reklama

Volksvagen Crafter dla wadowickiego szpitala

Wiadomości, 31.10.2018 11:40, PG
Nowy Volksvagen Crafter zastąpi wyeksploatowanego Mercedesa z 2009 r. i będzie stacjonował w Wadowicach.
Volksvagen Crafter dla wadowickiego szpitala

W środę (31.10.) tuż przed drugą turą wyborów starosta wadowicki a zarazem kandydat na stanowisko burmistrza gminy Wadowice Bartosz Kaliński pochwalił się zakupem nowej karetki dla wadowickiego szpitala.

Całkowity koszt ambulansu systemowego typu „C” wyniósł blisko 600 tys. zł, z czego 95 procent (564 tys. zł) pochodzi z budżetu Powiatu Wadowickiego, a pozostałe 5 procent (35 tys. zł) – z budżetu ZZOZ w Wadowicach.

Co ciekawe, wśród zaproszonych na uroczyste przekazanie i poświęcenie gości (wśród których była m.in. dyrekcja ZZOZ w Wadowicach, ratownicy medyczni czy przedstawiciele starostwa) zabrakło przedstawicieli gmin, które stosownymi uchwałami też dołożyło kilka groszy (proporcjonalnie do ilości mieszkańców) do zakupu karetki, m.in. były to gminy Tomice, Brzeźnica czy Spytkowice.

W tej kadencji Starostwo Powiatowe dla ZZOZ-u pierwszą karetkę kupiło pod koniec 2015 r. Wtedy to, prosto z salonu do wadowickiego szpitala przyjechał Volkswagen Crafter (spełniający wymogi ambulansu typu „C”), a w lutym 2017 r. do taboru dołączył nowy Mercedes. Dzisiaj szpital otrzymał kolejny, nowoczesny ambulans.

Nowy Volksvagen Crafter zastąpi wyeksploatowanego Mercedesa z 2009 r. i będzie stacjonował w Wadowicach. Wyposażony jest w nowoczesne elektryczne nosze spełniające normę noszy bariatrycznych, co ułatwi pracę ratownikom medycznym, nowoczesny Lifepack 15 wraz z ciśnieniomierzem i pulsoksymetrem, najnowsze urządzenie do kompresji klatki piersiowej typu LUCAS 3, nowoczesne krzesełko płozowe, dzięki któremu będzie ułatwiony transport pacjenta do ambulansu – klatki schodowe.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 01.11.2018 22:55

Sumliński, Budzyński "Niebezpieczne związki Donalda Tuska"

obserwator2012, 31.10.2018 14:06

Superata wody święconej, coś trza było zrobić

ryzykant, 31.10.2018 13:33

Starosta napierw pogrążył szpital a teraz chce ratować wizrunek nową karetką? co to się tutaj staneło?