reklama
reklama

Szkołę w Malcu czeka wielka inwestycja za kwotę 4 mln zł

Wiadomości, 01.11.2018 15:15, PG
Strategiczne zadanie nowej kadencji burmistrza.
Szkołę w Malcu czeka wielka inwestycja za kwotę 4 mln zł

Jak się dowiadujemy kęccy urzędnicy planują w budżecie na kolejny rok zabezpieczyć kwotę około 4 mln zł na remont szkoły w miejscowości Malec.

Do istniejącego budynku ma zostać dobudowana nowa część szkoły, w tym wykonana zostanie elewacja i dach (na całej szkole) i dodatkowa klatka schodowa.

W nowej szkole będą się znajdowały sale lekcyjne ale także inne wymagane pomieszczenia tj. gabinet pielęgniarski czy pokój pedagoga. Jak mówi nam wiceburmistrz Kęt Rafał Ficoń, głównym problemem w tej szkole są sanitariaty czyli bardzo małe łazienki. Wszystkie elementy związane z bezpieczeństwem dzieci dotyczące przepisów przeciwpożarowych czy sanepidowskich są kosztowne, dlatego też jest to zadanie tak drogie.

Szkoła podstawowa w Malcu jest niewielka, czy się tam zaledwie setka dzieci. Natomiast w kolejnych latach ma być ich 140, stąd decyzja o tej, od dawna już obiecywanej mieszkańcom, inwestycji.

- Jest to zadanie na stosunkowo niewielką miejscowość bardzo kosztowne ale myślę, że to się im należy. To jest krok do wyrównywania szans środowisk wiejskich do ośrodków miejskich. Rodzice mają prawo oczekiwać do zarządcy, by ich dzieci uczyły się w warunkach nie gorszych od innych. – mówi wiceburmistrz Kęt Rafał Ficoń.

Dokumentacja jest już zrobiona. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na przyszły rok. Będzie to zadanie dwuletnie. Na taki obrót sprawy muszą jeszcze wyrazić zgodę radni.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy