Małopolski Sejmik w odmłodzonym składzie

, Polityka, Wiadomości, 07.06.2018 12:50, INFORMACJA PRASOWA
Sejmu dla dzieci i młodzieży w tym roku nie było, ale w Krakowie odbył się Sejmik.

Małopolski Sejmik w odmłodzonym składzie
W czwartek, 7 czerwca w sali obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego obradowały dzieci i młodzież z całej Małopolski.

W rolę radnych wcielili się uczniowie szkół średnich i podstawowych z terenu całego województwa. Wśród nich była również 3-osobowa reprezentacja Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy. Młodzież wybrała prezydium Sejmiku oraz Zarząd Województwa. Następnie obradowała w temacie "Jak oceniasz samorząd dziś i jakim widzisz go jutro? Współczesna rola samorządu w Polsce".

Młodych radnych przywitała Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska i Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Filip Kaczyński, który życzył zgromadzonym, aby o ile jest to ich marzenie zasiedli w przyszłości w tych ławach jako dorośli radni Sejmiku:
- Bycie radnych naszego województwa to niezwykły zaszczyt, honor. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że reprezentowanie przeszło 3 milionów mieszkańców to też wielka odpowiedzialność. Na tej sali podejmowane są bowiem decyzje mające wpływ na życie nas wszystkich - mówił radny małopolskiego Sejmiku Filip Kaczyński.

Aby zasiąść w ławach Małopolskiego Sejmiku Dzieci i Młodzieży trzeba było wykazać się dużą wiedzą o naszym województwie w konkursie "Co Ty wiesz o regionie?", który odbywał się jesienią ubiegłego roku. Tegoroczny Sejmik Dzieci i Młodzieży to już druga edycja wydarzenia, podczas którego przez jeden dzień młodzi mieszkańcy Małopolski rządzą województwem. W tym roku w ławach Sejmiku zasiadło 41 młodych radnych.INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy