reklama

Pijany kierowca chciał wręczyć łapówkę

, Wiadomości, 05.07.2016 11:00, ks
Mając trzy promile wsiadł za kierownicę, a kiedy został zatrzymany - usiłował wręczyć łapówkę
Pijany kierowca chciał wręczyć łapówkę

W Osieku policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę samochodem z blisko trzema promilami alkoholu w organizmie,  proponował policjantom  pieniądze w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. 

 

 Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w Osieku na ulicy Głównej.  Około godziny 12:00 zauważyli samochód marki volkswagen,  którego styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy.

 

 

Policjanci natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli podejrzenia policjantów potwierdziły się,  gdyż badanie stanu trzeźwości 36 – letniego mieszkańca Osieka wykazało 2,97 promila alkoholu.  

 

- W związku z tym policjanci poinformowali  kierowcę o przestępstwie, którego się dopuścił. Wtedy 36 – latek oświadczył, że da funkcjonariuszom odpowiednią kwotę pieniędzy, aby tylko odstąpili od dalszych czynności. Policjanci poinformowali go, że w ten sposób dopuszcza się drugiego poważnego przestępstwa, a gdy tylko ponowił próbę został zatrzymany za proponowanie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za próbę wręczenia korzyści majątkowej  grozi kara po 2 lata pozbawienia wolności.

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy