reklama
reklama

Kalendarz uroczystości majowych w regionie. Zobaczcie, co będzie się działo

Wiadomości, 02.05.2018 15:45, PG

W całym regionie będą odbywać się uroczystości patriotyczne te oficjalne i bardziej rozrywkowe.

Kalendarz uroczystości majowych w regionie. Zobaczcie, co będzie się działo

ANDRYCHÓW

W Andrychowie samorządowcy zapraszają na pokaz musztry, złożenie wiązanek kwiatów i wręczenie medalu „Zasłużony dla Gminy Andrychów”. W gminie odbędą się także uroczyste msze święte w kościołach parafialnych. Szczegóły na plakacie.


3 maja w Stanicy Hucuł w Sułkowicach k. Andrychowa odbędzie się Piknik Ułański. W programie od godziny 15:00 przejażdżki konne i bryczkami, grill, muzyka na żywo z zespołem "Songo and Zuza".


WIEPRZ

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieprzu zapraszają na Dzień Otwarty ich remizy, który odbędzie się 3 maja od godziny 13:00 do 17:00 na terenie OSP.

Strażacy z OSP Wieprz zapraszają na Dzień OtwartyKĘTY

W Kętach przed południem odbędzie się uroczyste złożenie wiązanek kwiatów w ważnych miejscach pamięci oraz msza święta.

A od godz. 15:00 w parku nad Sołą czeka na mieszkańców szereg atrakcji: warsztaty graffiti, malowanie twarzy, gry i zabawy dla dzieci i wiele innych.
WADOWICE

Miejskie obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 maja w Wadowicach rozpoczną się uroczystą mszą świętą o godzinie 12:00 w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach. Po mszy nastąpi wspólny przemarsz pod Pomnik żołnierzy 12 Pułku Piechoty i złożenie kwiatów. Po zakończeniu oficjalnej części włodarze zapraszają na Plac Jana Pawła II, gdzie będzie można zobaczyć pokaz musztry paradnej i wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej zaśpiewać pieśni patriotyczne. Będzie także poczęstunek grochówką.

W Państwowej Szkole Muzycznej w Wadowicach o godz. 17.00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru pod dyrekcją Pani Alicji Jakubiak. Wstęp wolny.
KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Kalwaryjscy samorządowcy także zapraszają na uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szczegółowy program obchodów znajduje się na plakacie.ZATOR

W Zatorze oprócz złożenia kwiatów jak co roku odbędzie się XXII Bieg Konstytucji 3 Maja Rudze 2018.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 02.05.2018 22:05

Redaktór napisoł :"Zasłużony na Gminy Andrychów" a na plakacie wyraźnie napisane "Zasłużony dla Gminy Andrychów".