reklama
reklama

Policja wkracza do akcji. Mandat za spalanie śmieci w piecu

Wiadomości, 21.10.2016 11:50, ks
Policjanci i strażnicy miejscy coraz częściej interweniują, gdy ktoś spala śmieci w piecu. Tak też było w czwartek.
Policja wkracza do akcji. Mandat za spalanie śmieci w piecu

W czwartek (20.10) policjanci z Komisariatu Policji w Kętach nałożyli mandat karny na mieszkańca Bulowic, który zamiast przekazać tworzywa sztuczne do recyklingu, postanowił je spalić w piecu, zatruwając przy tym swoje otoczenie. Stróże prawa, do mandatu dołożyli również krótki wykład, na temat negatywnego wpływu dymu na środowisko oraz zalet segregacji odpadów. 

 

Interwencja została przeprowadzona w czwartek po godzinie 16:00. Ktoś zgłosił zadymienie w rejonie kilku posesji w Bulowicach.

 

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany rejon, gdzie  szybko zlokalizowali dom jednorodzinny,  z którego komina wydostawał się gęsty, ciemny  dym. W związku z powyższym w obecności właściciela dokonali kontroli posesji, gdzie w piecu ujawnili palące się  plastikowe butelki. Policjanci sprawcę wykroczenia  ukarali mandatem karnym, a następnie poinformowali o szkodliwości spalania tego rodzaju odpadów w piecu oraz możliwości i zaletach segregacji odpadów.  Z kolei  właściciel posesji przeprosił za swoją lekkomyślność i obiecał, że taka sytuacja już się nie powtórzy – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik powiatowej policji w Oświęcimiu.

 

Policja przypomina, że spalanie śmieci karane jest mandatem do 500 zł lub też wysoką grzywną w przypadku skierowania sprawy do sądu. 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

asquit, 24.10.2016 08:35

cała prawda o zakłamańcach z PISu::: PiS obiecywało mniejszy import węgla z Rosji. Do Polski już wjechało milion ton więcej czytajcie: pikio.pl/pis-obiecywalo-mniejszy-import-wegla-z-rosji-do-polski-juz-wjechalo-milion-ton-wiecej/

maria, 22.10.2016 08:31

a czy w Andrychowie też s. miejska pochwali się jakimś wystawionym mandatem???

qazxsw, 21.10.2016 19:05

Moze spalał w piecu kaflowym:)

xpek, 21.10.2016 19:04

Straż Miejska powinna jesienią i zimą zajmować tylko i wyłączenie kontrolami skoro państwo nie pomaga.nie tylko w dzień ale przede wszystkim wieczorami Przecież to jest dramat co się dzieje na wioskach

aleocochodzi, 21.10.2016 17:33

Poza godzinami pracy straży miejskiej należy zgłaszać podobne przypadki na policji. Tępi ludzie najlepiej przyswajają wiedzę przez kieszeń.

mrgibss, 21.10.2016 12:16

Witam Małe sprostowanie do redaktora"ks" mamnewsa.pl. Z "piecami" mamy styczność w odlewniach i hutach, z kolei w domach lub instalacjach przemysłowych stosujemy "kotły" jak w powyższym tekście. PZDR.