reklama

W piątek początek świątecznej akcji policji. Co to oznacza dla kierowców?

Wiadomości, 13.04.2017 14:30, ks
Policjanci zapowiadają dużo kontroli drogowych - specjalna akcja rusza już w piątek.
W piątek początek świątecznej akcji policji. Co to oznacza dla kierowców?

W dniach od 14  do 17 kwietnia podczas akcji "Wielkanoc 2017" policjanci pilnować będą bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

W ubiegłym roku tylko na drogach powiatu oświęcimskiego w okresie Świąt Wielkanocnych doszło do jednego wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Ponadto policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z 13 kolizjami drogowymi. W  trakcie działań na drogach funkcjonariusze zatrzymali 13 nietrzeźwych kierujących, w tym 4 kierowców samochodów oraz  9 rowerzystów.   

 

- Podczas działań oprócz trzeźwości policjanci baczną uwagę będą zwracać na łamanie przepisów drogowych m. in. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci, a także brak elementów odblaskowych u pieszych - zapowiada Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim..

 

Policjanci będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w okresie świątecznym obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów: w dniu 15 kwietnia  2016 w godzinach 18.00 do 22.00, natomiast 16 i 17 kwietnia od godziny 8.00 do 22.00.

 

- Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale przede wszystkim od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy więc wszelkich starań, aby Święta Wielkanocne były bezpieczne, czego mieszkańcom powiatu oświęcimskiego życzą policjanci i pracownicy Policji - mówią policjanci.

 

 

Ostatnie dni były bardzo tragiczne na drogach regionu. Doszło do kilku groźnych wypadków.


 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy