reklama
reklama

Totalny chaos oświatowy w Andrychowie

Wiadomości, 27.01.2017 10:10, (red)
Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Andrychowie przekonuje, że od września placówka będzie przekształcone w szkołę podstawową, rodzice dzieci z Gimnazjum nr 1 niepokoją się co z ich uczniami od września. To samo w Bawełniance.
Totalny chaos oświatowy w Andrychowie

Takiego chaosu w oświacie, jak teraz, już dawno nie było. Dzięki zafundowanej przez rząd reformie edukacji (likwidacja gimnazjów) rodzice wielu dzieci nie wiedzą, co będzie się działo w ich placówkach od września.

 

W Andrychowie trwa zakulisowa (i nie tylko) walka, aby obecne dwa gimnazja w Andrychowie od września przekształcone zostały w samodzielne szkoły podstawowe. To jednak nie jest jeszcze przesądzone.

 

Jak już informowaliśmy, rząd określił, że samorządowcy do końca marca mają podjąć decyzję w sprawie nowej sieci szkół. Są dwa warianty. Pierwszy zakłada, że od września w Andrychowie działać będą cztery samodzielne szkoły podstawowe. Drugi wariant zakłada, że obecne gimnazja wchłonięte zostaną przez obecne podstawówki, więc Szkoły Podstawowe w Andrychowie będą dwie, ale będą działać w czterech budynkach.

 

Decyzji jeszcze nie ma. Opinię w sprawie propozycji musi wydać jeszcze kuratorium oświaty. Jeszcze nie wydało. Mimo to dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Andrychowie już rozgłasza na osiedlu, że „Gimnazjum nr 2 będzie od 1 września 2017r. przekształcone w publiczną szkołę podstawową”.

 

Zdaniem władz Andrychowa to nieuprawione i wręcz samowolne twierdzenie – wszak Rada Miejska nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie nowej sieci szkół. Kurator również nie wyraził swojej opini w tej sprawie.

 

Niepokój również w Gimnazjum nr 1. - W naszej szkole uczą świetni nauczyciele, jest tutaj bardzo wysokim poziom. I teraz to wszystko ma być zniszczone? Po co likwidować coś, co jest dobre – mówi nam jeden z rodziców.

 

Zamieszanie także w szkołach ponadgimnazjalnych w Andrychowie. Tutaj władze powiatu wadowickiego zaplanowały połączenie popularnej Bawełnianki z Technikum. Ma powstać jedno Centrum Kształcenia Zawodowego z jedną dyrekcją. Te plany powodują olbrzymie niezadowolenie zwłaszcza w Bawełniance. To nie dziwi. Obie szkoły zawsze ze sobą rywalizowały, a teraz mają działać w jednej strukturze. Ale i tu sprawa jeszcze nie jest przesądzona. Władze powiatu nie zdecydowały ostatecznie, czy ta reforma wejdzie w życie już od września tego roku.

 

Zamieszanie trwa. Konkretów ciągle brak. Są za to domysły i plotki.

 

O rozwoju wydarzeń będziemy informować.

 

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kowal80, 29.01.2017 14:07

"Rzekomi" rodzice dzieci z SP4 oburzeni po spotkaniu i inni "obiektywni", w rzeczywistości pracownicy G2 (Quattro, RobinHood, MagdaM i inni). Nikt w wasze żale nie wierzy. Sprawa jest prosta. Ekipa decyzyjna z waszej szkoły zachowała się mówiąc delikatnie niekoleżeńsko w stosunku do innych szkół. Wiecie dlaczego. Druga sprawa to działania Pani dyrektor G2. Powtarzam jakim prawem ta Pani prowadzi wstęp do rekrutacji? To ewidentne działanie przeciwko władzom gminnym, które przecież ostatecznie się nie wypowiedziały. To totalna samowola. Dlaczego? To proste. Pani dyrektor czuje za plecami wsparcie tych czynników, które obiecały podstawówkę. Dyrektor Zawada ma rację zawiadamiając rodziców o tym oczywistym skandalu. Już widzę te tłumy oburzonych rodziców przepisujących do was dzieci. Ucho od śledzia!

Z_Andrychowa, 29.01.2017 12:43

Spotkanie w SP nr 4 tylko utwierdziło wielu rodziców w przekonaniu, co zrobią od września. Tak jak piszecie, sami siebie pogrążyli. Wśród rodziców wrze. A świstki papieru, które miały posłużyć za podstawę do ustalania siatki godzin na przyszły rok szkolny, w ogóle nie powinny przez Panią Dyrektor być brane pod uwagę. Wielu rodziców nie chcąc brać udziału w tak nieładnej grze, oświadczeń nie podpisało i nie oddało, inni dla świętego spokoju "oświadczyli", że ich dzieci w SP nr 4 zostaną, a i tak swoje zrobią. Budzi moje zainteresowanie dokument odczytany przez Pana Przewodniczącego Rady Miasta - niestety na BIP jest nie jest dostępny. Może wypadałoby ten dokument opublikować i przedstawić większemu gronu odbiorców. A dziennikarze MN powinni może postarać się trochę bardziej.... Niedługo już nikt o MN nie będzie mówił "niezależne media"... A szkoda ...

MagdaM, 29.01.2017 12:23

kalaforze tak się właśnie kończy gdy niewłaściwa osoba zajmuje miejsce tej uprawnionej (wyrok sądu w sprawie SP4) Mark7 od dyrektorów szkół powinno się wymagać właśnie jeszcze więcej etyki i kultury. Powinni być przykładem dla całego środowiska nauczycielskiego. Dlatego każdy kto uczestniczy w spotkaniach takie jak przed wczoraj w SP4 już dawno o dyrektor Zawadowej zdanie sobie wyrobił. Nie trzeba słuchać i czytać mediów lokalnych- wystarczy przyjść i zobaczyć na własne oczy co oznacza termin- nieetyczny i nieuprawniony. Mówiąc w skrócie- nieznajomość prawa szkodzi. A dyrektor Zawadowa wraz z Romanem Babskim zaszkodzili nie tylko sobie i całej SP4, ale również burmistrzowi, który akurat ją obsadził na tym stanowisku bez konkursu. Tak to jest gdy polityka wchodzi do szkoły i tylko szkodzi dzieciom. Szkoda, że przed tym wystąpieniem ta dwójka nie pomyślała dwa razy.

mark7, 29.01.2017 11:50

Trochę nie rozumiem opinii które czytam. Władza zafundowała nam rewolucję w oświacie, tak na prawdę nie motywując jej niczym. Tak czasem bywa. Nie jest to jednak powód ,by środowisko związane z MEN , reagowało w ten sposób. Jest to niesmaczne, i dowodzi tylko upolitycznienia tego ,co nigdy z polityką związku mieć nie powinno.Zachowanie dyrektorów szkół jest takie jakie jest, i wymaganie od nich zachowań wysoko etycznych jest błędem. Polityka to szambo, i ktoś kto chce tam zaistnieć ,by przypodobać się władzy z natury jest gó...em.Co więc w tym dziwnego?. Społeczeństwo wybrało i musi ponosić konsekwencje własnych decyzji. Pozdrawiam i dokładnie obserwuję rozwój " dobrej nowej zmiany" A na współczucie ,niestety nie potrafię się zdobyć!

kalafior, 29.01.2017 11:08

@MagdaM Zgubić można coś jak się to miało,wychodzi to niegodziwe obsadzanie przez burmistrza na dyrektora ,zresztą burmistrz sam się ośmieszył i dalej ośmiesza.Proszę nauczycieli i dyrektorów przestańcie z tą agitacją do waszych szkół bo rodzice sami chcą zdecydowac do której poślą swoje dziecko.Zreszta w moim przypadku ma to skutek odwrotny i na pewno dziecka nie zapisze do SP.4

MagdaM, 29.01.2017 10:52

Czy to w ogóle przystoi innemu Dyrektorowi tak nadawać na innych Dyrektorów? Zawadowa zgubiła gdzieś etykę i kulturę osobistą. A dyrektor GZO Szafrańśki ten siwy starzec, który jak przyjdzie co do czego chowa głowę w piasek? Najpierw rozpowiada na lewo i prawo różne informacje o szkołach a później własnych słów nie pamięta. Czy to nie aby tchórzostwo ? Przewodniczący RM Babski kolejny inteligent- na spotkaniu z rodzicami o Facebooku zaczyna opowiadać i krytykować różne grupy i fora. To musi was boleć i to bardzo.

energiczna, 29.01.2017 10:42

Hahahahaha ty jesteś ale gołębi za domem

Tomasz_rodzic, 29.01.2017 10:35

MagdaM to co mówisz to akurat prawda. Dyrektorka SP4 Zawadowa robi agitacje we własnej szkole oraz na całym osiedlu i publicznie źle się wyraża o Gimnazjum na osiedlu. Uprawia brzydką propagandę, która już obróciła się przeciw niej samej i całej SP4. Ludzie to słyszeli i potwierdza to każdy kto uczestniczył w spotkaniu. Jako rodzice jesteśmy zniesmaczeni. Do tego przewodniczący RM a zarazem poniekąd pedagog-nauczyciel Roman Babski przestawiający publicznie na forum dokumenty urzędowe nie wiadomo skąd. To jest właśnie ta bezstronność przewodniczącego Babskiego? Przecież to nie powinno mieć miejsca bo jest to wpływanie na opinie. Do wszystkiego dołącza burmistrz Tomasz Żak, który publicznie piętnuje Dyrektora placówki oświatowej, bez powodu z samego rana w Radiu Andrychów- co to ma na celu? Ośmieszył się Pan Panie Żak. I po co tak mieszać? Przecież takimi działaniami nasi włodarze sami siebie pogrążają i wprowadzają chaos. Wstyd.

awea, 29.01.2017 00:45

no tak trzeba mieć trochę oleju w głowie żeby przeczytać jakąś mądrzejszą rzecz, a ty widocznie masz tam tylko pustki

aleocochodzi, 28.01.2017 23:32

Nikt nie czyta tak długich komentarzy. Szczególnie gdy są kłamliwe.

