reklama
reklama

Jak pozbyć się chwastów szpecących podjazd?

Wiadomości, 14.03.2022 07:31,
Chwasty w ogrodzie obniżają estetykę otoczenia, ale też stanowią konkurencję dla innych gatunków roślin, a niekiedy mogą powodować uszkodzenia nawierzchni. Walka z nieproszonymi roślinami może być uciążliwa, nierzadko samo pielenie nie wystarcza. Wybrukowany podjazd jest jednym z miejsc, gdzie bardzo trudno walczy się z chwastami, bez użycia specjalnych środków.
Jak pozbyć się chwastów szpecących podjazd?

Czym są chwasty?

Chwasty to inaczej rośliny nieproszone w danym miejscu. Często pojawiają się w miejscach, gdzie uprawiana jest ziemia. Pojawiają się na polach z roślinami rolniczymi oraz z warzywami. Również w ogrodach ozdobnych, na trawnikach chwasty są niepożądane. Obniżają walory dekoracyjne rabat, ale też stanowią silną konkurencję dla roślin uprawnych. Rywalizują o światło, wodę oraz o składniki pokarmowe. Chwasty cechują się silnym wzrostem, dużą ekspansją, tworzą wiele nasion i są bardzo odporne na niekorzystne warunki środowiska. Ich obecność w trawnikach oraz na ozdobnych rabatach sprawia, że rośliny rosną gorzej.

Popularne metody walki z chwastami

W walce z chwastami używa się metod mechanicznych, biologicznych oraz chemicznych. Ręcznie pielenie chwastów, wykopywanie ich przy użyciu motyczek lub specjalnych przyrządów, to właśnie metoda mechaniczna. Stosowanie środków ochrony roślin, jakimi są herbicydy, określane jest jako walka chemiczna. To częsta metoda w uprawach wielkopowierzchniowych, na których nie jest możliwe ręczne usuwanie chwastów. Substancje aktywne, które zawarte są w środkach ochrony, działają na rośliny poprzez blokowanie ich szlaków metabolicznych. W efekcie czego rośliny zamierają. Biologiczne metody polegają na ograniczaniu liczebności chwastów poprzez stosowanie substancji naturalnych, które nie działają negatywnie na środowisko.

Popularne metody usuwania chwastów z podjazdów

Zwalczanie chwastów na podjazdach, gdzie występuje nawierzchnia brukowa lub płyty chodnikowe jest ułatwione, jeśli korzysta się z innowacyjnych i przede wszystkim bezpiecznych środków. Ręczne usuwanie chwastów ze szczelin między płytkami lub kostkami jest bardzo czasochłonne, zwłaszcza dla właścicieli dużych ogrodów. Niektóre gatunki roślin, które wyrastają w tych miejscach, tworzą bardzo rozległy i głęboki system korzeniowy. W takim wypadku ręcznie usunięcie całej rośliny jest niemożliwe. Mech, który pojawia się na płytkach, nie tylko obniża wartość estetyczną, ale też może prowadzić do powstawania brzydkich plam na nawierzchni, które będą dość trudne do wyczyszczenia. Mech można skutecznie usnąć np. przy użyciu myjki ciśnieniowej. Trudniej jednak usuwać rośliny jednoroczne oraz wieloletnie, które pojawiają się w szczelinach.

Innowacyjny i skuteczny sposób usuwania chwastów z ogrodu

Chwasty z ogrodu udaje się skutecznie usnąć przy użyciu środków ochrony roślin. Nowoczesne środki pozbawione są niebezpiecznych dla gleby substancji. Sprawdzone i skuteczne produkty do likwidowania roślin nieproszonych z nawierzchni dostępne są na stronie internetowej https://www.target.com.pl/produkty/ochrona-roslin/chwasty/. W skład preparatu wchodzą stężone substancje pochodzące z roślin, które działają kontaktowo na chwasty. W wyniku oprysku podjazdu rośliny zaczynają żółknąć oraz zasychać. Środek bardzo szybko działa, pierwsze efekty widoczne są po około 24 h od zastosowania preparatu. Naturalne pochodzenie preparatu sprawia, że jest on bezpieczny dla gleby oraz dla organizmów pożytecznych. To też skuteczny sposób na poradzenie sobie z mchem, który często pojawia się na podjazdach w miejscach zawilgoconych.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy