisną o Panu Burmistrzu. Zapytaj ich czemu. Więc albo chłopcze dostosujesz się albo za dwa, trzy lata marsz będzie oglądał na mamnewsa i do ściany będzie mógł pleść głupoty o Bolku i Zdzisku. Bo Twoi koledzy będą słuchać porządnych ludzi a nie kleru i takich jak ty. Zapamiętaj i dobrze wybierz.

Wszechpolak, 28.02.2016 23:07

Przypominam też, że jest to pierwszy w historii taki marsz w Andrychowie. I na pewno nie ostatni

Wszechpolak, 28.02.2016 22:54

mark tego typu marsze w miastach wojewódzkich nie osiągają takiej frekwencji jak nasz dzisiaj. Marsz Niepodległości też nie jest reprezentatywny, bo liczy ponad 150 000 ludzi w 38 milionowym kraju? Przypomnij mi może frekwencję na wiecach Komitetu Obrony Debili lub na obchodach 27 stycznia w Andrychowie.

bolsen01, 28.02.2016 22:50

@mark7 pluj ile chcesz. Tej siły nic już nie zatrzyma

tomacik, 28.02.2016 22:49

A tych chłopaków którzy wal;czyli w AL i BCH też uczciliście? No chyba że oni nie walczyli i ginęli o wolną ojczyznę.

bolsen01, 28.02.2016 22:46

Na obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych uczestniczyło przedstawicieli lokalnych władz w liczbie zero. Wstyd, hańba i jeszcze raz wstyd. Nie możemy liczyć na nasze? władze. Tylko oddolne ruchy społeczne pamiętają by godnie uczcić bohaterów, którzy całym swoim życiem oraz męczeńską śmiercią, nierzadko z okrzykiem na ustach"Niech żyje wolna Polska", zasłużyli na wieczną glorię. Zbudujemy ten kraj na nowo, kamień po kamieniu, rozliczymy każdego od Bolka po Zdziska

mark7, 28.02.2016 22:44

"Główny organizator marszu, czyli prezes "Młodzieży Wszechpolskiej" Łukasz Kasprzak, powiedział podczas obchodów 74. rocznicy powstania Armii Krajowej , że liczy na dużo większą frekwencję podczas marszu i faktycznie, w wydarzeniu wzięło udział około 350 osób." Przypominam ,że miasto i gmina Andrychów liczy ponad 40 000 mieszkańców. W manifestacji wzięło udział mniej niż jeden procent populacji. Rozsądna jak się wydaje proporcja, która rokuje nadzieję na mądrzejsze jutro.

statystyk, 28.02.2016 22:43

super andrychowianie dopisali swoje słowa do komentarza historii extra jest nas coraz więcej :)

Zibi33, 28.02.2016 22:40

szkoda w ogóle komentować wpis takiego idioty lewactwo jest na marginesie życia społecznego i tyle w temacie i widać ich to bardzo boli. Trzeba się wysilić i poczytać o ludziach którzy walczyli o wartości i za nie zginęli w UB-ckich katowniach wielu po dzień dzisiejszy nie doczekało się własnego grobu ale żyją w pamięci prawdziwych Polaków.

Wszechpolak, 28.02.2016 22:40

Dziękujemy za za tak liczne przybycie i do następnego razu ;) @leon na marsz mógł przyjść każdy, dla kogo polegli żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego nie są obojętni.

aleocochodzi, 28.02.2016 22:35

Leon jak było na wiecu KODu? . Raz sierpem, raz młotem...

leon, 28.02.2016 22:24

Poprawka. Przedstawiciele andrychowskich władz to Pan Burmistrz, Pan przewodniczący Rady ewentulanie jego zastępcy. Na zdjęciach widać że były "pisiorki" i ta radna co "nie wie kiedy przestać". To żadna władza nie jest i nie będzie!!!!!!!! No może za 20 lat jak Pan Burmistrz zechce iść na emeryturę.