Prowizorka na mostach na trasie Kęty - Oświęcim

, Gospodarka, Wiadomości, 10.01.2019 14:00, red
A wystarczy trochę wyrównać nawierzchnię...
Prowizorka na mostach na trasie Kęty - Oświęcim

Do połowy roku potrwają utrudnienia na trasie Kęty – Oświęcim. To jedna z najdłużej trwających inwestycji drogowych w ostatnich latach w regonie. Od 2017 roku firma Strabag remontuje sześciokilometrowy odcinek drogi Kęty – Oświęcim. Prace miały zostać zakończone do września 2018 roku, ale zostały przedłużone, najpierw na grudzień, a potem na połowię 2019 roku.

Kierowcy mają już powoli tego dość, ale... niewiele mogą zrobić. Ostatnio wszystkich bulwersuje stan tymczasowych mostów, z którymi jeżdżą samochody.

Ostatnie opady spowodowały, że prowizorka udostępniona kierowcom przez firmę Strabag rozsypuje się. Pojawiła się masa dziur. Ja oraz inni moi znajomi, którzy codziennie jeżdżą tą drogą do pracy, odnosimy wrażenie, że całą konstrukcja zaczyna się zapadać w środkowej części czegoś, co kiedyś było mostem. Przez taki stan rzeczy kierowcy tracą pieniądze stojąc w korku do wahadła przez mosty. Również zawieszenia samochodów są niszczone przez przejazd takim "torem przeszkód" – pisze do nas jeden z kierowców.

Przypomina całą historię tej budowy. - Najpierw firma burzy mosty, potem na tym gruzowisku przez kilka miesięcy nie dzieje się absolutnie nic, potem późną jesienią niemrawo ruszają jakieś prace, by znowu zastopować na zimę. Firma Strabag nic sobie nie robi z takiej sytuacji. Również Burmistrz Gminy Kęty, na którego terenie trwa ta "inwestycja" rozkłada bezradnie ręce. Gdy podczas któregoś przejazdu po tych dziurach zapytałem pracującego tam pracownika, dlaczego tak musi być, że kierowcy są zmuszani do używania tej dziurawej prowizorki, dostałem odpowiedź: "że to taka technologia". Zastanawiam się czemu "znana i doświadczona firma" stosuje średniowieczne technologie... - pisze kierowca.

Tak się przejeżdża przez prowizoryczne mosty. W nocy jeszcze w miarę spokojnie, w godzinach szczytu kierowcy stoją tam w korkach.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 10.01.2019 21:35

Dawniej ,żeby rozwiązać jakiś problem zwoływano plenum PZPR ,dziś radę gminy lub powiatu.

Keson, 10.01.2019 20:19

rządcą wyborcy czyli każdy

kik, 10.01.2019 20:14

W malcu już nie muszą remontować dróg bo ostatni włodarze gminy kęty pochodzący z malca już wszystkie drogi wyremontowali a inne sołectwa są daleko w tyle z drogami i teraz też tak jest !!!!

xpek, 10.01.2019 15:40

brawo dla tych którzy rządzą województwem a wiecie kto tam rządzi????