Pijany jak bela kierowca jechał uszkodzonym autem

Region, Kęty, Na sygnale, Wiadomości, 04.12.2017 10:49, red
Obywatel zgłosił, policjanci zakończyli nietrzeźwy rajd 50 - latka.
Pijany jak bela kierowca jechał uszkodzonym autem

W nocy z 2/3 grudnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 50 – letniego mieszkańca gminy Kęty, który kierował samochodem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Rajd nietrzeźwego został szybko przerwany, dzięki spostrzegawczości innego kierowcy oraz błyskawicznej interwencji policjantów.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 22.00, kiedy policjanci z oświęcimskiej komendy, otrzymali zgłoszenie od anonimowego kierowcy, o jadącym slalomem samochodzie marki Renault Scenic na trasie Oświęcim – Kęty. We wskazany rejon natychmiast ruszyli policjanci. W Grojcu na ulicy Beskidzkiej zauważyli poszukiwane renault, jadące z uszkodzoną oponą. W związku z powyższym funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do działania i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 50 – leni mieszkaniec gminy Kęty, którego badanie stanu trzeźwości wykazało 2,45 promila alkoholu. Uszkodzone auto zostało zabezpieczone, natomiast kierowca trafił do oświęcimskiej komendy Policji.


Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

- Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję, należą się zgłaszającemu, który dbając o bezpieczeństwo, zareagował i powiadomiła policjantów. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego - podkreślają policjanci.źródło: policja


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy