reklama

Wielka Sobota. Święcenie pokarmów i... fotki z filmowymi gwiazdami

Wiadomości, 15.04.2017 17:10, ks
W Wielką Sobotę w kościołach odbywa się święcenie pokarmów. W Andrychowie dodatkowo odbyła się także Moto-święconka, a w Wadowicach przy okazji można było spotkać znanych aktorów.
Wielka Sobota. Święcenie pokarmów i... fotki z filmowymi gwiazdami

Wielka Sobota dla katolików jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w przygotowanej specjalnie na tę okazję kaplicy symbolizującej grób Chrystusa. 

 

Od rana w kościołach trwa święcenie pokarmów. Niektóre pokarmy, które znajdują się w koszyczkach mają swoją symbolikę. Jajka to symbol życia, chleb - pamiątka ostatniej Wieczerzy, sól - chroni przed zepsuciem. W koszyczkach jest też baranek z chorągiewką i napisem Alleluja oraz chrzan, wędliny, pieprz i ciasta świąteczne. 

 

W południe w parafii św. Macieja odbyła się IV Moto-święconka. Motocykliści przejechali przez miasto kolumną, a następnie wjechali na teren parafii.

 

 

Tymczasem w Wadowicach przy okazji kto chciał mógł sobie zrobić fotkę ze znanymi aktorami, np. Małgorzatą Kużuchowską czy Tomaszem Karolakiem, którzy święta spędzają w naszym regionie. Niektórzy skorzystali z okazji.

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bolsen01, 16.04.2017 09:10

z sokołowskim

aleocochodzi, 15.04.2017 16:28

Karolak sam czy z przyjacielem Bronisławem Komorowskim?