zandrychowa, 28.01.2017 21:43

Analiza ZNP sytuacji chaosu w szkołach firmowaną przez PISowski rząd Ręce opadają, ale spróbujemy w skrócie skomentować głupoty wygadywane przez szefową MEN: 1. Nic nie jest policzone. Jeśli jednak jacyś geniusze w MEN to rzekome "wszystko" policzyli, domagamy się opublikowania tych wyliczeń. 2. Do szkół średnich w 2019 roku, czyli roku kampanii wyborczej i wyborów parlamentarnych trafi podwójny rocznik absolwentów gimnazjum i nowej szkoły podstawowej. Ale minister zapomina, że rocznik ten będzie się składał z uczniów urodzonych w TRZECH latach: 2003, 2004 i 2005. 3. Powiedzmy to wprost: dzieci z tych roczników czekać będzie brutalna selekcja do szkół średnich. Uczeń, który nie osiągnie wybitnych wyników w nauce nie dostanie się do renomowanej szkoły średniej. Uczniów z wynikami niewiele słabszymi czekać będzie być może trzymiesięczny koszmar czekania na miejsce: listy rezerwowe, czekanie na działania szkół, które w ciągu wakacji sprawdzać będą warunki poszerzenia roczników i powiększania klas. 4. W obrębie jednej szkoły nie będzie możliwa żadna pokojowa separacja roczników. Przez trzy kolejne lata szkolne - 2019/20, 20/21 i 21/22 uczniowie będą poddawani nieustannym porównaniom i rozliczeniom, stając się żywym dowodem na bezsens reformy i założeń programowych przez nią wprowadzanych. W imię czego minister edukacji bierze te roczniki jako zakładników swojej politycznej działalności? 5. Nieznane są wyliczenia skutków przeniesienia części subwencji oświatowej, która razem z dodatkowym rocznikiem uczniów szkół średnich przejdzie w 2019 roku z gmin do powiatów. Dla wielu samorządów może to oznaczać potężne kłopoty budżetowe, dla niektórych bankructwo. Konieczność korekty świeżej struktury szkół podstawowych i jednoczesne poprawianie struktury szkół średnich mogą wywołać chaos, przy którym to, co dzieje się obecnie będziemy wspominać jako przejściowe turbulencje. 6. Docierają do nas sygnały z całej Polski, że samorządy wiejskie i w mniejszych miastach będą likwidować zespoły szkolne, w których gimnazja funkcjonowały razem z liceami ogólnokształcącymi lub szkołami zawodowymi. Część tych szkół może już w 2019 roku nie funkcjonować albo działać w ograniczonym stanie. Takie działania zamkną drogę do średniego wykształcenia dużej liczbie uczniów ze wsi i małych miast. 7. A może chodzi o to, by wysłać sto tysięcy czternasto- i piętnastolatków prosto do fabryk, bo matura - jak przed wojną - powinna być przywilejem nielicznych? 8. #szkolnereferendum #strajkszkolny

szechter, 28.01.2017 20:30

szkoda że część nauczycieli poziomem nie dorasta nawet do swoich że tak powiem uczniów z gimbazy'-((( taki leming barte czyta lisa i GWno....on na zawsze pozostanie gimbazą . Kot Prezesa zlikwidował największą patologię czyli gimnazja... . to jest wreszcie powrót do normalności...

bazyl, 28.01.2017 20:03

@szechter - Cosik @Igorem zalatujesz !

szechter, 28.01.2017 19:57

czy nauczyciele też chcieliby być traktowani jako nadzwyczajna kasta ludzi ...niektórzy sędziowie mający w genach spuściznę dzikiego,sowieckiego sołdata chcieliby aby tak ich traktowano ... . myślę że Kot Prezesa wszystko zorganizuje tak że będzie OK !!! . jak zwykle pluć nienawiścią będą polskojęzyczne media - tvn,GWno,Polsat,Onet,WP i lokalne niemieckie dzienniki... . jeśli oni krytykują to znaczy że to jest dobre dla Polski i Polaków...prosta zależność ;-)))

MagdaM, 28.01.2017 19:48

"Zamieszanie trwa. Konkretów ciągle brak. Są za to domysły i plotki." Nigdzie w Polsce nie ma takich problemów jak u nas. Władze innych gmin i powiatów przyjęły do wiadomości to co nadchodzi i realizują to co ma nastąpić. U nas natomiast burmistrz Żak i dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Andrzej Szafrański sami się pogubili w swoich pomysłach zrzucając wszystko na osoby postronne. Można to jedynie nazwać niekompetencją. Rodzice przekonali się już o tym na wspominanym spotkaniu w SP4. Nie wiadomo za co Żak, Szafrański, dyrektorka SP4 i przewodniczący RM Roman Babski biorą pieniądze, ale z pewnością nie za myślenie.

diter, 28.01.2017 19:27

mocno odbiegliście od tematu ! przypomnę że głównym problemem jest chaos w oświacie !

aleocochodzi, 28.01.2017 18:53

Siedział sobie na ławeczce stan. Przechodził tamtędy mózgojad. Nie spojżawszy na stana minął go i poszedł dalej.

jerzymarchewka, 28.01.2017 11:48

Stan. Przestań już żreć te swoje grillowane mięso bo ci cholesterol zatyka synapsy. Wiesz też , że wóda swoje już zrobiła. A wygląda , że ci się fałdy w mózgu wyprostowały. Na zdrowie.

kalafior, 28.01.2017 11:18

@stan Odstaw to co bierzesz bo strasznie bredzisz. Rząd PIS ma poparcie 38 % a uczciwszego polityka od Kaczyńskiego to chyba nie ma.Wybory były , PIS je wygrał a te dupki z PO dwoją się i troją jak znów dorwać się do koryta a i tak poparcie Polaków ciągle im spada.

stan, 28.01.2017 00:01

Przed wyborami broszka pokrzykiwała 'DAMY RADĘ' i wymachiwała niebieską teczką pełną gotowych ustaw które miały być przegłosowane i zrealizowane  natychmiast po wyborach, do 100 dni. I co???  kwota wolna od podatku 8 tyś- niezrealizowane plan Morawieckiego z inwestycjami na bilion złotych-niezrealizowane przewalutowanie kredytów po kursie z dnia zawarcia umowy-niezrealizowane gabinety w każdej szkole-niezrealizowane dodatki dla opiekunów niepełnosprawnych-niezrealizowane skrócenie kolejek w służbie zdrowia-niezrealizowane 3 miliony mieszkań po 2,5 tys za metr-niezrealizowane powrót do poprzedniej stawki VAT- niezrealizowane 500 zł jest za pożyczone pieniądze na dodatek nie na KAŻDE DZIECKO jak było zapowiadane w debacie TV ale na co drugie-defakto niezrealizowane normalna rewaloryzacja emerytur (a nie jakiś ochłap kilka zł)-niezrealizowane zachowanie miejsc pracy w kopalniach-niezrealizowane ZREALIZOWANE:podzielenie Polaków na sorty, wielokrotne podeptanie konstytucji, w SKOKach które nadzorował senator Pisu rozkradziono 4 mld a  odpowiedzialny za to otrzymuje stanowisko szefa komisji finansów publicznych, zakaz aborcji, zakaz InVitro, zakaz zgromadzeń, zakaz wstępu dziennikarzy do sejmu, zakaz handlu w niedziele, dziesiątki mln dla Rydzyka, obsadzanie  misiewiczami stanowisk w administracji i służbie cywilnej, rozwalenie renomy  stadnin, zdołowanie PKB, zdołowanie inwestycji, rekordowy wzrost zadłużenia kraju, zdołowanie ratingu Polski, wygaszanie kopalni, podwyżka cen podstawowych  artykułów, podwyżka cen prądu i wody, podwyżka cen paliw, dwukrotny wzrost OC , itd itd itd .

Ojezu, 27.01.2017 23:54

Niestety. Jak zwykle w naszym życiu, najważniejszą rolę odegrały "cudowne" cechy narodowe: zawiść, zazdrość, gniew i ułańska fantazja! Brawo! Oby tak dalej. Budujmy polskość w imię zasady: nieważne żeby mi było dobrze ale by drugiemu było źle. Uczmy nasze dzieci "szlachetnych postaw", np . zgodnie z sugestią Azazello, że pojednanie to żenada. Zbierzemy żniwo tych naszych sarmackich wojen. Oj, zbierzemy!!! Nasze dzieci to obserwują i się uczą. Niejedna osoba powie: A co? Niech się uczy dbać o siebie!!! Pewnie. Jasne. Przecież naszemu krajowi wciąż potrzebni są zgorzkniali, zawistni egoiści ziejący pogardą wobec innych. Cały czas brakuje jednostek co to się nie ukłoni, nie powie przepraszam, nie pomoże. A podobno 90% kraju to katolicy? Z przykazaniem miłości w sercu . Hm, w sercu?

Ojezu, 27.01.2017 23:28

Jozef: jestem za poprawnością słowa pisanego lecz niestety nie można poprawiać innych, samemu nie stosując się do zasad ortografii i interpunkcji. A takowe błędy są zauważalne z twoim komentarzu. Mimo wszystko popieram ideę

Wielce_uprzejmy, 27.01.2017 22:55

Co do uposażenia nauczycieli: każdy pracujący chciałby dobrze zarabiać tak i belfer.

Wielce_uprzejmy, 27.01.2017 22:51

„Moi drodzy, po co kłótnie, Po co wasze swary głupie, Wnet i tak zginiemy w d...e!” „A to feler” - Westchnął seler. Moim zdaniem to rodzice swoimi wyborami szkoły w przyszłości dadzą szkołom poparcie lub nie. Dlatego te napinki niektórych i tak są zera warte.

belfer, 27.01.2017 21:16

@ rafi - może podasz co to za szkoła w której tyle nauczyciele zarabiają to sam się tam chętnie przyjmę !

energiczna, 27.01.2017 20:30

Ten co mu sie sadze palily wie co do niego piszę

bazyl, 27.01.2017 20:24

@energiczna - czy ty nie nadużywasz "imbiru" !?! bo sądząc po twoich wpisach powinnaś przystopować albo przerzucić się na piwo !!!

energiczna, 27.01.2017 20:18

Widzę że Madziu byłeś z Małgosia na spotkaniu albo ci mamusia opowiada głupoty nikt i tak gosi już do szkoły nie przyjmnie powodzenia madziu malicka od wandy

tatiana, 27.01.2017 20:17

@rafi - dokładne zarobki nauczycieli zatrudnionych w systemie szkolnictwa określa rozporządzenie MEN z dn. 18.06.2014 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz.U. z 2014 r. poz. 922). Zgodnie ze stawkami od września 2014 r. nauczyciele zarabiają od 1513 do 3109 zł brutto pensji bazowej.Przykładowo nauczyciel stażysta z tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym otrzymuje 2265 zł brutto. Analogicznie kontraktowy 2331 zł,brutto mianowany 2647 zł. brutto i najwięcej dyplomowany - 3109 zł. brutto !!!! Tak że do pięciu tysięcy to mają jeszcze bardzo bardzo daleko!!

aleocochodzi, 27.01.2017 20:07

Ludzie! Trzeba protestować! W was ostatnia nadzieja! PO z PSL nie dały rady. KOD nie dał rady. Dziadki studenty nie dały rady. Marsz! Na barykady! Urrrrrrraaaaaaaaaaaaaaa!

rafi, 27.01.2017 19:52

Komentarz usunięty przez autora.

MagdaM, 27.01.2017 19:46

To co wydarzyło się na wczorajszym spotkaniu świadczy tylko o niekompetencji pewnych osób a dokładnie Dyrektorki SP4 oraz UM reprezentowanego przez Romana Babskiego. A kompletna ignorancja burmistrza i dyrektora GZO to inna sprawa. Pali się grunt pod nogami bo nie oszukujmy się- tak naprawdę nie mają zielonego pojęcia jak chwycić za rogi tę reformę więc chwytają się tanich andrychowskich mediów i atakują kogo popadnie. Panowie jesteście kompletnie bez klasy.

kalafior, 27.01.2017 19:12

Też jestem po wywiadówce i dowiedziałam się ze nauczyciele chcą aby były 4 klasy podstawowe w Andrychowie i już jest "walka "o uczniów.Nasza szkoła lepsza,większa itd. 3 lata temu kiedy moje dziecko kończyło szkołe podstawową nr.4 ,telefonowano do mnie z gimn. nr.2 aby dziecko zapisac nie do gim.nr.1 tylko do nich .Teraz wcale nie dziwią mnie te ataki na dyrekcje gimn.nr.2.

jozef, 27.01.2017 19:10

Komentujący, proszę pisać po polsku. Po skrócie nr ( w mianowniku ) nie daje się kropki. Nie trzeba być polonistą, wystarczy słownik języka polskiego. Propozycje władz miejskich będą polityczne ale z uwagi na skład Rady Miejskiej i orientację polityczną p. Burmistrza nie należy się spodziewać aby zostały w takiej postaci zatwierdzone. Poczekajcie wszyscy. Najpierw propozycja władz Gminy potem ich (nie)akceptacja przez władze oświatowe. A tak przy okazji. W związku z zapowiadaną zmianą ordynacji wyborczej do samorządów niektórym grunt się pali. Co będziemy robić gdy nie będziemy mogli kandydować na burmistrza ( sołtysa). Do pracy, rodacy do pracy.

tomekx, 27.01.2017 19:08

Tym właśnie różni się burmistrz Andrychowa od innych że słucha głosów wszystkich a na końcu podejmuje najlepszą decyzję.Mało to już razy było że niektórzy nienawistni ludzie wylewali na burmistrza w internecie pomyje a on i tak podejmował na końcu decyzję zadawalającą wszystkie strony.Jestem przekonany że tak samo będzie i tym razem

RobinHood, 27.01.2017 18:38

Wczorajsze spotkanie w SP4, było równie ciekawe jak i niepokojące. Można je śmiało odnieść do dzisiejszego radiowego ataku Tomasza Żaka na Dyrektor Gimnazjum nr 2. Dziwnym trafem zarzuty burmistrza Żaka stawiane wobec Dyrektor Gim 2 są dziwne gdyż wczorajszymi bohaterami spotkania była Dyrektor, ale Dyrektor SP4 i nie kto inny jak Roman Babski. *** Dyrektorka SP4 zaczęła swoją wypowiedź w jej stylu- czyli nudno, a skończyła na publicznym odczytaniu pisma, które Dyrektor Gimnazjum nr 2 kierowała do rodziców dzieci z Gimnazjum nr 2. Ludzie byli oburzeni ponieważ Dyrektorka SP4 nie miała żadnego prawa tego czytać publicznie. Tym bardziej bez wiedzy Dyrektor Gimnazjum nr 2. Naszym zdaniem zachowanie Dyrektorki SP4 było nieetyczne i wykroczyło poza jej kompetencje. Natomiast sam Babski czytał i tłumaczył wszystkim dokument urzędowy, w którym było rozpisane jak ma wyglądać nowa sieć szkół w Andrychowie. Mowa była o każdej szkole oczywiście. Dziwne, że pismo stanowiło również dosyć szeroko o Dyrektorach Szkół. Czy szanowne władze Andrychowa mogą wyjaśnić co to za pismo przedstawiał wszystkim Roman Babski i dlaczego Dyrektorka SP4 na spotkaniu z Nami- rodzicami dzieci Szkoły Podstawowej pozwoliła sobie na taką niekompetencje? Wstyd !

Z_Andrychowa, 27.01.2017 17:59

Po wczorajszym spotkaniu w SP nr 4 również mam niesmak. Musieliśmy być świadkami tego brzydkiego wydarzenia. Spotkania nie można nazwać inaczej, jak atak na Gim 2 oraz inicjatywę rodziców, którzy chcieli zadbać, aby nie przekazano placówki oświatowej w prywatne ręce. Próbuję sobie wyobrazić, jak czują się Ci rodzice, którzy w dobrej wierze próbują zawalczyć o lepsze warunki edukacji WSZYSTKICH dzieci w mieście. Przykro się robi, obserwując to wszystko.

Tomasz_rodzic, 27.01.2017 17:49

Cześć, jestem rodzicem dwójki dzieci Szkoły Podstawowej nr 4. Pierwsze co zrobiłem po przyjściu z pracy to założyłem konto w celu skomentowania tej dziwnej sprawy. Dzisiaj w andrychowskim radiu usłyszałem straszną nagonkę na Dyrektor sąsiedniej placówki w Gimnazjum nr 2. Proszę redakcję o rzetelne potwierdzenie informacji, którą przedstawiliście poniżej: "Mimo to dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Andrychowie już rozgłasza na osiedlu (...)" Co oznacza DYREKCJA ? Bo jako naoczny świadek-uczestnik spotkania, które miało miejsce w SP4 nie uważam, żeby DYREKCJA Gimnazjum nr 2 rozgłaszała cokolwiek. Mam nieodparte wrażenie, że coś jest nie tak. Czy mówi Wam coś w całej tej sprawie osoba R.B? Czy naprawdę macie zamiar wypisywać te bzdury bez jakiegokolwiek potwierdzenia wiarygodności informacji?

HansKlos, 27.01.2017 17:26

Witam, nie ma czego przeżywać. Kuratorium wkrótce zapewne podejmie decyzję i oceni pomysły burmistrza i dyrektora GZO w kwestii stworzenia szkół podstawowych. Obydwie szkoły mają dobre opinie. Zarówno jedna jak i druga szkoła są na bardzo wysokim poziomie nauczania. Opinie w stylu: "ja nie znam tej szkoły, ale ludzie z osiedla..." są najzwyczajniej żałosne, zmyślone i niepodparte żadnym faktem. Dam sobie ręce uciąć, że w miejscu Gim 1 powstanie SP 3 a w miejscu Gim 2- SP5, jak za starych czasów. Inna sprawa dotyczy tego w jaki sposób burmistrz i dyrektor GZO próbują wpływać na opinie o szkole- właśnie poprzez takie artykuły. PIS skraca wam panowie kadencję a niczego się nie nauczyliście. Swoją drogą- świetna reklama na Gim2. Doskonale widać, że próbujecie się jej pozbyć bo jest mocną konkurencją dla GIm1 :)

magda_2088, 27.01.2017 17:10

Jak się czegoś nie zna to trzeba poznać a nie wyrażać się o tym źle

Iwona23, 27.01.2017 17:00

Komentarz usunięty przez autora.

MagdaM, 27.01.2017 16:55

Iwona 23 przecież ludzi na osiedlu wcale nie dziwi twoja nienawiść do każdego pojedynczego Gimnazjum w mieście, oprócz oczywiście Gim 1. Tylko tam chciano przyjąć twoje dziecko i wcale mnie to nie dziwi. Ze względu na stare czasy na tym zakończę moją wypowiedź. Zejdź dziecko na ziemię.

Iwona23, 27.01.2017 16:42

Komentarz usunięty przez autora.

Quattro, 27.01.2017 16:20

Czy tego typu ataki na dyrektorów są próbą odwrócenia uwagi od ślamazarnych prób wprowadzenia reformy przez burmistrza i dyrektora GZO czy może są atakiem nienawiści spowodowanym brakiem układów Andrzeja Szafrańskiego w Kuratorium Oświaty? Taaaak, tam jego ręce nie sięgają i wszelkie podejmowane przez Kuratorium decyzje będą dla Żakogrodu niestety bolesne bo bezstronne. Czy czegoś się obawiacie Panowie? Bezstronności?

magda_2088, 27.01.2017 16:16

Droga Iwonko 23 nie pisz że opinie o Gimnazjum nr.2 są fatalne bo w każdej szkole są lepsze i gorsze klasy.Mój syn chodzi do tego gimnazjum do klasy integracyjnej bo jak tak zdecydowałam a nie dlatego że musiał żeby był wrażliwy na niepełnosprawnych i skory do pomocy.Mamy bardzo fajną klasę z jedną z najwyższych średnich w szkole.Ja też słyszałam o Gim.nr.1 różne opinie bo dzieci z rodziny tam chodziły jedne dobre inne złe.Nigdzie nie ma idealnie więc czasem trzeba się zastanowić a nie pisać obraźliwych osądów.

asquit, 27.01.2017 16:15

brawo dla pisu i kaczyńskiego - to tej bajzel dzięki wam kiedyś za to wszystko odpowiecie

RobinHood, 27.01.2017 15:58

zandrychowa, 2017-01-27 11:46:37 Ja bym do G2 nigdy nie posłał dziecka. Wygląd tej szkoły świadczy poniekąd o gospodarzu ............ Gratuluję wpisu:) Gospodarzem w kwestii przydzielania pieniędzy na remonty budynków Gimnazjum jest Burmistrz Andrychowa, który z własnej woli i z własnego "widzi mi się" przydziela fundusze na wspomniane remonty itd. Dyrektorzy szkół posiadają takie pieniądze jakie zostaną im przydzielone. Także gratulacje Panie Żak! To doskonały przykład na to jak dyrektorzy nierównie są traktowani, ale nie tylko oni. Słuchajcie, kto wie, może Dyrektor Mirosław Pachel gdy Żak i jemu podobni go opuszczą za sprawą nowej ordynacji wyborczej, opowie jak właściwie wchodzić władzy w tyłek, żeby otrzymywać kasę na remonty ich szkół z zewnątrz, wewnątrz, dachu itd :) Bo z prywatnych pieniędzy tego nie robią :)

cymycy, 27.01.2017 15:53

i tak powinno być również na osiedlu. 2 szkoły w 4 budynkach to jest jakieś wyjście z sytuacji.

kalafior, 27.01.2017 15:34

Z tego co dzis słyszałam to w gimnazjum nr.1 beda sie uczyły starsze klasy a w szkole podstawowej nr.2 młodsze.

Tragedia, 27.01.2017 15:18

I znowu się zaczęło obrzucanie innych błotem. Ludzie chwalcie się tym co macie dobre a nie narzekajcie na innych. Reforma jest i trzeba usiąść i pomyśleć o tym gdzie i jakie szkoły. Popytać rodziców, zobaczyć które szkoły cieszą się dobrą marką itd... Dopiero wtedy podejmować decyzje. Wiadomo, że całe mnóstwo osób spoza obwodu posyła dzieci do SP4. Chyba to o czymś świadczy. To samo z Gim1. Popytajcie rodziców gdzie i dlaczego chcą posłać dzieci, bo to one będą chodzić do utworzonych szkół. Zróbmy coś dla ludzi a nie walka tylko o stołki poprzez opluwanie innych.

kowal80, 27.01.2017 14:20

Niejaki Quattro, pracownik Gimnazjum nr 2, ziejący nienawiścią do władz, wypowiadający się jako "bezstronny" na tym forum w interesie swego stołka . Pewnie to uraz, niespełnione ambicje, czyżby polityczne? Jak Cię ludzie wybiorą w wyborach Quattro to będziesz rządził i ustalał sieć szkół. Na pozycję i sukcesy G1 jego dyrektor pracował ciężko całe lata, nie poprzez układziki i spiski, w których się lubujecie.

Iwona23, 27.01.2017 14:08

Komentarz usunięty przez autora.

McThomas, 27.01.2017 14:03

Jak widać Pan Żak chce się jeszcze pożegnać z urzędem z hukiem :) To samo ten drugi gwiazdor oświatowy- Szafrański. Nie widzę przeciwwskazań, żeby zarówno Gim 1 jak Gim 2 stały się szkołami podstawowymi ponownie. Ale tak to w naszej Gminie rządzonej przez Żaka już bywa. Wziął razem z Szafrańskim pod swoje kruche skrzydła budynek i dyr. Gim 1 bo to łatwy cel do prowadzenia i zmanipulowania. A później na sesji RM możemy oglądać dyrektora Gim 1 popędzanego do mównicy, żeby "szybko sprostował" to i owo :) Inni dyrektorzy jakoś nie dają się łatwo zbałamucić i mają pod górkę, a dlaczego tak jest? A dlatego, że wchodzenie w układy z Panem burmistrzem i dyr. GZO to po prostu wstyd. Nadchodzi ostatni rok rządów Żaka i Szafrańskiego. Zamiast być zapamiętani bardzo źle będą zapamiętani tragicznie i komicznie. Ale Wam PIS zrobił niespodziankę Panowie, co ? :)

Iwona23, 27.01.2017 14:00

Komentarz usunięty przez autora.

xpek, 27.01.2017 13:50

a tak w ogóle to fajne jest to że w Andrychowie jest demokracja , trwa wymiana opini i zdań na temat nowych szkół i tego jak to ma wyglądać. widać że w Andrychowie rządzi burmistrz demokrata a nie jakiś kurdupel -dyktator z PISogrodu,który narzuca swoje chore decyzje innym a jego podwładni osłowie tylko trzęsą portkami

xpek, 27.01.2017 13:46

taaaa..... zwłaszcza że bawelnianka i technikum podlegają pod starostwo w wadowicach

Quattro, 27.01.2017 13:41

"Takiego chaosu w oświacie, jak teraz, już dawno nie było". Owszem, dzięki zafundowanym przez Tomasza Żaka i Andrzeja Szafrańskiego propozycjom. Ewidentnie Andrzej Szafrański nie może sobie poradzić z reformą, którą musi wprowadzić. Razem z Żakiem nie mają zielonego pojęcia "jak to dobrze zrobić". Rodzice w osiedla wyrazili swoje zdanie i chcą swoje dzieci posyłać tam gdzie niegdyś istniała stara "Piątka". Nie dziwię się Szafrańskiemu i Żakowi, że próbują wysmarować Dyrekcję Gim 2. Oczko w głowie jakim jest Gimnazjum nr 1 Pachla przechodzi aktualne ciężkie chwile a plany stworzenia w nim prywatnego imperium Żakogrodu powoli spełza na niczym. Brudna gra Żaka i Szafrańskiego wkracza w decydującą fazę- możemy wszyscy życzyć powodzenia :)

cymycy, 27.01.2017 13:36

A mnie się wydaje, że nie o dobro uczniów tu idzie tylko o "stołki". Jaki problem aby w dostosowanej SP4. uczyły się dzieci klas 1-4 a w budynku G2 młodzież w klasach 5-8, a taki problem, że dyrektorem takiej placówki byłaby 1 osoba a nie 2 jak dotychczas. To samo dotyczy szkół SP2 i G1. To jest prawdziwy problem - ambicje dyrektorskie. Czy ktoś policzył ile będzie kosztowało dostosowanie G1 i G2 do potrzeb szkół podstawowych- wysokość ławek, urządzeń sanitarnych w WC etc. Życzę dobrej zmiany.

wendigo11, 27.01.2017 13:32

Moja Mama przez ponad 40lat uczyła w szkole i zarabiala bliżej połówki z tej 5tki,a gdzie tam do ósemki :-) Aczkolwiek uważam,że nauczyciele za swoją pracę powinni być wynagradzani dużo lepiej! Model przedwojenny, gdzie nauczyciel był bardzo doceniany,szanowany i zarabiał nieporównywalnie lepiej niż przeciętny obywatel, byłby jak najbardziej porządany. To wszak najważniejsze ogniwo na drodze rozwoju każdego z nas :-)

Marcel, 27.01.2017 13:31

Żeby to nie było tragiczne, to byłoby śmieszne. Skoro p. Burmistrz przedstawił dwa warianty a Dyrektorka Gimnazjum nr 2 zachowuje się jakby był trzeci, o którym nie wiemy, to znaczy, że nadszedł czas DZIENNIKARZY ŚLEDCZYCH.....Dotąd pojawiali się w Andrychowie z powodu konfliktów z Romami, to teraz przyjadą sprawdzić jak wprowadzana jest reforma oświaty. Albo będzie sprawiedliwość albo..... zobaczymy co zdziałają media, podobno to "czwarta władza"

wendigo11, 27.01.2017 13:27

"Nauczyciele zarabiają 5-8 tysiecy" przeciez to jest bzdura. Może niektórzy akademiccy,ale żaden w szkole podstawowej, gimnazjum,czy ponadgimnazjalnej nie ma szans na takie uposażenie.

zandrychowa, 27.01.2017 12:46

Ja bym do G2 nigdy nie posłał dziecka. Wygląd tej szkoły świadczy poniekąd o gospodarzu

Azazello, 27.01.2017 12:34

Jakim prawem dyrektor Gimnazjum nr 2 robi takie rzeczy? Powołała szkołę i zaczyna rekrutację prawem kaduka? Gdzie kolędowaliście po poparcie dla utworzenia u was podstawówki, skoro jesteście tacy pewni swego? Krzyczycie o sprawiedliwość, krytykujecie układy i układziki, a sami co robicie? Wiemy dobrze, że bardzo chcecie by w mieście była jedna ogromna szkoła. Będziecie mogli wtedy nachodzić i nagabywać rodziców, żeby posłać dzieci do was gdzie jest przyjaźnie i jednozmianowo, a nie do molocha z 900 uczniów! W czwórce też są na was wściekli za wasze gierki. Ale rodzice i tak nie przepiszą do was dzieci. Czwórka to bardzo dobra szkoła. Jak wam nie wstyd tak działać. I jeszcze te pojednawcze posty na facebooku.... żenada. Teraz na nie za późno.

jozef, 27.01.2017 11:55

Jak zostanie ustalona sieć szkół chaosu nie będzie. Trochę cierpliwości.

Julka77385, 27.01.2017 11:53

Komentarz usunięty przez autora.