Temat powraca jak boomerang. Smród i dym nad Andrychowem

Region, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 04.12.2017 14:00, PG
Jak się dowiadujemy taki stan rzeczy ma potrwać tylko kilka dni - przynajmniej częściowo.
Temat powraca jak boomerang. Smród i dym nad Andrychowem


Od samego rana dostajemy mnóstwo wiadomości od Was na temat smrodu i kłębach dymu unoszącego się na Andrychowem.

To nic nowego. Co kilka miesięcy piszemy o smrodzie i dymie, który jest tak uciążliwy dla mieszkańców. Tym razem dym z Elektrociepłowni Andrychów daje się we znaki.

Skontaktowaliśmy się z EA i jak przekazał nam dyrektor ds. Techniczno-Produkcyjnych Andrzej Bizoń właśnie dziś został uruchomiony kocioł biomasowy, który wydaje taki dym, ale to potrwa tylko kilka dni. Jak piec się rozgrzeje, to będzie lepiej.


– Natomiast smród nie jest od nas, tylko od innych – twierdzi dyrektor. - My palimy czystą biomasą. Elektrociepłownia nie ma nic wspólnego ze smrodem. Mamy pomiar na kominie i nie przekraczamy żadnych norm. Żeby wszyscy mieli świadomość: tyle co jeden dom spala paliwa za cały sezon, to my tyle spalamy na godzinę. – informuje Andrzej Bizoń.

Na początku 2018 roku Elektrociepłownia Andrychów ma zamiar przestawić się na turbiny gazowe.

Sprawdź jakość powietrza w gminie Andrychów: https://map.airly.eu/pl/#latitude=49.86110&longitude=19.35447


foto: Czytelnik

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 06.12.2017 06:03

Głupie przepisy jakie zostały wprowadzone w woj. Małopolskim powoduje nie równości społeczne, nie jestem prawnikiem ale jeżeli mieszkaniec Andrychowa nie może palić mułem a mieszkaniec Czańca może palić wszystko i to wszystko ma do przebycia 2km to co z tego, że jest zakaz w Małopolsce. . . Po za tym uważam, że nakładanie mandatów za palenie w piecach mułem jest nie legalne bo nie ma na to ustawy czyli podstawy prawnej.

igor102, 05.12.2017 17:46

cóż powiedzieć...trzeba się modlić o dar rozumu na starość dla takich ludzi jak xpek i mieć nadzieję że umrą bezpotomnie...

xpek, 05.12.2017 17:21

za to pisowcy kupili gaz z usa droższy od ruskiego ale o tym nikt nie mówi. tamp zrobił interes a u nas pisowska propaganda pieje z zachwytu że Polska przepłaci

igor102, 05.12.2017 17:07

marekm12 - w grudniu 2010 roku wicepremier Pawlak z Wicepremierem Rosji Sieczinem podpisali porozumienie o dodatkowych dostawach rosyjskiego gazu do Polski. Rząd Tuska uznał to porozumienie za swój wielki sukces, będący ponoć dowodem bardzo dobrych stosunków z Rosją. Umowę podpisano do roku 2022 ale nastąpiło to dopiero po burzliwej debacie w Sejmie, zarządzonej zresztą na wniosek PiS, bo wcześniej rząd Donalda Tuska forsował umowę gazową z Rosją aż do roku 2037....... ;-)))))))))) . . wot,taka różnica jak między bumerangiem a boomerangiem ;-))))))

Zaba, 04.12.2017 21:17

A odlewnia? Smród na Batorego jest nie do pisania... Mieszkańcy powinni zastanowić się nad krokami prawnymi, albo co... Szkoda zdrowia. Czy władze tego miasta sytuacja w ogóle interesuje???

marekm12, 04.12.2017 20:09

igor przypominam: Wojciech Jasiński (64 l.), minister Skarbu Państwa w rządzie PiS, skazał Polaków na najdroższy gaz w Europie! Jak to możliwe? W 2006 roku szef resortu zgodził się podpisać umowę gazową z Rosją bez dokładnej analizy dokumentu! Efekt? Do 2022 roku Polska zapłaci o około 18 miliardów złotych za gaz więcej niż inne państwa europejskie, które kupują ten surowiec z Rosji.

igor102, 04.12.2017 18:06

Waldemar Pawlak - ZSL Donald Tusk ps.Hyży Ruj - PO . . warto przypomnieć lemingom kto podpisał kontrakt z Gazpromem dzięki któremu mamy najdroższy gaz w europie....

kriisu78, 04.12.2017 17:33

ciekawe co urzedowa ochrona srodowiska na to? Jakas dziwna cisza. Trują bezkarnie prywatni i firmy też. W dodatku zabetonują całe miasto bezmyślnie wyrzynając zdrowe drzewa . Rzeź na Metalowców, rzeź na Lenartowicza, rzeź na Włókniarzy, teraz nie wiadomo po co wyrżnęli kilkanaście olbrzymich drzew iglastych w MPGK . Te wszystkie drzewa chociaż częściowo oczyszczały bardzo złe powietrze w Andrychowie i trzeba bedzie kilkudziesięciu lat na wyrośnięcie nowych. Pewiien mój znajomypowiedział, że osoby z władzy nie mieszkają w naszej gminie i pewnie dlatego niekoniecznie im musi zależeć, co bedzie dalej. I wychodzi na to, że miał rację.

barte, 04.12.2017 17:12

Niestety rząd PISu woli ładować miliardy w nierentowne kopalnie i truć dalej społeczeństwo zamiast inwestować w ekologiczne źródła energii i

igor102, 04.12.2017 16:54

Boomerang – stacja telewizyjna dla dzieci Boomerang – kolejka górska w parku rozrywki Energylandia Boomerang – album zespołu Daara J „Boomerang” – singel Nicole Scherzinger „Boomerang” – singel Lali Espósito ;-)))

Starybrat, 04.12.2017 15:20

Mam nadzieje, że gmina zacznie dopłacać do gazu prywatnym właścicielom domów, bo to jedyna metoda na czyste powietrze w mieście. Jak widać w wielu przypadkach biały dym z komina, jest bardziej zanieczyszczony, niż ten czarny. To tak na marginesie, chciałem przypomnieć wszystkim piszącym te bzdury o górnym spalaniu.