reklama

Jak długo potrwa jeszcze ten remont?

, Gospodarka, Wiadomości, 30.04.2018 12:00, red
Pytają kierowcy jeżdżący drogą wojewódzką Kęty – Oświęcim.
Jak długo potrwa jeszcze ten remont?
Remont ponad pięciokilometrowego odcinka drogi łączącej Kęty z Oświęcimiem trwa od 2017 roku i końca prac nie widać. Kierowcy codziennie napotykają na utrudnienia z tym związane.

W ramach zaplanowanych robót budowlanych na drodze nr 948 zostanie wymieniona nawierzchnia, będą uporządkowane lokalizacje zatok autobusowych, powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a także bezpieczne przejścia dla pieszych.

Zaplanowano także dwa nowe mosty (nad Kanałem Ulgi Nowa Wieś i nad ciekiem wodnym) , a w miejscu trzech skrzyżowań (w Łękach, Bielanach i Nowej Wsi) powstaną ronda. Prace powinni zakończyć się do końca września tego roku. Tak przynajmniej wynika z umowy zawartej z wykonawcą.

Niedawno rozpoczęto także remont 1,3 km drogi w kierunku Osieka. Pomimo tego, że trasa przebiega głównie przez niezabudowane tereny (m.in. stawy hodowlane), jest dość niebezpieczna dla kierowców - nawierzchnia nie jest dostatecznie szeroka, brakuje poboczy, którymi mogą poruszać się piesi czy rowerzyści. W efekcie prowadzonych prac do końca września 2018 roku jezdnia zostanie poszerzona do 6m, powstaną też pobocza o szerokości 2m. Dodatkowo zaplanowano przebudowę dwóch istniejących mostów na potokach: Młynówka i Osieckim, a także zamontowanie barier ochronnych.

Szacuje się, że roboty budowlane przy rozbudowie obu dróg wojewódzkich wyniosą ponad 17,8 mln zł - z czego 85 proc. całej kwoty pochodzi z funduszy unijnych zarezerwowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozostałą część dokłada Województwo Małopolskie oraz gminy Oświęcim, Osiek oraz miasto i gmina Kęty.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy