reklama

Szykują się poważne utrudnienia w Oświęcimiu. Remont wiaduktu na Bieruń i Tychy

Wiadomości, 05.04.2019 15:50, INFORMACJA PRASOWA
Zamknięcie wiaduktu planowane jest na czerwiec.
Szykują się poważne utrudnienia w Oświęcimiu. Remont wiaduktu na Bieruń i Tychy

Jak informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych w Krakowie, podpisana została umowa na wyremontowanie wiaduktu nad linią kolejową, w Oświęcimiu, ciągu DK44. Remont wykona firma MOSTY sp. z o.o. z Sopotu. Koszt remontu wyniesie ok. 1 mln 138 tys. zł.

W ramach remontu należy wykonawca ma:

- sfrezować warstwę ścieralną nawierzchni jezdni na całej długości wiaduktu,

- wykuć i zdemontować modułowe urządzenie dylatacyjne nad przyczółkiem na szerokości jezdni i chodników oraz wykonać prace naprawcze w obrębie dylatacji,

- rozebrać konstrukcję jezdni oraz zdemontować prefabrykowane płyty przejściowe na dojeździe od strony Oświęcimia,

- wykonać wykop w nasypie drogowym na dojeździe od strony Oświęcimia (P2) i przekucia w skrzydłach przyczółka, renowacje zabezpieczeń antykorozyjnych łożysk stałych oraz zakończeń belek na przyczółków.

Ekspertyza wykonana dla 21-metrowego wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu, na DK44 wykazała jego zły stan techniczny, szczególnie przyczółka obiektu od strony Oświęcimia oraz dylatacji.

Po wykonaniu napraw odtworzona zostanie konstrukcja jezdni na dojeździe od strony Oświęcimia, warstwa ścieralna nawierzchni na całej długości obiektu i dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia chodników oraz barier energochłonnych.

- Zamknięcie wiaduktu planowane jest na początku czerwca br. Czas trwania robót przy zamkniętym wiadukcie zaplanowany jest na dwa miesiące. Zmiany w organizacji ruchu omówione zostaną z wykonawcą robót remontowych oraz z władzami Oświęcimia i po ostatecznych ustalenia przekazana zostanie informacja o nich. Wszystkie prace trwały będą 150 dni - informuje Iwona Mikrut.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy