Pożar w masarni i zatrucie tlenkiem węgla

, Wiadomości, 09.01.2017 07:00, (red)
To była pracowita noc dla strażaków z powiatu wadowickiego.
Pożar w masarni i zatrucie tlenkiem węgla

W poniedziałek (9.01) około pierwszej w nocy doszło do pożaru w budynku masarni w Rokowie k. Wadowic. Jak przekazuje nam oficer dyżurny w wadowickiej PSP, paliło się na poddaszu. Było duże zadymienie. Aby dotrzeć do źródła pożaru strażacy musieli rozebrać część dachu i ocieplenia na poddaszu.

 

Straty mogą przekroczyć nawet ponad 200 tys. zł.

 

W akcji brali udział strażacy z Wadowic, Andrychowa i z jednostek OSP z Jaroszowic, Kleczy Dolnej, Choczni.

 

 

Nad ranem strażacy interweniowali także w jednym z budynków w Kleczy Dolnej. Zasłabła tam jedna osoba, pomocy udzielił jej zespół ratownictywa medycznego. Strażacy wykonali pomiary i stwierdzili, że w budynku przekroczone są niormy tlenku węgla.W niedzielę (8.01) wieczorem do pożaru doszło także w jednym z domów na osiedlu Tatarowa w Juszczynie (powiat suski). 

 

Ze wstępnych informacji wynika, że do pożaru doszło z powodu rozszczelnienia się systemu rozprowadzającego ciepło z kominka.

 

W efekcie zapaliła się drewniana ściana przylegająca do kominka. Pożar został ugaszony, dom ocalał, choć konieczny będzie remont.

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy