Koniec z reklamową samowolką na ulicach. Jakie zmiany?

Region, Wadowice, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 08.06.2018 12:25, red
Ta sprawa wzbudza ostatnio sporo emocji.
Koniec z reklamową samowolką na ulicach. Jakie zmiany?
W 2015 r. weszła w życie tzw. „ustawa krajobrazowa”. Jej założenia były wzniosłe, jednak każda gmina otrzymała wolną rękę w tworzeniu na podstawie tej ustawy, własnego prawa lokalnego. Samorządowcy w Wadowicach jako pierwsi w regionie dostosowali ustawę do lokalnych warunków. Będzie sporo zmian, a cel jest jeden - skończyć z wszędobylskimi reklamami na ulicach. Nie od razu, bo wprowadzono okresy przejściowe.

Uchwała, jak zapowiada wadowicki burmistrz, już w najbliższym czasie będzie głosowana przez Radę Miejską. Burmistrz jest przekonany, że zostanie zatwierdzona.

- W lipcu wprowadzamy uchwałę krajobrazową dla Gminy Wadowice. Do roku znikną szpecące przestrzeń publiczną wszechobecne reklamy, a korzystanie z niej zostanie poddane ścisłym regulacjom - zapowiada burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Na slajdach można zobaczyć, na czym polegają zmiany.

- Wciąż trwa proces konsultacji społecznych, ale jak do tej pory znakomita większość mieszańców popiera proponowane regulacje - przekonuje burmistrz.źródło: UM Wadowice

Co na temat podobnych regulacji sądzą mieszkańcy? Pytaliśmy niedawno w Wadowicach.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 09.06.2018 06:13

Oj kasiorka sie posypie, pieniazki strumieniem bede miał, pieniadzury już do mnie idą szmal szmalec,

krisu78, 08.06.2018 15:38

Robić ale z głową! To i tak uderzy w ludzi którzy mają dochody z takich reklam a nie zawsze są to ludzie bogaci.