reklama
reklama

Koniec z maseczkami? Minister zdrowia zapowiada zniesienie obowiązku ich noszenia

Wiadomości, 18.03.2022 15:15, eł

Miałoby to nastąpić już wkrótce!

Koniec z maseczkami? Minister zdrowia zapowiada zniesienie obowiązku ich noszenia

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że Polska najprawdopodobniej wkrótce zniesie obowiązujące jeszcze obostrzenia antycovidowe. Przede wszystkim obowiązek noszenia maseczek, ale również kwarantanny i izolacje. Rekomendacje w tej sprawie przekazał już premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Szef resortu powiedział o tym na antenie Radia Plus. Jak wyjaśnił: - Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą. Jak stwierdził, liczba nowych zakażeń systematycznie spada. Dodał również, że zmniejsza się liczba osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem.

- Zarekomendowałem panu premierowi, żeby od początku kwietnia znieść te rozwiązania, które dotyczą noszenia maseczek, kwestii nakładania kwarantanny czy izolowania, żeby wejść w takie normalne tryby leczenia – stwierdził. Trudno powiedzieć, jak do sprawy odniesie się premier, od którego zależy ostatecznie zdanie w tej sprawie. Ale jest spora szansa, że przychyli się do rekomendacji ministerstwa zdrowia.


Foto: Pexelsreklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 19.03.2022 10:00

Od grudnia 2020 zgodne.W Niemczech 220 tys nowych zakażeń.Wystarczy poczekać 2-3 tygodnie.Zreszta odkąd testy są w aptekach to statystyki są tak wiarygodne jak Russia Today.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 19.03.2022 07:54

Przepisy nie zgodne z konstytucja w końcu po 3 latach zostaną zniesione.