reklama
reklama

Są chętni do badania leku przeciwko covid-19?

Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 15.11.2021 09:35,
Teraz do badań mogą przyłączyć się mieszkańcy całego regionu.
Są chętni do badania leku przeciwko covid-19?

Kilka miesięcy temu Kalwaria Zebrzydowska przystąpiła do udziału w badaniu klinicznym pod nazwą „Zastosowanie amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19 u pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2”.

Badania prowadzone są przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 z siedzibą w Lublinie pod kierunkiem prof. dr hab. N. med. Konrada Rejdaka z Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty zarekomendował kierownictwu SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej przystąpienie do współpracy z prof. Rejdakiem w sprawach leczenia chorych na Covid Amantadyną.

Pojawił się jednak problem: w gminie Kalwaria brakuje chętnych do udziału w badaniu. Dlatego zdecydowano, że teraz udział w badaniach mogą wziąć udział także mieszkańcy spoza kalwaryjskiej gminy.

Do wzięcia udziału w badaniach kwalifikację prowadzą lekarze zatrudnieni w SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej. Udział w projekcie i podawanie amantadyny jest bezpłatne!

Planowane badanie kliniczne dotyczy oceny skuteczności amantadyny w zapobieganiu progresjiCOVID19 w kierunku ostrej niewydolności oddechowej i jej następstw neurologicznych. O wszelkich dodatkowych zasadach i prawach pacjenta będą udzielać odpowiedzi lekarze SPZOZ.


- W związku pojawiającymi się pytaniami ze strony osób spoza terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, postanowiono rozszerzyć udział w badaniach dla pozostałych mieszkańców.

Wszystkich chętnych chcących wziąć udział w badaniach prosimy o kontakt z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej

- czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej


Kontakt

Al. Jana Pawła II 7
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
Tel. 33 876 64 37; 33 876 53 40; 33 876 53 41, 608 786 725
Fax: 33 876 58 63
e-mail: [email protected]

W badaniu mogą wziąć udział następujące osoby :

1. Mężczyźni i kobiety w wieku 18 lat i starsi.

2. Potrafiące udzielić świadomej zgody.

3. Posiadające potwierdzony wynik pozytywny na SARS-CoV-2 w ciągu 5 dni od daty wystawienia wyniku (według raportu laboratorium).

4. Pacjenci z jednym lub kilkoma z następujących objawów: gorączka, kaszel, bóle mięśni, łagodna duszność, ból w klatce piersiowej, biegunka, nudności, wymioty, brak węchu, brak smaku, ból gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa.

5. Pacjenci, którzy podczas wstępnego badania przesiewowego zgłoszą co najmniej jeden a nie więcej niż 3 z następujących czynników ryzyka pogorszenia stanu klinicznego: wiek ≥40,

otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby płuc (np. astma, POChP), zaburzenia immunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń), choroby neurologiczne: np. stan po odległym udarze lub urazie mózgu, stwardnienie rozsiane, otępienie i inne schorzenia neurozwyrodnieniowe).

6. Pacjenci hospitalizowani lub ambulatoryjni z powodu spełnienia powyższych kryteriów i wymagający obserwacji w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnychreklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy