Zawód na miarę XXI wieku – nowa propozycja Bawełnianki

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 03.05.2018 08:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Zawód na miarę XXI wieku – nowa propozycja Bawełnianki

Nie sztuką jest kształcić młodzież, która po skończeniu szkoły zasili grono bezrobotnych. Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Andrychowie zależy, by absolwenci szkoły mogli znaleźć zatrudnienie zgodnie ze swoim wykształceniem. I tak też się dzieje. Szkoła kształci na wysokim poziomie w kierunkach, których absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

W ofercie szkoły znajduje się obecnie 5 kierunków na poziomie Technikum oraz 7 zawodów w ramach Branżowej Szkoły I stopnia. Od lat dużym powodzeniem cieszą się klasy technikum hotelarskiego, handlowego, logistycznego i usług fryzjerskich. W szkole branżowej uczniowie zdobywają zawód stolarza, sprzedawcy, kucharza, piekarza, fryzjera, krawca i wędliniarza.

Posiadając duże doświadczenie w kształceniu przyszłych logistyków, a także sugerując się dynamicznym rozwojem rynku pracy, szkoła oferuje gimnazjalistom nowy kierunek, jakim jest technik eksploatacji portów i terminali. To zawód z branży transportowo-logistycznej. Posiada szerokie perspektywy zatrudnienia w:

  • przedsiębiorstwach zajmujących się magazynowaniem, obsługą pasażerów;

  • terminalach lotniczych, kolejowych i samochodowych;

  • agencjach obsługi portów morskich, rzecznych i lotniczych;

  • przedsiębiorstwach transportowo-spedycyjnych;

  • biurach podróży.

Absolwenci mogą także podjąć pracę w charakterze personelu pokładowego.

Różnorodność stanowisk pracy po ukończeniu technikum eksploatacji portów i terminali powoduje, że jest to kierunek atrakcyjny zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt.

Warto wiedzieć, że Andrychów leży między dużymi ośrodkami, jak Kraków, Katowice, Bielsko –Biała, na styku skrzyżowania wielkich szlaków transportowych, w tym jednego z korytarzy transeuropejskich (Bałtyk-Adriatyk). Konsekwencją tego jest dynamiczny rozwój rynku pracy w branży transportowo-logistycznej, z którą tak ściśle związany jest proponowany przez szkołę nowy kierunek.

W powiecie wadowickim żadna szkoła nie ma w swojej ofercie kierunku technik eksploatacji portów i terminali, a w całym województwie małopolskim w tym zawodzie kształci się ok. 330 osób. Biorąc pod uwagę deficyt specjalistów w tej dziedzinie można sądzić, że absolwenci tego kierunku zdobędą ciekawą i satysfakcjonującą pracę w atrakcyjnym zawodzie.

Na uwagę zasługuje fakt, że Zespół Szkół nr 2 przed kilku laty jako pierwszy w Andrychowie zaoferował uczniom kierunek technika logistyka. Był to pionierski pomysł andrychowskiej Bawełnianki, który okazał się propozycją na miarę XXI wieku. Mamy nadzieję, że w przypadku nowego kierunku historia się powtórzy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy