Policjanci zlikwidowali wartą ponad 40 tys. zł plantację konopi indyjskich

, Wiadomości, 10.09.2018 18:25, red
Czyja to była uprawa?
Policjanci zlikwidowali wartą ponad 40 tys. zł plantację konopi indyjskich
Na początku września policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zlikwidowali dużą, polną uprawę konopi indyjskich. Właściciel kilkudziesięciu roślin, będących w różnych stadiach rozwoju, z nielegalnej uprawy mógł uzyskać blisko 1500 porcji narkotyku o szacowanej wartości 40 tysięcy złotych.

Plantacja znajdowała się na terenie Osieka. Ponad 60 roślin rosło na jednym z nieużytków daleko od jakichkolwiek zabudowań. Wszystkie rośliny zostały wycięte i zabezpieczone. - Aktualnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia osoby, która zajmowała się nielegalną uprawą - informują policjanci.

Kryminalni oszacowali, że z takiej liczby krzewów plantator mógł zebrać marihuanę, która mogłaby posłużyć do sporządzenia blisko 1,5 tysiąca działek dealerskich o szacowanej wartości 40 tys. zł. Jednakże likwidacja plantacji uniemożliwiła wprowadzenie do obrotu dużej ilości środka odurzającego.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 11.09.2018 08:25

Brawa dla Policjantów z Kęt.

specnarz, 11.09.2018 06:16

Może ktoś ptaki dokarmiał i parę ziarenek z karmy zostało...