To był trudny weekend dla kierowców

Region, Wadowice, Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Na sygnale, Wiadomości, 04.12.2017 08:30, red
To był trudny weekend dla kierowców

Na drogach powiatu wadowickiego doszło do aż 14 kolizji drogowych. Zatrzymano jednego pijanego kierowcę oraz jednego „pirata drogowego".

- Główną przyczyną kolizji było niezachowanie ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. Na szczęście nie było żadnego wypadku – informuje nas Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

Tyle zgłoszeń o większych i mniejszych stłuczkach wpłynęło oficjalnie na policję. Pewne jest, że groźnych incydentów drogowych było znacznie więcej, ponieważ drogi były bardzo śliskie. Nie wszystkie jednak zdarzenia wymagały interwencji policji czy straży.

Strażacy ostatni oraz wyjeżdżali w niedzielę wieczorem. Na głównej ulicy w Roczynach, na łuku drogi, samochód wpadł w poślizg i jazdę zakończył w rowie. Strażacy pomogli wyciągnąć auto na jezdnię. Nikomu nic się nie stało.

Z kolei pirat drogowy został zatrzymany w Barwałdzie Dolnym. Policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością kierującego pojazdem marki VW Caddy. Pomiar prędkości wykazał, iż w/w pojazd poruszał się z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie znajduje się obszar zabudowany, na którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

W związku z przekroczeniem prędkości policjanci ukarali mieszkańca powiatu wadowickiego mandatem i zatrzymali jego prawo jazdy.foto: OSP Roczyny


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 04.12.2017 09:06

tak to prawda to był trudny weekend dla słabych i nie odpowiedzialnych kierowców.