reklama
reklama

Wybory w tym roku: taką tezę postawił wicemarszałek

Polityka, Wiadomości, 18.01.2017 22:00, PG
W środę (18.01.) wieczorem, w osiedlowym klubie „Garsoniera” w Wadowicach, gościł działacz solidarnościowy a obecnie wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.
Wybory w tym roku: taką tezę postawił wicemarszałek

Ponadto na spotkaniu obecni byli posłowie Małgorzata Pępek i Tomasz Szymański. Oboje działający w komisji administracji i spraw wewnętrznych. Spotkanie odbyło się w ramach objazdu po Polsce, który obecnie przeprowadza Platforma Obywatelska, zapraszając na rozmowy obywatelskie mieszkańców.


Na początek gości przywitał wójt gminy Stryszów Jan Wacławski. Na salę przybył m.in. także wójt gminy Mucharz Wacław Wądolny oraz radny powiatowy Jacek Jończyk.

 

Bogdan Borusewicz powitał działaczy PO i poruszył wiele kwestii politycznych a zwłaszcza tych, które dzieją się obecnie. Według niego ustawa budżetowa została uchwalona z naruszeniem przepisów konstytucji i innych regulaminów.


Stawia też tezę, że wybory samorządowe będą w tym roku.

-Jeżeli w projekcie ustawy będzie propozycja  zmiany długości kadencji do 5 lat to oznacza wybory w tym roku.- według wicemarszałka, PiS chce przyspieszyć wybory samorządowe, tak by odbyły się jeszcze w tym roku. A to dlatego, że teraz partia ma jeszcze wysokie poparcie a później może się to zmienić, dlatego wcześniejsze wybory się im opłacają.Zgadza się z tym, że prawo nie może działać wstecz ale jeśli nie zostanie to uwzględnione w ustawie to nawet Trybunał tego nie oceni, bo Trybunału w zasadzie nie ma.

 

Obecni na sali posłowie opowiedzieli o pracy w Sejmie. Małgorzata Pępek twierdzi na przykład, że Jarosław Kaczyński wiecznie spóźnia się na posiedzenia, których godziny i tak zmieniają się co chwilę.  Natomiast Tomasz Szymański poruszył sprawę ustawy o szkolnictwie mówiąc, że nie ma jeszcze nawet podstawy programowej do żadnego przedmiotu, ponieważ nie ma kto jej napisać. Wszyscy rektorzy szanowanych uczelni wypowiedzieli się negatywnie o tej reformie. Poseł dodał też, że przeprasza w imieniu Platformy, że tak mało było ich w terenie. Teraz planują zmiany i odwiedzają już piąte województwo.


Radny powiatowy a zarazem były starosta Jacek Jończyk zapytał wicemarszałka czy uważa, że w czasie ostatniego protestu posłów PO w sali sejmowej, możliwe było siłowe rozwiązanie tego konfliktu.  Wicemarszałek w odpowiedzi stwierdził, że nie było takiej możliwości, bo wtedy granica zostałaby przekroczona. Z punktu widzenia politycznego też nie będzie żadnych kar dla tych, którzy blokowali mównicę w Sejmie.

 

Bogdan Borusewicz dodał też, że: plan PiS-u to przebudowa Polski czyli zniszczenie Polski. Rządzący wprowadzają zmiany instytucjonalne poprzez rozwalenie Trybunału. PiS zdecydował się zmieniać konstytucję nie zmieniając konstytucji – a jak? - Ustawami.

 

Polityk zaznaczył, że ustawa o szkolnictwie, która ma 700 stron. była w Sejmie przez 17 dni a w Senacie przez 24 godz. Według parlamentarzystów w tak krótkim czasie nie można dokładnie przeanalizować projektu. Sejm i Senat stracił całkowicie podmiotowość. Posłowie protestowali przede wszystkim dlatego, ponieważ chcieli odzyskać swoje znaczenie. PiS i prezes byli przerażeni tym co się dzieje. – twierdzi wicemarszałek.Jedna osoba z widowni zadała również pytanie, czy jest możliwość aby opozycja się zjednoczyła i została poparta przez dawnych działaczy solidarnościowych.Dawni opozycjoniści pojawiają się na masowych protestach ale nowe czasy wymagają nowych przywódców a KOD sam musi tych liderów wyłonić.- ocenił Borusewicz.Na koniec wicemarszałek porównał telewizję publiczną do telewizji rosyjskiej z małym wyjątkiem. - Telewizja putinowska jest lepiej robiona. Zapowiedział też, że planuje wyrejestrować swój odbiornik telewizyjny.Dalszy ciąg dyskusji odbył się już tylko z posłami.

 


 

 

 

 

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 20.01.2017 20:31

jak ci się nie podoba w Polsce to zawsze możesz się wyprowadzić do usa

szechter, 20.01.2017 20:03

dodam jeszcze dzisiejszy obrazek z USA - gdy mówią o Bogu wszyscy schylają głowy u nas sowiecka swołocz zabrania dostępu do grobu najbliższych . . ilu was tu jeszcze krasnoarmiejcy spłodzili ???

szechter, 20.01.2017 19:22

Targowicy nie chcą już nawet słuchać w Brukseli więc pozostało tylko jeżdżenie po pipidówkach legenda Borusewicza skończyła się lata temu - dorobkiewicz wyparł się tego o co walczył w Solidarności wstępując do mafii

repart, 20.01.2017 14:31

Nie odwiedzil jak zwykle Andrychowa jak wszyscy z jego opcji , kto by zreszta chcial sluchac co ma do powiedzenia ktorykolwiek z parlamentarzystow bez wiekszego wplywu na to co sie dzieje

aleocochodzi, 19.01.2017 20:58

abćmok ale ty jesteś smieszny koleś. Geniusz Jarosław jedzie z wami na miękko bez użycia siły. Ale używa czegoś czego wy nie macie...

abcabc, 19.01.2017 19:34

głos prawdy i rozsądku i tak zwycięży nad kłamstwami i manipulacjami pis

aleocochodzi, 19.01.2017 19:04

Polityczna żulia ruszyła w Polskę. Z wymienionych nazwisk publiczności wynika że spotykają się wicie rozumicie tylko z własnymi towarzyszmi. Pępek powiedziała co wiedziała - z pustego i Salomon nie naleje. Ciekawe czy i kiedy zorientują się że Polacy najchętniej oglądali by tych zdrajców za kratami.

kalafior, 19.01.2017 10:02

Dwoją i troją te biedaczki z PO a poparcie ciągle im spada i spada."Z punktu widzenia politycznego też nie będzie żadnych kar dla tych, którzy blokowali mównicę w Sejmie."-Gdyby PIS tak "protestował" to wtedy bez kar i straży marszałkowskiej nie obyłoby się!

AntyLeming, 19.01.2017 09:39

Komentarz usunięty przez autora.