reklama

Starosta znowu wezwał przewoźników

, Wiadomości, 14.12.2011 16:00, (NAT)
Starostwo Powiatowe w Wadowicach nie odpuszcza lokalnym przewoźnikom. Choć jest lepiej, pasażerowie nadal mają zastrzeżenia.
Starosta znowu wezwał przewoźników

Kilka dni temu (8.12) w Starostwie Powiatowym zorganizowano już trzecie spotkanie władz powiatu z przewoźnikami. Wszystko dla poprawy jakości świadczonych przez nich usług. Jak się okazuje, choć sytuacja znacznie się poprawiła, do starostwa nadal wpływają skargi od niezadowolonych pasażerów.

 

W ostatnim czasie najwięcej zgłoszonych zastrzeżeń dotyczyło linii Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska - Stryszów oraz Wadowice – Brzeźnica - Kraków. Pasażerowie skarżyli się m.in. na  brak realizacji wszystkich kursów, palenie papierosów przez kierowców, nieuwzględnianie ulg, brak rozkładów jazdy na przystankach, niewłaściwego zachowania kierowców oraz złego stanu pojazdów.

 

W wyniku 138 kontroli wszczęto 15 postępowań administracyjnych i wydano 11 decyzji. Główne zarzuty dotyczyły zatrzymywania się poza przystankami i niewydawania biletów. Zatrzymano również 28 dowodów rejestracyjnych z uwagi na łamanie przepisów o ruchu drogowym, na brak badań okresowych oraz uczestnictwo w kolizjach i wypadkach.

 

Lekko nie mają również zewnętrzni przewoźnicy. Wśród skarg 15 dotyczyło kursów wykonywanych poza terenem powiatu. Informacje te zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego, który na podstawie tych danych zdecydował m.in. o cofnięciu jednej licencji  informuje Starostwa Powiatowe.źródło: Starostwo Powiatowe Wadowice

foto: archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rafcio, 15.12.2011 18:05

A niech czepia tych bezmózgich kierowców co po 100km\\h jada w miejscach gdzie ograniczenie jest do 40-50;] Ja bym proponował do starostwa zaprosić także przedstawicieli BMW tuning Andrychów-Kalwaria;] Ciekaw jestem kiedy za nich się ktoś weźmie? dziś szedłem po mieście to jak jeden przy gazował swym rechotem to uszy bolały! bezmózgi do tego jeżdżą jak idioci! Wyprzedzają na 3 i w ogóle..kto widział ten wie..;] Tylko policja nie widzi.. Policjo gdzie jesteś?

kosm, 15.12.2011 11:37

niech tylko urząd i policja zaczną stosować obowiązujące obecnie prawo i wyciągać konsekwencje a będzie OK. Ileż razy można upominać

Adamm, 15.12.2011 07:24

\"Pasażerowie skarżyli się m.in. na brak realizacji wszystkich kursów, palenie papierosów przez kierowców, nieuwzględnianie ulg, brak rozkładów jazdy na przystankach, niewłaściwego zachowania kierowców oraz złego stanu pojazdów.\" A czemu nikt nie napisze, że kierowcy nie dbają o bezpieczeństwo pasażerów! Jeżdżą z nimi jak z workami ziemniaków! Nie bezpiecznie wyprzedzają, wymuszają pierwszeństwo!!! STOP KIEROWCOM IDIOTOM!!!!!!!