reklama
reklama

Sucha Beskidzka na weekend. Jakie miejsca warto zobaczyć?

Wiadomości, 20.05.2023 10:28, Materiał partnera
Sucha Beskidzka to miasteczko świetnie znane większości mieszkańcom województwa małopolskiego. To niewielka, ale bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym miejscowość wypoczynkowa, która świetnie sprawdzi się na weekend – zwłaszcza dla miłośników planowania niezbyt oddalonych od miejsca swojego zamieszkania wyjazdów oraz osób, które chcą na nowo odkrywać walory swojej „małej ojczyzny”. Idealną okazję do zaplanowania wyjazdu do Suchej Beskidzkiej stanowi zbliżający się wielkimi krokami weekend czerwcowy.
Sucha Beskidzka na weekend. Jakie miejsca warto zobaczyć?

Sucha Beskidzka i jej walory turystyczne. Dlaczego warto spędzić tu długi weekend czerwcowy?

Długi weekend czerwcowy w tym roku wypada w dniach 8-11.06. Daje nam to cztery pełne dni, które możemy spędzić w wyjątkowym miejscu. Może nim być Sucha Beskidzka, popularna wśród miłośników beskidzkich krajobrazów miejscowość wypoczynkowa, malowniczo położona w niewielkiej kotlinie, między Beskidem Małym a Beskidem Machowskim. Miasto liczy sobie zaledwie ok. 10 tys. stałych mieszkańców. Odwiedzając je możemy więc liczyć na ciszę, spokój i kameralną atmosferę, zupełnie odmienną od tej panującej w większych i liczniej uczęszczanych przez turystów górskich kurortach.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, Sucha Beskidzka może poszczycić się całkiem pokaźną i zróżnicowaną bazą noclegową. Na stronie www.nocowanie.pl oprócz tysięcy obiektów noclegowych z całej Polski, znajdziemy także wiele ciekawych miejsc zarówno w samym miasteczku, jak i w jego najbliższej okolicy (np. w pobliskich miejscowościach Zawoja, Stryszawa czy Tarnawa Dolna), które świetnie sprawdzą się w roli weekendowego zakwaterowania. W okresie wiosenno-letnim warto zwrócić uwagą szczególnie na położone nieco na uboczu, z dala od miasteczka domki letniskowe, które zachwycą każdego miłośnika górskich krajobrazów swoją malowniczą lokalizacją.

Atrakcje w Suchej Beskidzkiej i okolicy. Te miejsca warto odwiedzić!

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Suchej Beskidzkiej jest Zamek Suski. Został on wybudowany w XVI w. w miejscu starszej, kamiennej budowli, najprawdopodobniej pochodzącej jeszcze z czasów średniowiecza. To doskonały przykład zaprojektowanej z rozmachem rezydencji magnackiej w renesansowym stylu. Zamek w Suchej Beskidzkiej posiada ogromny, otwarty dziedziniec oraz malownicze wieżyczki.

Aktualnie w jego wnętrzach znajduje się muzeum, z którego zasobami warto zapoznać się bliżej. Turyści mogą zwiedzać przestronne sale z oryginalnym, liczącym sobie ponad 100 lat wyposażeniem. Na uwagę zasługują także dzieła sztuki, które zdobią ściany zamkowych komnat. W jednej z części zamku mieści się także Muzeum Ziemi Suskiej, które pozwala lepiej poznać wielowiekową historię tych terenów. W muzeum można podziwiać kilka stałych wystaw, w ramach których czekają na nas m. in. obrazy, eksponaty historyczne, militaria, a także lokalne rzemiosło artystyczne.

Po obejrzeniu zamkowych wnętrz, warto wybrać się na spacer po ogrodach. Zamek Suski otaczają zadbane, rozległe ogrody, na terenie których wytyczone zostały liczne alejki oraz miejsca przeznaczone do odpoczynku i relaksu na łonie natury. To idealne miejsce na spędzenie ciepłego, czerwcowego popołudnia w cieniu wysokich drzew, przy szumie wiatru i śpiewie ptaków.

Sucha Beskidzka to nie tylko Zamek Suski – to miejsce, które nie bez powodu cieszy się mianem jednej z najlepszych baz wypadowych w Beskidy! W miejscowości swój początek ma wiele pieszych szlaków turystycznych, którymi dostaniemy się w różne partie Beskidu Śląskiego, Makowskiego i Małego. Z Suchej Beskidzkiej możemy dojść m. in. na Przełęcz Przysłop, na Lipską Górę i do Makowa Podhalańskiego. Turyści, którzy nie wyobrażają sobie weekendu bez wyjścia na rower, mogą natomiast skorzystać z dostępnych w okolicy tras rowerowych, a w wolnej chwili wybrać się nad Jezioro Mucharskie – miejsce uwielbiane przez żeglarzy, kajakarzy, a także turystów, którzy po prostu poszukują ochłody.
- materiał partnera -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy