reklama

Wraca sprawa budowy biogazowni w Wieprzu

, Wiadomości, 06.12.2011 12:30, (NAT)
Po kilku latach ciszy wraca dyskusja nad budową biogazowni w gminie Wieprz. Gmina organizuje spotkanie z rolnikami.
Wraca sprawa budowy biogazowni w Wieprzu

Pomysł budowy biogazowni w gminie Wieprz pojawił się kilka lat temu. Część mieszkańców gminy jest "za". Ale jak to w życiu bywa znaleźli się też przeciwnicy. W końcu temat przycichł, a budowy zaniechano.

 

Jak się okazuje, po kilku latach sprawa wraca. Wkrótce zorganizowane zostanie spotkanie, na którym odbędzie sie prezentacja szczegółów inwestycji oraz dyskusja na temat "Koncepcja budowy biogazowni rolniczej w Gminie Wieprz”.

 

"Na spotkanie zapraszamy okolicznych mieszkańców potencjalnej lokalizacji oraz zainteresowanych tematem mieszkańców gminy Wieprz" - czytamy w zawiadomieniu na stronie UG Wieprz.

 

Osoby, które zechcą uczestniczyć w spotkaniu proszeni są o kontakt z Adamem Polakiem tel:  788791506. Dopiero po zebraniu kilunastoosobowej grupy zostanie ustalony termin spotkania.

 

Wyjaśnijmy, że biogozownie pozyskują energię elektyczną z odpadów rolniczych. Na inwestycji mogą skorzystać miejscowi rolnicy, którzy zdecydują się na dostawę kiszonki kukurydzy oraz odchodów zwierzęcych w różnej postaci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

westwi78, 06.12.2011 13:44

Małe sprostowanie: to nie Gmina organizuje, tylko ludzie i firma co ma to budować.