reklama
reklama

Nowe mieszkania w sąsiedztwie oczyszczalni

Wiadomości, 19.01.2017 16:30, (red)
Andrychów wybuduje mieszkania dla ludzi z wyrokami eksmisyjnymi.
Nowe mieszkania w sąsiedztwie oczyszczalni

Ta sprawa była omawiana podczas czwartkowej (19.01) sesji Rady Miejskiej po pytaniu radnego Romana Prystackiego, czy Andrychów zamierza przyłączyć się do rządowego programu „Mieszkanie+”.

 

W odpowiedzi burmistrz Tomasz Żak wyjaśniał, że mieszkania w ramach rządowego programu mają powstawać na gruntach Skarbu Państwa, a takich wolnych terenów nie ma we władaniu magistratu. Niezależnie od tego Andrychów rusza w tym roku z własnym programem mieszkaniowym.

 

W tegorocznym budżecie gminy zapisano 450 tys. zł na budowę pierwszego budynku wielorodzinnego, który ma powstać w rejonie oczyszczalni ścieków przy ulicy Batorego. Zaplanowano w sumie budowę trzech budynków wielorodzinnych, w każdym ma znajdować się 14 niewielkich mieszkań.

 

Mieszkania będą przeznaczone głównie dla rodzin z wyrokami eksmisyjnymi. Gmina ma obowiązek zapewnić takiej osobie (bądź rodzinie) mieszkanie socjalne. Obecnie w magistracie czeka sporo wniosków m.in. spółdzielni mieszkaniowej o zapewnienie przez gminę mieszkania socjalnego rodzinom, które posiadają wyroki eksmisyjne.

 

Według burmistrza, koszt budowy jednego budynku powinien zamknąć się kwotą ok. 700-800 tys. zł. Andrychów stara się o dotację w wysokości 40% kosztów z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Projektowanie już trwa. Do połowy roku ma być gotowe pozwolenie na budowę pierwszego budynku, a w kolejnych miesiącach rozpoczną się prace.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 21.01.2017 14:23

Ca-ro Takich rodzin jest wiele,znam też taką z ul.27 stycznia.Wynika z tego że najlepiej :mieszkać,czerpać i nie płacić.Słyszałam że masa osób w tej gminie "kradnie"wodę,kombinując z wodomierzami, nie wpuszczają bezczelnie osoby która je spisuje..Robią tak przez lata a ty uczciwy człowieku płać i płacz a jedynie możesz liczyć na kolejne podwyżki.A tacy złodzieje się śmieją!

xpek, 21.01.2017 14:16

niestety państwo polskie uczy dziś nicnierobienia. tak się kończy bezmyślne rozdawnictwo publicznych pieniędzy Umiejętne i mądre motywujące wsparcie - tak bezmyślne rozdawnictwo - nie.kto kto o tym zdecydował powinien odpowiedzieć za to karnie

Ca-ro, 21.01.2017 08:48

Komentarz usunięty przez autora.

maria, 20.01.2017 11:47

Ca-ro, jak by mieszkał obok Ciebie taki element to byś zmienił zdanie oni o nic nie dbają bo mają za darmo no i wcale nie piszę o cyganach należy jak najszybciej zdyscyplinować lokatorów mieszkań gminnych.

Probyme, 20.01.2017 09:02

@ca-ro POpaprańcy = PISuary

rafi, 19.01.2017 21:23

Komentarz usunięty przez autora.

Ca-ro, 19.01.2017 18:00

Komentarz usunięty przez autora.